[#1] Kali mieć krowa
Niektórzy pewnie pamiętają jak Pierwszy Betarycerz Rzeczpospolitej Mufa walczył z paskudztwem warezowym na PPA:

http://exec.pl/forum/posts/list/106.page

Sprawa zaiste światła i oręż Sprawiedliwości (tej przez duże S) lśnił w słońcu. Tymczasem tuż obok, w sąsiednim wątku, nieopodal za rogiem...

http://exec.pl/forum/posts/list/117.page

[#2] Re: Kali mieć krowa

@Fei, post #1

Nie kumam po co takie pierdoły wklejacie na PPA...

[#3] Re: Kali mieć krowa

@Fei, post #1

dozwolony użytek osobisty,
zauważ że sciągając mp3/filmy/seriale za pomocą rapida nie przekraczasz prawa a torrentem już tak

[#4] Re: Kali mieć krowa

@rzookol, post #3

Tak samo pobranie odcinka programu telewizyjnego z serwera www nie jest przestępstwem.

[#5] Re: Kali mieć krowa

@Kokos, post #2

Nie kumam po co takie pierdoły wklejacie na PPA...

No cóż, po to jest dział Pręgierz, żeby sobie rozładowywać frustracje wklejając różne pierdoły... Zawsze można dział ten omijać szerokim łukiem.

[#6] Re: Kali mieć krowa

@Fei, post #4

Za to jego udostepnianie juz tak.

[#7] Re: Kali mieć krowa

@Lorak, post #6

Owszem. Podobnie jak (chyba że się mylę) wspieranie takiego udostępniającego serwera opłatami abonamentowymi.

[#8] Re: Kali mieć krowa

@Fei, post #7

Ta "Sonda" tyczyła w jakiś sposób Amigi? :) Jak byłem g**niarz to leciała w TV....jeden z moich ulubionych programów (potem był Kwant). Najbardziej wrył mi się w pamięć pomiar prędkości dźwięku za pomocą Spectruma.

[#9] Re: Kali mieć krowa

@mosfet, post #8

Tak, na koncu byl jakis skaczacy boing na monitorze w studio. Ogladalem go ale juz nie pamietam dokladnie.

[#10] Re: Kali mieć krowa

@Lorak, post #9

Ten boing ball był odpalony na Atari ST.

[#11] Re: Kali mieć krowa

@Kokos, post #2

Jak to po co, żeby wszcząć kolejny FlameWar.
[#12] Re: Kali mieć krowa

@Kiv_Master, post #11

widzę, wykazujesz podobny, do szamanowego sposób 'myślenia' (tudzież mylny ciąg wnioskowania)

[#13] Re: Kali mieć krowa

@Fei, post #1

Czy w przytoczonym wątku mógłbyś dokładnie wskazać link do warezów bo być może go przeoczyłem.

Jeżeli go tam nie ma to nie rozumiem analogii?
Być może nie wiesz, ale sama usługa jaką świadczy serwer RapidShare nie jest nielegalna.
Wielu (w tym ja) wykorzystuje takie serwery żeby np. rozesłać znajomym film czy fotki z wakacji - zamiast wypalać i rozsyłać płyty można zrobić 100MB archiwa z hasłem i rozesłać znajomym linki i hasło do pliku.Prościej, łatwiej i szybciej.
Nie korzystam z tego zbyt często ale jeżeli zajdzie taka potrzeba nie widzę przeciwwskazań aby wspomóc serwer, z którego korzystam finansowo.
To nie czyni ze mnie przestępcy ani osoby dwuznacznej moralnie.
Więc tak jak mówiłem - nie rozumiem analogii.

[#14] Re: Kali mieć krowa

@Fei, post #1

A już na bank taki RapidShare czy Megaupload jest lepszy, szybszy i wygodniejszy od torrenta... do rozsyłania filmów z imprez, jaasne. ;)

Od dłuższego już czasu PPA posiada własny tracker i już nie trzeba będzie w przyszłości korzystać z innych serwisów, gdzie inne rzeczy są. :)
To taka sama usługa jak shoutcast.

A co do sondy, to nawet współtwórca tego programu, z którym wymieniłem kilka maili, nie oponował i nie krytykował mnie nawet za wystawienie tego odcinka Sondy. No dziwna z tym wszystkim sprawa.

[#15] Re: Kali mieć krowa

@SirLEO, post #14

Cóż. Niektórzy katolicy są mądrzejsi od samego papieża, może tu też zachodzi podobna analogia? ;)

[#16] Re: Kali mieć krowa

@MinisterQ, post #15

edit: sorry, nie zauważyłem słowa 'niektórzy' więc mój post stracił sens, przepraszam. Chociaż, można by uwzględnić, że tacy 'katolicy' trącą sektą.



Ostatnia modyfikacja: 14.06.07 19:15
[#17] Re: Kali mieć krowa

@baderman, post #16

Spoko. I tak nie widziałem co tu było napisane poprzednio. :)

[#18] Re: Kali mieć krowa

@Fei, post #1

Przeczytałem na szybko link na stronie execa (ten drugi na dole) i niczego złego się nie dopatrzyłem. Z tego co wiem to i Rapidshare i Torrent to sieci jak najbardziej legalne. Jednynie ściągając z tych sieci nielegalne/komercyjne materiały łamiesz prawo.

Bo jak ja np. wrzuciłbym na RShare czy Torrenta to co zamieściłem na aminecie (i ludzie by pobierali...), to przecież nic złego by nie było.

A Mufa mówił o jakiś fimikach z imprez (amigowych jak mniemam). To chyba legalne, nie?


Pozdrawiam wszystkich! Sesja prawie zaliczona. :)

[#19] Re: Kali mieć krowa

@Fei, post #1

Weźcie zrobimy zmasowany atak spamu na ich stronę/forum...
[#20] Re: Kali mieć krowa

@El Amigos, post #18

Autorowi wątku chodziło o dwulicowość pewnych osób. Z jednej strony ganią za udostępnianie treści nie do zdobycia legalnymi ścieżkami (TVP nie kwapi się wydać 'Sondę' na DVD) a z drugiej opowiadają jakie to warezy są śliczne i jak to na nich wszystko jest.
..a tak w ogóle to "Kto nie ma pirackiego softu/filmów/muzyki niech pierwszy rzuci kamień".

[#21] Re: Kali mieć krowa

@mosfet, post #20

mosfet, jak zwykle najmądrzejszy... :P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem