[#1] KHTML, Sputnik i kompletowanie drużyny?
Tak sobie pomysłałem pomysł, choć myśl nie jest nowa (i nie jestem pewien czy ktoś wcześniej o tym pisał), skoro marcik pracuje nad portem khtml dla amigowych systemów to dlaczego jeszcze nie zebrał się żaden zespół programistów (ochotników), którzy mogliby już zawczasu tworyć GUI przeglądarki (bo silnikiem renderującym strony będzie właśnie khtml, więc tylko o GUI trzeba się postarać)? Gdyby już ktoś nad takim porządnym GUI z zakładkami i innymi cechami dobrej przeglądarki pracował (choć nie muszą to być od razu wszystkie cechy) to znacznie szybciej byłoby możliwe normalne przeglądanie stron WWW.
Na początku, jak jeszcze nie ma udostępnionego silnika khtml do wykorzystania na amigowych systemach to można by było w początkowej fazie wyświetlać w tym GUI w głównej części (tam gdzie mają być docelowo strony www renderowane) zwykły tekst lub użyć klasy htmlview.mcc.

Nie wiem dokładnie co na ten temat myśli marcik, ale prosiłbym o wyrażanie tutaj opinii wszystkich zainteresowanych tematem. Ciekawi mnie jakie macie pomysły w tym temacie.

[#2] Re: KHTML, Sputnik i kompletowanie drużyny?

@grxmrx, post #1

Uważam, że jest to jak najbardziej słuszna koncepcja. :) Jeżeli Marcik nie zamierza robić samej przeglądarki i będzie się nią musiał zająć ktoś inny to rzeczywiście mógłby to już ten ktoś zacząć.

Mam nadzieję, że wybranym GUIem będzie oczywiście MUI. Nie widzę innej możliwości. No i obowiązkowo muszą być zakładki w tym GUI. To powinnien być pierwszy element zaimplementowany w tym GUI. Dzisiaj przeglądarka bez zakładek nie ma racji bytu. :)

Osobiście cieszyłbym się gdyby tym zajął się np. MiniQ, bo pokazał, że potrafi długo i z uporem ciągnąć projekt i doprowadzić go do naprawdę porządnej postaci. Ucieszyłbym się też gdyby Krashan się tym zajął. Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że obaj pewnie nie mają czasu... :( No ale jest jeszcze kilka osób, które bez problemu podołałyby temu zadaniu. Fajnie jakby ktoś znalazł ochotę i czas...



Ostatnia modyfikacja: 31.07.06 11:32
[#3] Re: KHTML, Sputnik i kompletowanie drużyny?

@grxmrx, post #1

z amigowych przeglądarek najsensowniej zrobiony jest Ibrowse więc chyba najlepiej sie na nim oprzeć
choć fajniej jakby miał sensowniejszy cache (np. keszował by tylko strony podane explicite np. ppa.pl google.pl etc.)



Ostatnia modyfikacja: 31.07.06 11:49
[#4] Re: KHTML, Sputnik i kompletowanie drużyny?

@grxmrx, post #1

chcecie odebrać marcikowi najprzyjemniejszą część projektu? :D
[#5] Re: KHTML, Sputnik i kompletowanie drużyny?

@R-Tea, post #4

Robienie gui to koszmar, jaka przyjemnosc...

[#6] Re: KHTML, Sputnik i kompletowanie drużyny?

@Kaczus, post #5

Robienie gui to koszmar, jaka przyjemnosc...

Tak to już jest, że jedni wolą robić samo "mieso", a inni lubią robić "oprawkę". I bardzo dobrze, że tak jest. Jakby wszyscy nie lubili oprawki to byłoby ciężko... Ty pomimo swoich umiejętności odpadasz z listy, bo nie lubisz robić GUI. ;) Na szczęście są tacy, bo lubią to robić. Tylko żeby jeszcze jednocześnie potrafili, mieli ochotę i czas... Nie wiem czy się da skompletować tyle cech w jednej osobie. Zwłaszcza w tak małym środowisku. :(
[#7] Re: KHTML, Sputnik i kompletowanie drużyny?

@MDW, post #6

można by zaczać od stworzenia działu "Sputnik" w bugtrackerze ppa
poza tym, przecież jedna osoba nie musi robić całego guja, można podzielić się klasami, w takim projekcie to dla każdego klasy wystarczy :)

[#8] Re: KHTML, Sputnik i kompletowanie drużyny?

@grxmrx, post #1

Zrobienie porzadnego guia jest wisienka na torcie, ktora zostawiam sobie na koniec . A i przy konstrukcji silnika, ktory sprawia ze gui to wlasciwie tylko zrobienie przyciskow do nawigacji, paska z adresem, zakladek, okna z prefsami i paru innych p******, napisanie go nie jest czyms co mozna uznac za jakis duzy problem.

A sam pomysl na gui tez nie jest problemem - wystarczy zerznac chamsko z opery



Ostatnia modyfikacja: 31.07.06 12:24
[#9] Re: KHTML, Sputnik i kompletowanie drużyny?

@marcik, post #8

Może designu opery jednak nie kopiuj... ;)

[#10] Re: KHTML, Sputnik i kompletowanie drużyny?

@marcik, post #8

Aaaa czyli zamierzasz robić GUI i całą przeglądarkę. W takim razie problem się teoretycznie rozwiązał. :) Fajnie. Widzę, że Ty lubisz robić GUI. Uffff... kamień spadł mi z serca. Nie trzeba będzie zmuszać Kaczusia. ;)

Opera jest ok (to właśnie jej używam na moich pecetach i Nokii 6630) ale domyślny design mi nie pasuje. Upraszczam jej GUI do granic możliwości. Nie lubię gdy większość okna zajmują mi jakieś średnio potrzebne panele, przyciski, bzdurki. Na szczęście da się ten jej GUI tak uprościć, że jest to trochę podobne do IBrowse. :)

Zastanawiam się czy dałoby się zrobić obsługę "gestów myszy". Oczywiście w dalekiej przyszłości. Przywykłem do tego w Operze i wiele razy w IBrowse podświadomie próbowałem tego użyć. :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem