[#1] Gdzie jesteś Nowa AMIGO?
Chodzę po wszystkich stronach internetowych z zamiarem kupna nowej Amigi i poza Efiką za 200e bez nowego MOSa 1.5 nic nowego, ciekawego nie znalazłem.

AOS4 ponoć ma wyjść wraz z nową płytą pytanie tylko kiedy?
System jest już (prawie) gotowy a sprzętu nie widać.
Ile jeszcze będziemy czekać? byle by nie do następnej zimy.

Narazie wstrzymuję się z kupnem pega2 ale jak nie będę widział innej opcji przez następne parę miesięcy to się chyba skuszę.

Czy mógłby mi ktoś przesłać linki gdzie mogę zobaczyć prezentację AOS4 i MOSa ale nie zrobioną za pomocą kamery jak to ma miejsce na google czy you tube. Dzięki

[#2] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@Leon, post #1

Żaden filmik nie zastąpi Ci spróbowania systemu w akcji np. na AmiMajówce, czy AmiParty w Chełmie.

[#3] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@Grzegorz Kraszewski, post #2

albo ggua :)

[#4] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@Leon, post #1

Chlopie, nie zastanawiaj sie nad Amiga, przykro to pisac, ale ja tak czekalem na nowa Ami od upadku Commodore. Cierpliwosc mi sie skonczyla. Poza tym stosunek ceny (AmigiOne/Samanthy) dla AmigaOS do mozliwosci jest bardzo niekorzystny.
Do tego nalezy dodac conajmniej dziwna postawe jednego z polskich portali informacyjnych, poswieconych TYLKO Amidze, ktory pomogl mi zmienic decyzje, zrezygnowalem z Amigi na rzecz Pegasosa. Dziekuje Execowi :) Ciekawszym rozwiazaniem jest Pegasos i MorphOS, daje satysfakcje taka jak AmigaOS. Komputer z systemem wyjdzie o wiele taniej, a baza oprogramowania zwieksza sie sukcesywnie. Pomysl o Pegasosie i MorphOS. Polecam.
[#5] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@noowy, post #4

Ach juz przesiakles zlem .
OS4 i tylko OS4 ;) .Tak naprawde (dla wiekszosci)to jest tylko wymowka aby nie kupowac ami-kompa,lepiej jeczec i mowic ze pegasos to nie amiga mofce!

[#6] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@Leon, post #1

ja rowniez czekam na sprzet i os4 ;P co do pegaza na razie nie mam go zamiaru kupic chociaz uwazam ze to tez swietny sprzet ;)

[#7] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@AmiChris, post #5

Witam wszystkich kolego trochć przesadziłeś "Tak naprawde (dla wiekszosci)to jest tylko wymowka" ja czekam i zbieram kasie jak sie cos pokarze to saobie kupie pod warunkiem ze bedzie to os 4 i jakis g4.i moge czekac i rok nawet.
[#8] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@Dziadziomiecio, post #7

W odpowiedzi na powyższe listy:

Chętnie bym pojechał na styczniowe Amigowe party GGUA i zobaczył co tam nowego w świecie Amigi ale obecnie mieszkam w Irlandii od ponad roku.

Chciałbym skorzystać z okazji żeby pozdrowić WSZYSTKICH AMIGOWCÓW W POLSCE I ZA GRANICĄ AMIGA RULEZ!!!!

Odnośnie odpowiedzi: "Tak naprawde (dla wiekszosci)to jest tylko wymowka aby nie kupowac ami-kompa"
Jestem użytkownikiem AMIGI od kilkunastu lat i nie zamierzam podziwiać NOWYCH AMIG tylko na obrazkach, co prawda brat mi przywiózł do Irlandii mojego classica A1200 ale mam chrapkę na coś NOWEGO.

Gdybym był w Polsce i pracował za 800zł to na pewno bym wybrał coś używanego AmigaONE, Pegaza2 albo Efike bo jest tania ale będąc w Irlandii to mogę sobie pozwolić na coś NOWEGO na gwarancji o czym marzyłem przez lata, a na co mnie nie było stać.

Cena tak naprawdę dla mnie nie robi różnicy bo zakup nowej Amigi z g4 to wydatek rzędu 800-1000e przy najniższych zarobkach w Irlandii 1200e miesięcznie nie stanowi to problemu.

Nawet gdybym miał zapłacić za AOS4 100e lub więcej, to wiem że jest warto choćby za ciężką pracę programistów. Dlatego chciałbym jeszcze poczekać i dać im szansę na wydnie finalnej wersji AOS4 z nową płytą i G4.

Nie czuję żadnej urazy do MOSa i Pegazów uważam, że AOS4 i MOS to 2 wspaniałe systemy operacyjne, które dynamicznie się rozwijają i mam
nadzieję, że w niedalekiej przyszłości oba te systemy doczekają się wspólnej płyty głównej co obniży znacznie koszty Naszych NOWYCH Amig.

Życzę każdemu AMIGOWCOWI żeby było go stać na wymarzony model a nawet na dwa
Życzę Wam Wszystkim z okazji Świąt Wszystkiego co Najlepsze!!
Żebyśmy RAZEM żyli w zgodzie pomimio dzielącego nas systemu.
Pamiętajcie że to MY tworzymy historię AMIGI, której NIKT, NIGDY nie zmieni.

[#9] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@Leon, post #8

No ladnie,ladnie.A gdzie kolega w Irlandii siedzi dokladniej bo mnie tez tam wywialo OK .W sumieto ze ma sie forse nie oznacza ze trzeba ladowac w badziewny sprzet,prawda?.Kwestia jest specyfikacja sprzetowa bo os4 jako taki jest niezly.Ja majac pega,zainwestowalem w pieca bo trzeba miec sprzet do uzytku ogolnego rowniez;).

Zycze Wam wszystkim czekajacym na samanthy,pandy abyscie sie doczekali w tym roku jeszcze

[#10] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@AmiChris, post #9

O widze że nie jestem sam :)
Coś mam dzisiaj dobry dzień :)

Mieszkam w Leixlip to jest jakieś 18km od Dublina.

A propo sprzętu to myślę że nowe płyty będą spełniały dobrze swoją rolę tylko ta cena może wielu użytkowników odstraszyć :) ale mnie na pewno nie :)

[#11] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@Leon, post #10

myślę że nowe płyty będą spełniały dobrze swoją rolę

Nowe płyty? Jakie nowe płyty?

[#12] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@Grzegorz Kraszewski, post #11

Grzegorz Kraszewski napisał(a):

> Nowe płyty? Jakie nowe płyty?

Płyty z kolędami pewnie.

[#13] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@Dziadziomiecio, post #7

Zatem jestes ta mniejszoscia.Mam nadzieje ze bedziesz szczesliwy ze swoja amiga z os4 (bez zlosliwosci).

[#14] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@Leon, post #10

A ja poludniowy Dublin (24),Tallaght.Jobstown

[#15] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@Grzegorz Kraszewski, post #11

"A propo SPRZĘTU to myślę że nowe płyty będą spełniały dobrze swoją rolę Nowe płyty? Jakie nowe płyty?"

kolega chyba musi się przespać i dobrze się jutro zastanowić o jakie płyty chodzi :)
podpowiem że będą działać bardzo dobrze z AOSem :D

[#16] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@AmiChris, post #14

"A ja poludniowy Dublin (24),Tallaght.Jobstown"
ooo znalazłem Ciebie na mapie mieszkasz jakieś 15km odemnie.

Może wypijemy kiedyś jakieś piwko i pogadamy o Amidze? Może zdołasz mnie namówić na Pegazosa zanim wyjdzie sprzęt pod AOS? :D

Tak czy siak myślę o założeniu IGUA
(Irlandzka Grupa Użytkowników Amigi) w niedalekiej przyszłości by reklamować ten fajny komputer tu w Irlandii

[#17] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@Leon, post #15

A widziałeś chociaż jedną w akcji? Albo chociaż znasz kogoś, kto widział?

[#18] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@Leon, post #15

Chodzilo o twoje okreslenie te nowe.jakie nowe??Przeciez aktualnie nie ma zadnej plyty,ja wiem ze babelkimi slowa FINAL cie oszolomily ale spokojnie :o

[#19] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@AmiChris, post #18

Miałem na myśli płyty z procesorami G4 które (wg. plotek) mają wejść w 1 kwartale 2007r ale jak to bywa w Amigowym Światku nigdy do końca nie można być pewnym aż do czasu jak się jej nie trzyma w ręce.

[#20] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@Leon, post #19

Inna sprawa szkoda, że nie ma Amigowego sklepu w Irlandii i nawet jak się ukaże nowy model Amigi to będę musiał kupić wysyłkowo nie wspomnę o serwisie w razie jakiegoś problemu :(
[#21] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@Leon, post #16

Nie chce cie kusic na szatanskie maszyny,wiec mozemy ogolnie pogadac raczej:).

jakos po swietach sie zgadamy,moj numer gg jest aktualnie nieaktywny bo nie pamietam hasla,ale spoko mam do ciebie.odezwe sie jutro:).

Co do amig ze stickerem i samego os4 to juz wiele bylo napisane.zobaczymy jak wyjdzie:)

[#22] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@Leon, post #19

rzuć jakimś linkiem, bo ja nie słyszałem o żadnej maszynie dla OS4 z G4 która ma się pojawić w I kwartale 2007 (później zresztą też)
[#23] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@wali7, post #22

Może to chodzi o ten "sprzęt od poważnej firmy", o którym plotki od jakiegoś czasu rozpuszczali Hyperion i AInc?
Tyle, że Leon jest albo dużo lepiej poinformowany, albo wręcz przeciwnie, bo ZTCW, nawet nazwa tej firmy, nie przedostała się do wiadomości publicznej - o ewentualnej specyfikacji to już w ogóle nie mówię...
No chyba, że tu chodzi o ACK(ktoś jeszcze wieży, że pan Kowalczyk zaprezentuje cokolwiek więcej amigowcom niż środkowy palec? ) i ten PV... Czy to nie było jakoś właśnie na ten okres zapowiadane? Szczerze powiedziawszy, to po pewnym czasie przestałem w ogóle zwracać uwagę na ACK, więc nie wiem/nie pamiętam, ale coś mi tak świta...
No coż, jeśli tak, to pan Kowalczyk znowu będzie musiał "strzelić focha" i tyle. :P
[#24] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@Torn, post #23

A nie lepiej kupić A500 za 50zł
No cóż Aos4 długo niezagrzeje bo szczerze mówiąc MOS i oprogramowanie rozwija się lepiej i szybciej a wtym wypadku ...szkoda mówić

[#25] Re: Gdzie jesteś Nowa AMIGO?

@Leon, post #19

Aha, "płyty według plotek", to ja już nie mam więcej pytań...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem