[#1] Orginalne oprogramowanie ?
Przypominam sobie z czasow gdy amiga byla na topie artykul o tym dlaczego pc przetrwalo czas gdy amiga byla na 1 miejscu a pc do piet nie dorastaly.Tam bylo ciekawe zdanie cytuje z pamieci wiec nie bedzie dokladne ze "pc maja grupe wiernych uzytkownikow ktorzy kupuja orginalne oprogramowanie na ten komputer i dlatego w tamtym czasie pc nie upadly" moze to jest pomysl na obecna sytulacje amigi ze trzeba kupowac orginalne oprogramownie co o tym myslicie i czy kupujecie orginalne oprogramowanie ?.
[#2] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@SzaryWilk, post #1

Uważam że amigowcy powinni kupować orginalne oprogramowanie na miare swoich kieszeni, ponieważ nie każdego stać na zakup programu za 50 euro np. burn it .Brat mi opowidał jak na początku lat 90' jaździli z kumplami na zloty amigowe z setkami dyskietek, na tych zlotach wszyscy się wymieniali grami, programami, TO BYŁY CZASY CO ???

[#3] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@SzaryWilk, post #1

kupowalem i bede nadal kupowal , to powinno byc normalne , a co do watku to podjrzewam ze byl juz poruszany wielokrotnie na tym forum ..

[#4] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@SzaryWilk, post #1

moze to jest pomysl na obecna sytulacje amigi ze trzeba kupowac orginalne oprogramownie co o tym myslicie

No to kupuj i sprawdzimy czy sytuacja się polepszy. :) W przepadku wielu programów nawet gdyby program kupił KAŻDY użytkownik platform amigowych to i tak nie opłacałoby się go robić.


czy kupujecie orginalne oprogramowanie ?

Jak na coś mam chrapkę to kupuję. Kupiłem: Froggera, CubicIDE, Pixel32, MultiSłownik, AmIRC, LocalePL, FryingPan (ale klucz poszedł do krainy wiecznych łowów jak dysk się rozleciał, a kopii nie miałem niestety). Miałem chrapkę ale nie kupiłem PageStream i HollywoodFX. Po prostu bez sensu byłoby to kupować, bo i tak bym nie używał. Niestety czasy się zmieniły i trzeba być bardziej "standardowym". Za mało czasu na kombinowanie i walkę z całym światem.

Jeżeli wyszedłby płatny MorphOS 1.5 i kosztował do 1000 zł to ani sekundy bym się nie zastanawiał - kupiłbym od razu. :) Na pewno zapłaciłbym też za porządną przeglądarkę WWW (zresztą zamierzam się dorzucić do Sputnika). Gdyby Blender był płatny też bym go kupił.



Ostatnia modyfikacja: 06.02.07 14:25
[#5] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@SzaryWilk, post #1

Takie rozmyślania możliwe są jedynie w dziwnej polskiej mentalności.
Przecież to jest najzupełniej normalne - chcesz używać jakiegoś programu to go kupujesz, nie chcesz bądź Cię nie stać to nie kupujesz i szukasz tańszego/darmowego zamiennika.
Nie ma nad czym dywagować - chciałbym mieć BMW ale mnie nie stać więc mam coś tańszego, więc twierdzenie "kupiłbym program ale jest za drogi więc mam pirata" to tak samo jak mówić - chcę BMW, ale jest za drogi, więc ukradłem taki na ulicy, przebiłem numery (czyt. zdobyłem cracka) i teraz go mam i używam.

[#6] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Wrona760, post #2

Wrona760 napisał(a):

> Uważam że amigowcy powinni kupować orginalne oprogramowanie na
> miare swoich kieszeni, ponieważ nie każdego stać na zakup
> programu za 50 euro np. burn it .


to wtedy nie kupuja i nie kradna. proste.
[#7] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@SzaryWilk, post #1

"pc maja grupe wiernych uzytkownikow ktorzy kupuja orginalne oprogramowanie na ten komputer i dlatego w tamtym czasie pc nie upadly"
To nie cytat tylko chyba twoja urojona teoria.W przeciwieństwie do Ami pecety były wszędzie:w domu,w szkole,w biurze.O ile w dwóch ostatnich przypadkach piractwo może nie było aż tak znaczne to w zastosowaniach domowych soft był piracony praktycznie od powstania tej platformy.Sam miałem wielu znajomych którzy mieli całe oprogramowanie (łącznie z systemem) kupione-kopiowane na giełdzie.Po części to właśnie piractwo wypromowało ten komputer (i windowsa przy okazji).
Co do kupna oryginałów to na Ami już nie kupuje bo nie mam takiej potrzeby.Kiedyś co miesiąc kupowałem sobie jedną,dwie orginal gierki które mam do dzisiaj.

[#8] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Valwit, post #6

Większość amigowców nie stać na zakup orginałów, w związku z tym zciągają z netu. Ja osobiście nie widze w tym piractwa. Jak zapewne każdy wie że AMIGA to upadłość, bo nawet ich nie produkują, a my kupujemy używany sprzęt ponieważ to nasze hobby komputerowe. Nie było mnie kiedyś stać na zakup taniej karty turbo do a1200, a co dopiero mówić o sofcie orginalnym za kilkadziesiąt euro za sztuke

[#9] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@SzaryWilk, post #1

Mam pomysł! To zacznijmy wszyscy jak tu jesteśmy piracić oprogramowanie na pc to może doprowadzimy do jego upadku rotfl

[#10] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Wrona760, post #8

No to gratuluje awansu skoro teraz stać Cię na: "A4000T Escom, A1200 C=, DraCo 060"
[#11] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Kiv_Master, post #10

Bo teraz jestem pełnoletni i pracuje

[#12] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Wrona760, post #11

A piractwo nie doprowadziło do upadku amigi tylko to że nik jej nie kupował w przeciwieństwie do komputerów klasy PC

[#13] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Wrona760, post #12

Powiem wiecej. To piractwo doprowadzilo do rozkwitu rynku PC. Kto uzywal legalnego oprogramowania 10 lat temu? A bzdury o kradzezy BMW to sobie mozna w buty wsadzic. Kopiowanie to nie kradziez.

[#14] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Wrona760, post #12

Do upadku Amigi doprowadzilo nie to, ze nie jej nie kupowano, tylko,
ze jej nie produkowano i w pewnymmomencie zatrzymano rozwoj.

[#15] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Kaczus, post #14

Tak tylko że zauważ to ile osób kupiło amige a ile komputery klasy PC i MAC po prostu nieopłacało im się produkować, np. Amige kupił jeden na 100 osób, a reszta kupiła PC (przypuszczalnie). To spowodowało wybór PC że amiga np. 4000T za 3500pln (nowa oczywiście) bez procesora, twardego dysku, cdeka nie mówiąc już o monitorze. Za tą kwote można kupić całkiem niezłego PC z monitorem lub Mac-a(kompletnego)
------------------------------------------Pozdro---------------------------------------------

[#16] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Wrona760, post #15

Pierdolisz..... Dziwne jest to, ze fabryka w pewnych okresach nie
nadazala z produkcja... To, ze kupilo wiele osob PC-ty i inny bylo
zwiazane, ze komputer zaczal trafiac pod strzechy, wiec rynek sie
rozszerzal i nie musial zabierac wtedy uzytkownikow, tylko przekonywac
nowych.

[#17] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Kaczus, post #16

To dlaczego Amiga Technologies zaprzestała produkcje skoro mieli taki biznes

[#18] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Wrona760, post #17

Osobiście sam sie przeżuciłem na PC kilka lat temu bo nie było mnie stać na rozbudowę amy(wiadomo że to drogie hobby), kupiłem pceta, a na amidze czasami grywałem z kumplami.
Dopiero jakieś pół roku temu powróciłem do amigi

[#19] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Wrona760, post #17

Amiga technologies nie mgla nic sama robic. C= zbankrutowalo, bo zle
zainwestowali. Pozniej kupa czasu w niebycie, nim Escom kupil, ktory
jak sie okazalo, byl i tak na skraju bankructwa, wznowil produkcje i
mimo, ze sprzet byl juz bardzo przestazaly i za drogi - sprzedawal sie
jak swieze buleczki... Wiec jak widzisz to nie to bylo przyczyna,
tylko brak rozwoju. W 98 roku w Polsce mimo strajku kolejarzy do wa-wy
na Amiga Show przybylo ponad 1000 osob! A przeciez nie przybyli
wszyscy posiadacze - tylko ci w miare aktywni, a w tedy standardowe
modele nadawaly sie tylko do tego by od razu dokupywac rozszerzenia.
To cos mowi o skali zjawiska.Ba karty PPC rozeszly sie na pniu - mimo,
ze byly takie egzemplarze, które kosztowaly po 3-4 tysiace zlotych
(same karty procesorowe! No ale najlatwiej gadac bzdury, o tym, ze
przyczyna upadku bylo piractwo czy brak sprzedarzy.

[#20] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Wrona760, post #18

kilka lat temu, a produkcji zaprzestano w polowie lat 90-tych, wiec o
czym rozmawiamy?

[#21] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Kaczus, post #19

Nie sugeruje że amiga upadła z powodu piractwa ponieważ to jest sprawa tych co produkują oprogramowanie. Tylko moim zdaniem upadła z powodu braku klientów (nie mówie że tak było naprawde, to jest moje zdanie na ten temat). A zresztą jak by jeszcze produkowali A4000T to bym się nie wachał tylko kupił. To prawda że karty PPC były drogie, a jednak znalazły nabywców. Cammodore Amiga dobrze się rozwijała -stwożyli pierwszy komputer multimedialny , a jednak zbankrutowli. Gdyby kontynuowali
rozwój komputerów, to AMIGA by była najlepszym komputerem na świecie
nieprawdaż??????

[#22] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Wrona760, post #21

To commodore zaprzestało produkcję 1994. Nie jestem pewien kiedy Escom, może ktoś mi powie ??? Wiem że zaczoł w 95

[#23] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Wrona760, post #21

Przeczytaj jeszcze raz - dlaczego zbankrutowalo commodore, na pewno
nie dlatego, ze produkowalo Amige. Dodatkowo powiedz, gdzie ty
widziales brak klientow powiedzmy w 92-93 roku? C= zbankrutowalo,
dlatego, ze uparlo sie produkowac wlasne PC-ty, a produkowalo je
marnej jakości...

[#24] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Wrona760, post #22

podpowiem, niedlugo pozniej zbankrutowal.... wiec wyszlo tych
komputerow nie tak duzo....

[#25] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Kaczus, post #24

O braku klientów mówie na przełomie 2000r. kiedy to Escom ją produkowało. To fakt że mało ich wyszło bo kiedyś czytałem żę a4000T Escom wyprodukowano zaledwie 2000szt. a commodore przed upadkiem 200szt. Wynika z tego że Escom przez te kilka lat się nie wysilił

[#26] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Wrona760, post #25

Na przełomie 2000 roku Escomu już dawno nie było i nikt Amigi nie
produkował. Troche musisz poczytac o historii Amigi.

[#27] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Wrona760, post #25

Na początku lat 90 Amiga produkcji Commodore była najlepszym kompem do gier :D

[#28] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Wrona760, post #27

Ale przecież amigi sprzedawano, nawet mam ulotke z Puławskiej firmy gift z 2001roku na której jest A4000T za 4299zł i wiem na pewno że sprzedawali bo jak kiedyś tam byłem to jakiś gościo taką zamawiał

[#29] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Wrona760, post #28

Zobacz archiwum : http://www.amiga.com.pl/gielda/find.php3
Data: 2004-08-14

[#30] Re: Orginalne oprogramowanie ?

@Wrona760, post #28

Drobna uwaga - patrz na które posty odpowiadasz, bo z niektórych wynika, że rozmawiasz sam ze sobą :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem