[#1] amigowe Przeglądarki WWW
Pytanie czysto retoryczne-praktyczne-techniczne:
Dlaczego amigowe przeglądarki to taka siara?
Nie ma jakiś pluginów pod ppc aby je przyspieszyć? :)
[#2] Re: amigowe Przeglądarki WWW

@aMifan, post #1

Ja myślę, że amigowym przeglądarkom brakuje wszystkiego poza właśnie prędkością. :) Mam na myśli oczywiście Amigę z G3/G4 czyli Pegasosa. :)
[#3] Re: amigowe Przeglądarki WWW

@aMifan, post #1

Wystarcza datatypy pod PPC i juz. Problemem predkosci jest takze sprzet AmigiClassic. IBrowse na WinUAE dziala bardzo szybko w prownaniu z Internet Explorerem.
[#4] Re: amigowe Przeglądarki WWW

@Andrzej Drozd, post #3

aha :)

[#5] Re: amigowe Przeglądarki WWW

@aMifan, post #1

sa wystarczajaco szybkie. problem polega na tym ze utknely w rozwoju na html 3.2.
[#6] Re: amigowe Przeglądarki WWW

@aMifan, post #1

A co ty chcesz przyśpieszać w tych amigowych przeglądarkach? Na 68060 50MHz IBrowse działa i tak szybciej niż telekomunikacja udostępnia mi dane przez internet.
[#7] Przeglądarka WWW

@aMifan, post #1

Ostatnio sporo narzekam na brak przeglądarki www, która by obsługiwał dzisiejsze standardy. Wiem, że takie marudzenie można odbierać różnie. Jednak nie jest to bezpodstawne marudzenie czy trollowanie. Widząc jaki postęp w perspektywie czasu mają amigowe przeglądarki www, patrząc na wypowiedzi ludzi, którzy co jakiś czas dopiszą linijkę kodu można dojść do wniosku, że już tylko trumne można przygotować dla AWeba, IBrowse, i V.

Śmiem twierdzić, że ludzie, którzy zajmują się ta fundamentalną sprawą nie są użytkownikami Amigi. Jednak chwała im choć za to, że jeszcze nie rzucili Amigi i jej środowiska całkowicie.

Oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że na wszystko potrzeba czasu i/lub pieniędzy, autorzy mają też swoje sprawy, etc. Jednak to nie jest do końca tak... Bo co można sobie pomyśleć widząc dla przykładu AWeb Open Source... Główny deweloper gdy jest pytany o rozwój AWeba wykręca się brakiem czasu, pracą, etc. A tymczasem ma czas na udzielanie się na ANN.lu w prawie wszystkich wątkach, pewnie też na MooBunny i innych, ma też czas na kłótnie na liście AWeba. O tym, że zajmuje się równocześnie AROSem to też spowalnia rozwój, bo przecież jednocześnie dwa duże projekty ciągnąć....
IBrowse... Ma się pojawić wersja 2.4. Z tego co wyczytałem na liście dyskusyjnej mają to być tylko poprawki + api do pluginów i może jakiś inna para drobiazgów.
V... ciągle przepisywany od nowa, ciągle się wiesza (ponoć wersja natywna na MorphOS już mniej, ale wystarczy sorzystać vflash...) i ma wiele głupich błędów, których jakoś nikt nie usuwa (bo i po co miałby to autor robić skoro być może nie używa i nie jest użytkownikiem swojej przeglądarki?)

Co pozostało? Lynx? To nie ta sfera przeglądarek...
Ciągle nam wmawiano, że są ważniejsze sprawy, że to na później, etc. I dalej nic.

Chciałbym zapytać na forum, może akurat ktoś będzie wiedział... Czy jest jeszcze ktoś w tym środowisku kto coś w tej sprawie robi? W kim można pokładać (sesnowną) nadzieję? Kogo pytać czy robi coś w tym kierunku czy ma zamiar, czy tak i jeśli nie to dlaczego?
Sytuacja jest taka, że nawet nie wiadomo kogo pytać.

[#8] Re: Przeglądarka WWW

@grxmrx, post #7

nie ma nikogo. jedyna nadzieja to voyager i aweb. ale bardzo watla nadzieja.
[#9] Re: amigowe Przeglądarki WWW

@aMifan, post #4

procz datatypow dla AWeba sa jeszcze pluginy dla JFIF i GIF pod WOS dla PPC :)
[#10] Re: Przeglądarka WWW

@grxmrx, post #7

Cytaty z Tacyta:
...można dojść do wniosku, że już tylko trumne można przygotować dla AWeba, IBrowse, i V....
...Bo co można sobie pomyśleć widząc dla przykładu AWeb Open Source... Główny deweloper gdy jest pytany o rozwój AWeba wykręca się brakiem czasu, pracą, etc.


Aweb ciągle się rozwija... ja korzystam obecnie z wersji 3.5Beta...

Pozdrawiam świątecznie
[#11] Re: Przeglądarka WWW

@Darek, post #10

A tymczasem nad KHTML.library nikt nie pracuje... 3.5 lite to tylko małe poprawki i niewielkie zmiany typu tabbed browsing. Najważniejszych cech takich jak choćby CSS nadal nie ma, więc do trumny można taką przeglądarkę włożyć i zakopać. Poza tym wersje lite z założenia nie będą obsługiwać dzisiejszych standardów, a tylko co najwyżej html 3.2 dlatego nie widzę sensu pracy tego zespołu, póki co, bo zamiast rozwijać od razu wersję pełną (nie lite), starać się dodawać obsługę dzisiejszych standardów www to rozwijają wersję starą. Nie pojmuje tego jaki mają w tym cel, chyba że od tego trzeba było zacząć.

[#12] Re: Przeglądarka WWW

@Darek, post #10

a gdzie mozna sobie sciagnac v3.5beta?, na stronie projektu jej nie ma
[#13] Re: Przeglądarka WWW

@grzes_zab, post #12

Podejrzewam, że trzeba ściągnąć źródła z CVSa i skompilować.

[#14] Re: Przeglądarka WWW

@grzes_zab, post #12

Zerknij na http://www.broad.ology.org.uk/amiga/archives ...
Znajdziesz tam najnowsze kompilacje...
[#15] Re: Przeglądarka WWW

@grxmrx, post #7

"Czy jest jeszcze ktos w tym srodowisku kto cos w tej sprawie robi?"

http://groups.yahoo.com/group/amizilla/

Cos tam chlopaki dlubia, nad jakims kodem dyskutuja - nie jestem programista, wiec nie wiem o co chodzi, np:

Update of /cvsroot/amizilla/amizilla/nsprpub/pr/include/md
In directory sc8-pr-cvs1.sourceforge.net:/tmp/cvs-serv26050/md

Added Files:
_amigaos_time.h
Log Message:
Timing functions for the amiga.


--- NEW FILE: _amigaos_time.h ---
* -*- Mode: C++; tab-width: 4; indent-tabs-mode: nil; c-basic-offset: 2 -*- *
/*
* The contents of this file are subject to the Mozilla Public
* License Version 1.1 (the "License"); you may not use this file
* except in compliance with the License. You may obtain a copy of
* the License at http://www.mozilla.org/MPL/
*
* Software distributed under the License is distributed on an "AS
* IS" basis, WITHOUT WARRANTY OF ANY KIND, either express or
* implied. See the License for the specific language governing
* rights and limitations under the License.
*
* The Original Code is the Netscape Portable Runtime (NSPR).
*
* The Initial Developer of the Original Code is Netscape
* Communications Corporation. Portions created by Netscape are
* Copyright (C) 1998-2000 Netscape Communications Corporation. All
* Rights Reserved.
*
* Contributor(s):
*
* Alternatively, the contents of this file may be used under the
* terms of the GNU General Public License Version 2 or later (the
* "GPL"), in which case the provisions of the GPL are applicable
* instead of those above. If you wish to allow use of your
* version of this file only under the terms of the GPL and not to
* allow others to use your version of this file under the MPL,
* indicate your decision by deleting the provisions above and
* replace them with the notice and other provisions required by
* the GPL. If you do not delete the provisions above, a recipient
* may use your version of this file under either the MPL or the
* GPL.
*/

#ifndef nspr_amigaos_time_h___
#define nspr_amigaos_time_h__

#define _MD_INTERVAL_INIT _MD_Interval_Init
#define _MD_GET_INTERVAL _MD_Get_Interval
#define _MD_INTERVAL_PER_SEC _MD_Interval_Per_Sec

NSPR_API(void) _MD_Interval_Init(void);
NSPR_API(PRIntervalTime) _MD_Get_Interval(void);

#endif * nspr_amigaos_time_h__ *

Moze jakis polski programista im pomoze?

[#16] Re: Przeglądarka WWW

@Dariusz Gac, post #14

Dzięki za adresik www :)

[#17] Re: Przeglądarka WWW

@aMifan, post #16

skoro twierdzisz ze siara to spadaj z Amisi na pieca, ja osobicie mam w sieci Pc i Amige a neta niestey przeglada Ibrowsem lub Awebem, bo siara dla mnie to piec
[#18] Re: Przeglądarka WWW

@aMifan, post #16

skoro twierdzisz ze siara to spadaj z Aisi na pieca, ja osobicie a w sieci Pc i Amige a neta niestey przeglada Ibrowse lub Awebem, bo siara dla mnie to piec
[#19] Re: Przeglądarka WWW

@SZAMAN, post #15

To ściema. Oni tak już "dyskutują" chyba z 5 lat...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem