[#1] WWW
Chyba chcialbym miec amige. Tak po prostu. Tylko, ze mam pytanie: czy na AOS jest jakas normalna przegladarka WWW? Bo z tego co poczytalem to AWeb, IBrowse ani nawet Voyager nie daja sobie rady ze stronami w takim stopniu jak Opera chociaz czy Firefox pod linuksem. A Amiga to moze byc ciekawe doswiadczenie. Zreszta, z tego co wiem, co mailery, newsreadery sa. I to podobno bardzo dobre. A programy biurowe (zgodne z OpenOffice?)? Duzo wiecej to mi nie potrzeba, zwlaszcza ze jest klient jabbera wiec prawie system idealny. Tylko te www...
[#2] Re: WWW

@JohnyK, post #1

Zalezy na jakie strony wchodzisz. Wiekszosc poprawnie napisanych da sie przeczytac ;) Jesli chodzi o pakiet biurowy, to nic zgodnego nie znajdziesz...no chyba ze AmigaWriter, ktory od biedy moze wczytac dokument worda.
[#3] Re: WWW

@JohnyK, post #1

A co chcesz od amigowych przeglądarek WWW? Jakie są każdy widzi. Najważniejsze że są wystarczające. Np. zarządzanie e-bankami jaki i e-sklepami jest bezpieczne (SSL i brak windowsowych dziur) i bezproblemowe w użyciu. Ja np. na IBrowse 2.3 nie narzekam.
[#4] Re: WWW

@JohnyK, post #1

Niestety, na classiku jestes ograniczony do tego, co wymieniles. No, ewentualnie jest Netscape, Explorer czy iCab na Macintoshu, pod emulacja. Ale potrzebujesz starych wersji (wyjatek - iCab - stale rozwijany w wersji 68k).
Natomiast na next-genach... na Pegasosie jest natywny Voyager, podobno nie najgorszy, jesli wylaczy sie obsluge Macromedia Flash. Na A1/uA1 + AOS 4 (ktory, nota bene moglbys odpalic rowniez na "nieco" dopalonym classiku) podobno ma byc jakis "world class browser" - ma być też natywny IBrowse w wersji 3.0. Wszyscy czekaja tez na AMozille, ale poki co to vapor. Acha, na amigach PPC jest tez Linux (masz tu i Firefoxa i OpenOffice).
Co do pakietu biurowego - na classika nie znajdziesz czegoś takiego (pojedyncze programy, czasem niezle, ale ogolnie out of date), na emulowanym Macintoshu odpalisz Microsoft Office, stara wersje. Na Pegaza jest Papyrus Office (ale dopiero co zaczęli sprzedawać, więc nie wiadomo co to - podobno niezły), na AOS4 - brak danych. Na dystrybucjach Linuxa - wiadomo.

[#5] Re: WWW

@JohnyK, post #1

Niestety bedziesz musial sie posilkowac Linuksem oraz emulatorem Maca. Oczywiscie kupujac Amige kup tez PPC, poniewaz bez tego Linuks nie ma sensu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem