[#1] Ślepy XP
Narzekanie nie dotyczy Amigi. Jeżeli admin uzna za stosowne przeniesienie tematu do HydeParku to proszę to zrobić.

Ostatnio jestem offline bo oślepł mi pecet (a w zasadzie pecet mojego ojca). Teraz jestem zmuszony pisać właśnie z "niebieskiej blachy" ;) bo dostarczyciel netu do Amigi robi fochy.
A o co dokładnie chodzi? Windows nie chce zobaczyć jednej z kart sieciowych, właśnie tej do której jest podłączona moja przyjaciółka i nie mogę go zmusić do zauważenia tej karty.
Może macie jakies propozycje jak temu zaradzić? Wiem że problem dotyczy obcego OS, ale jest w pewien sposób powiązany z Amigą :)

[#2] Re: Ślepy XP

@Prince, post #1

Jaki to jest typ karty?
[#3] Re: Ślepy XP

@Prince, post #1

Windows nie chce zobaczyć jednej z kart sieciowych

AmigaOS też nie widzi? Może jakiś wirus? :) Chodzi tu o słynne udostępnianie internetu??? tak? Sprawdź jeszcze raz ustawienia, jeśli jest wszystko ok, to spróbuj wejść do ustawień połączenia które udostępniasz, wyłącz udostępnianie, zapisz i włącz spowrotem (wyłącz wcześniej Ami ew. sam stos tcp/ip).

[#4] Re: Ślepy XP

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Zwykła karta Ethernetowa PCI.

[#5] Re: Ślepy XP

@Korni, post #3

Tak, chodzi o udostępnianie.
Wszystko było ok jeszcze kilka dni temu (nie było mnie w domu w tym czasie). Zdaje mi się ,że tatuś instalował jakieś programy do USB czy tez innych bluetooth'ów i pewnie coś zaczęło ze sobą kolidować. WinXP widzi jedno urządzenie jako nierozpoznane (Ethernet). Nie wiem dlaczego nie jako karta sieciowa.

[#6] Re: Ślepy XP

@Prince, post #5

Jak masz pewność na 100%, że to nierozpoznane urządzenie to właśnie karta sieciowa to ściągnij do niej sterowniki i zainstaluj na siłę (w windzie jest taka opcja przy aktualizacji sterowników "Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania" ).

[#7] Re: Ślepy XP

@Sasquatch, post #6

Na karcie widnieje napis "Genius", a jak pamiętam, to katrt była rozpoznawana jako Realtek. Próbowałem "na siłę" zainstalować Realteka ale po pierwsze nie wiem jaki to model a do WinXP dał mi do wybory trzy różne karty, a dwa że po ostrzeżeniu że system może nie działać prawidłowo to zrezygnowałem. Jak znam życie to pewnie komp by się nie odpalił.

I jeszcze jedno: Czy k.sieciowa wbydowana w płytę główną może byc rozpoznawana jako karta PCI?

[#8] Re: Ślepy XP

@Prince, post #7

Hmmm... To nie ma tam chipu Realtek'a? Patrzysz jaki chip, wchodzisz na http://www.realtek.com.tw/ szukasz i ściągasz

[#9] Re: Ślepy XP

@Prince, post #7

Na karcie widnieje napis "Genius", a jak pamiętam, to katrt była rozpoznawana jako Realtek.

Zarówno Realteki 8029 (10 Mbit/s) jak i 8139 (100 Mbit/s) mają sterowniki "wbudowane" w Windows XP. Proponuję "Zainstaluj ponownie sterownik" z Managera Urządzeń. Ewentualnie jeżeli to jakiś konfilkt przerwań (np. płyta z pięcioma slotami PCI) pomóc może wsadzenie karty w inny slot. Jak już XP zobaczy kartę to trzeba pamiętać o przydzieleniu obu kartom prawidłowych adresów IP.

Czy k.sieciowa wbydowana w płytę główną może byc rozpoznawana jako karta PCI?

Oczywiście. Bo to najczęściej jest PCI tyle, że lokalna magistrala na płycie (bez slotów).
[#10] Re: Ślepy XP

@Prince, post #7

U znajomego komp kopał prądem (110V a po odwróceniu wtyczki 220V :) ) i padła wbudowana sieciówka a później druga na slocie PCI, xp też pokazywał zamiast sieciówki kosmiczne urządzenia niewiadomego pochodzenia. Odpal live linuxa z płyty i jak tam też będzie miał problemy to sieciówka padła.
[#11] Re: Ślepy XP

@Grzegorz Kraszewski, post #9

Zainstalowałem 8029 (na pewno to karta 10Mbit) i chyba będzie dobrze, Jeszcze tylko muszę skonfigorować tak jak było przedtem.

Dzięki!

[#12] Re: Ślepy XP

@Prince, post #1

Ludzie bzdety piszą - Genius jest jednym z bardziej porąbanych kart sieciowych jakie spotkałem - wysypują sie i pozatym problem ze sterami - nawet do XP ( w sp2 jest lepiej ) - ja w robocie mam po prostu dyskietekę ze sterami - aczkolwiek na innych sterach też ma prawo chodzic - zobaczy się jak długo i z jaką prędkością. Poztym 10 Mb - to chyba nieporozumienie... no chyba że masz Etherneta w ISA.. hyhy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem