[#1] Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?
Punkty za:

1) posiadali (nadal posiadają) w większości amigę klasyczną
2) Niektórzy mają zainstalowane e-uae i grają na tym w amigowe gry
3) Wspołpracuje nad systemem R. Babel
4) Część systemu oparta jest o oryginalne źródla aosu

Punkty przeciw:

1) Cietrzewią w środowisku nic konkretnego nie reprezentując

2) Leczą własne niepowodzenia prowadzenien dziwnych portali (np amigans.net)

3) Uważają się za amigowców posiadając system, któego kernel wedlug zapewnien producenta tego systemu nie ma nic wspólnego z oryginalnym kernelem amigaosu (czytaj: jest to ta sama sytuacja co mosem)

4) Używają systemu, którego podstawy prawne stoją obecnie na bardzo lichych podstawach

5) Developerzy OS4 to przeważnie osoby bez znaczących osiągnięć jesli chodzi o programowanie pod amigaos (do czasu rozpoczęcia pisania systemu)

6) AmigaOs4 jest konkurencją dla typowego systemu amigowego AmigaDE

7) Deweloperzy systemu OS4 publicznie mówią z zniszczeniu Amigi INC, skadając kontrwniosek w sądzie.


jak widać punktów przeciw jest więcej ale nie bede przechylać szali



Ostatnia modyfikacja: 18.07.2008 12:32:26
[#2] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@rzookol, post #1

Trzeba bylo to na forum Execa. Zdaje sie, ze naczelny lekarz IVRP tu nie zaglada, wiec nie poznamy kontrargumentow ;)

[#3] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@_arti, post #2

nie mam tam konta
poza tym nie chce dyskutowac z byłymi amigowcami z execa

[#4] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@rzookol, post #3

Cze. A jakie to ma znaczenie czy są Amigowcami? Osobiście przez długie lata nie czułem się Amigowcem, w przeciwieństwie do wielu kolegów, z których wszyscy już dawno pozbyli się sprzętu. Bardziej czułem się i czuję typowym komputerowcem starej (średniej?) daty, który w swoim życiu zetknął się z różnymi maszynami. Amiga była moim podstawowym sprzętem od 1993 do końca 2001 (mniej więcej), a mimo to nie uważałem się za Amigowca (to raczej Pececiarze zaliczali mnie do tej grupy użytkowników komputera). Teraz jest jedną z kilku maszyn (w różnych wersjach modeli i systemu) które posiadam i na której coś tam sobie dłubię od czasu do czasu. Jestem wielkim fanem Nintendo (bo mają fajne, oryginalne pomysły na gry) od wielu lat, a także C64, Atari 8bit. ZX Spectrum trochę mniej. Może obecnie bardziej byłbym skłonny zaliczyć się do Amigowców, tylko pytanie... po co? Jest mi obojętne czy ktoś mnie określi Amigowcem, czy Pececiarzem, albo konsolowcem czy kim tam jeszcze.

[#5] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@rzookol, post #3

Jak chcesz to na własną odpowiedzialność przerzucę na sąsiedni portal
[#6] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@Arbuz, post #5

ok

[#7] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@rzookol, post #1

Różnica jest mniej-więcej taka, że AmigaOS4 ma wszystkie te marketingowe copyrightsy, namaszczenie etc. To w głównej mierze świadczy o 'amigowości'. A więc ten sławny sticker. Nothing less, nothing more.

[#8] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@rzookol, post #6

poszło.
[#9] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@Deftronic/..., post #4

chicalem po prostu wypisać tak samo bzdurne argumenty jak niektórzy w podobnym wątku na execu.
Problem w tym, ze ja to zrobilem dla zabawy a oni w to wierzą :)


--

wiecznej walki z wiatrakami Exekowi życzy rzookol

[#10] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@Kokos, post #7

no wlasnie, że nie ma bo by nie było sprawy sądowej jakby mial legalnie

[#11] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@rzookol, post #1

moim zdaniem podstawowym problemem jest to, ze exec za wszelka cene chce okreslić, co to jest amigowosc i bycie amigowcem... nie wiem po co tylko, moze chca sie dowartosciowac i poczuc lepiej ;)
[#12] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@rzookol, post #10

Oni się bawią, na swój, własny, pokręcony sposób. Może jedynie mufa nie do końca rozumie co się dzieje. ;)

W obliczu tego wszystkiego zaczyna się walić ów utopijny model tzw. "spokoju" i dobrego wizerunku execa, który usiłuje kreować szaman, ale cóż poradzić. ;)

[#13] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@nelson, post #11

I medal z kartofla dostać ;)

[#14] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@rzookol, post #9

Spoko. Czasami zaglądam na Execa i sam nie mogę wyjść z "podziwu", że nie szkoda im czasu/życia na te pierdoły. Gadanie w sumie o niczym. Może faktycznie dla niektórych bycie Amigowcem to "najwyższy honor i zaszczyt" i traktują to jak swego rodzaju misję. Z boku wygląda to jednak śmiesznie by nie powiedzieć żałośnie.

[#15] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@rzookol, post #1

Przeniosłem do działu Pręgierz, bo tak jakoś wydaje mi się, że nie pasuje do swojego pierwotnego działu.

[#16] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@Deftronic/..., post #14

Jezu, oni tam na poważnie o tym dyskutują ... przypominają mi się sceny z "Folwarku zwierzęcego".

"Żadne zwierze nie będzie spało w łóżku z pościelą, chyba że jest developerem amigowym lub używa licencjonowanego AmigaOS 2 do 3 godzin w weekendy." (aż się prosi o kultowy dopisek "w czasie służbowym od wolnego"(tm))

Zastanawia mnie ich chłodne podejście do E-UAE i AROSa ... jak podłączę do klona porgramator i wsadzę doń oryginalną kostkę z Kickstartem 3.0, poczym dopiszę do UAE procedurkę ładującą rom z programatora to mój klon stanie się Amigą? Ewentualnie czy A1200 z odpalonym AROSem przestaje być Amigą? Jak długo muszę zasilać kostę rom napięciem +5V w weekend, aby zostać amigowcem? Czy MiniMig to Amiga?



Ostatnia modyfikacja: 18.07.2008 18:55:48
[#17] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@rzookol, post #10

Nie no czekaj rzookol, bo zaczynamy mieszać fakty, proces jest o to, że Hyperion zaczął nadużywać praw do marki AmigaOS(TM) i nie chce ponad to przekazać źródeł Amiga Inc. Ale prawa do nazwy AmigaOS 4 Hyperion posiada i to dzięki licencji od samej Amiga (celowo w mianowniku jako nazwa firmy, podobnie jak bym pisał w tym momencie Apple i nie starał się w tym momencie odmieniać). Zresztą Amiga Inc chyba raczej nie okłamuje samej siebie, bo spójrzmy tu:


http://www.amiga.com/about/history/?t=os

czyli wynika z tego, że Hyperion należy do wielkiej trójki AmigaOne™ Partners, z czego Eyetech Group Ltd. zdechło wcześniej co przybliżyło Amiga Inc. do urzeczywistnienia planu zabicia AmigaOS takim jakim go znamy a stworzenia pod tą nazwą platformy ala AmigaAnywhere.

[#18] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@Hugen, post #17

Żeby nie było, licencja wygasa ponoć 20 grudnia 2006 roku, o to też toczy się proces, bo Hyperion ma swoją wersję co do wydania systemu przed terminem, Amiga Inc. nie zgadza się i z tym.

[#19] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@Hugen, post #18

Czyli, że już wygasła?

[#20] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@Kokos, post #19

Według tej "starej" licencji ponoć tak, ale jeśli wydali system przed terminem prawdopodobnie mają prawo dystrybucjonować ten ten produkt - o to też toczy się proces. Natomiast dalej nie wiemy jaka jest sytuacja w tym momencie (czyt. wydanie AOS4 i możliwe porozumienie między firmami), choć niedługo powinno się wszystko wyjaśnić (sąd prawdopodobnie ma się zebrać pod koniec lipca).

[#21] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@Hareton, post #16

Czy MiniMig to Amiga?

Oczywiscie.

DODANE: Aha, dodam ze nie jestem sprzetowcem. Ale pecet z WinUAE, to tez Amiga (dla mnie). Amiga to cos wiecej niz sprzet firmowy oraz systemy kompatybline. Kazdy wie o co chodzi i dlatego wciaz uzywa (lub sie tym interesuje), tego (z wlasnej checi), co jest zwiazane z AmigaosOS1 - 3.1 :)



Ostatnia modyfikacja: 18.07.2008 20:59:44
[#22] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@Andrzej Drozd, post #21

Ja wiem, ja wiem, ja tylko starałem się przeniknąć rozumem pogląd execowy.

[#23] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@Andrzej Drozd, post #21

A ja jestem baranem z amigowością w dwóch trzecich
[#24] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@Arbuz, post #23

Wydawalo mi sie ze jednak jestesmy bykami. :)
Kurde!. Nijak ta owca nie pasuje. Krowa to juz lepiej. Muuuuuuu. :)

Fazior, co o tym myslisz?

PS. To w Obronie wszystkich owieczek. :)
[#25] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@Andrzej Drozd, post #24

Droździk ja spod byka rzeczywiście jestem. W sumie to dzięki. MI to już się nawet nie chciało odgrywać bo nie chcę być taki sam jak K.
A pamiętasz lata temu jak była sprzeczka na execu trochę za ostro zacząłem cię bronić i bana dostałem na kilka lat.
Gumboy-owi też dziękuję.
W sumie to już przy tak ostrym podziale jaki nastąpił to jeszcze można by się podzielić na amigowców aryjskich i innych (zaznaczam że do żadnej nacji nie mam zastrzeżeń ale pewnie co niektórzy by znaleźli)i wtedy III wojna murowana

ps. Faziora w łikendy nie ma na necie



Ostatnia modyfikacja: 19.07.2008 00:17:13
[#26] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@Hugen, post #20

Do prowadzenia wojny są potrzebne trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.

Aha!... to dlatego wydali AOS4.1? ;)

[#27] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@temp, post #26

Jeśli to jest pytanie do mnie to przykro mi bardzo ale nie jestem prawnikiem Hyperionu, żeby Ci móc na nie odpowiedzieć.

[#28] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@temp, post #26

Wydali?

[#29] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@GumBoy, post #28

tak jak Piłat, prawnikom na smierc



Ostatnia modyfikacja: 19.07.2008 13:10:08
[#30] Re: Czy użytkownicy OS4 są amigowcami ?

@rzookol, post #29

No chyba, że w tym znaczeniu czasownika "wydać".

Bo chyba nie chodziło o wydanie/release OS4.1.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem