[#1] DNS i inne
Zaraz coś roz...walę
Nie umiem zrobić tej je....chanej sieci.
Pecet ciągnie net i ma go dawać Amidze, ale ni cholery nie mam pojęcia jak to zrobić.
W MiamiDX mam wpisane:
IP address 192.168.0.3
Netmask 255.255.255.0
Gateway 192.168.0.1

W zakładce Database w DNS serwers mam:
192.168.0.1 >>eth0
62.21.99.17
62.21.99.100

I to było dobrze, bo na takich ustawieniach chodziło wszystko, ale po formacie windowsa nie wiem co spisac w ustawieniach karty sieciowej pod którą jest podpięta Amiga. Kreator połączeń tu odpada, bo lepiej żeby ten windows już sam nic nie ustawiał.
WindowsXP, właściwości połączenia lokalnego od karty podpiętej do Amy:
Co wpisać w "Protokół internetowy (TCP/IP)" ??
Adres IP: 192.168.0.1 czy 192.168.0.3 ?
Maska podsieci: 255.255.255.0 (tego jestem pewien)
Brama domyślna: tu ma być puste?
Preferowany serwer DNS: 192.168.0.1 czy 192.168.0.3

Oprócz tego:
właściwości połączenia lokalnego od karty podpiętej do netu:
zakladka zaawansownane, zaptaszkowane "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera"

Pomóżcie mi to cholerstwo zestroić
[#2] Re: DNS i inne

@Prince, post #1

IP: 192.168.0.1

Preferowany DNS i Brama chyba powinienes zostawic puste...
[#3] Re: DNS i inne

@Masta Krishna, post #2

Usunąłem "Preferowany DNS", Amiga nadal nie może znaleść DNS
Dodam, że automatycznie windows wpisał tam zera, czyli wnioskuję, musi tam być cosik wpisane.
[#4] Re: DNS i inne

@Prince, post #3

Moze cos palne, ale sprobuj w MiamiDX, przestawic DNSy na DHCP (interface/edit/tcp-ip na add i enable)...
[#5] Re: DNS i inne

@Andrzej Drozd, post #4

Poszło! Dziękuję. Gdyby w nagrodę za pomoc przyznawać gwiazdki, Andrzeju miałbyś już chyba małą galaktykę :)

A DNS w windzie ustawiłem w końcu na:
192.168.0.1
62.21.99.100
[#6] Re: DNS i inne

@Uśmiechnięty Prince, post #5

a mi się wydaje, że to 192.... nie jest potrzebne

[#7] Re: DNS i inne

@Jarek, post #6

Może i niepotrzebne, ale można wpisać dwa, to wpisałem dwa wg. mnie najbardziej podejrzane. Nie wadzą sobie i wszystko działa, więc tak zostawiam.

[#8] Re: DNS i inne

@Prince, post #7

Wg mnie nie powinien byc wpisany żaden. Bo to połączenie nie korzysta z DNS-ów - w ogóle się z żadnym nie łączy. Jest jedynie połączeniem między Amigą a Klonem...
[#9] Re: DNS i inne

@Masta Krishna, post #8

Zauważyłem, że dość często mój IBrowse ma problem z wczytaniem jakiejś (dowolnej) strony. Często zachowuje się jakby był offline. Pomaga reload. Może to wynika z tego, że DNS ustawiłem na DHCP (czyli ma sam szukać).

[#10] Re: DNS i inne

@Prince, post #9

To moze sprobuj je wpisac statycznie. Sprawdz jakie DNSy ustalily sie przez DHCP w DataBase/DNS Servers.

Od siebie dodam ze tez musze czasami relodowac/powtarzac gdy strona sie nie wczytuje lub wczyta czesciowo i oczekuje (biala kontrolka). Wszystko mam na DHCP.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem