[#1] Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??
Fenomenen są niektóre aukcje.
Przykład: przejściówka za 24 zł + dyskietka 3.5 ze sterownikami - tylko 120 zł.
Gratuluję pomysłu.
Znacie inne sztuczki ??
http://allegro.pl/item735372180_amiga_transfer_plikow_adf_na_dyskietki_i_odwrotni.html

Inni w tej cenie dołączają jeszcze kartę CF.



Ostatnia modyfikacja: 07.09.2009 09:09:53
[#2] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@Robo, post #1

Sztuczek jest mnóstwo np.:
Kupuję komputer (sprzęt cokolwiek ) za grosze, w międzyczasie sprzedaję to, Sprzedający dostaje 9bez jego wiedzy) adres tego trzeciego :) A ja nie wychodząc z domu dwie trzy stówki sobie zgarniam. Phi

Co do ceny ... jak ktoś chce to kupi. A jak wytęży trochę mózgownicę to poszuka, poczyta i dowie się, że ten sprzęt jest tańszy. To nie jest tak do końca wykorzystywanie niewiedzy a bardziej wykorzystywanie lenistwa. Trzeba wziąć pod uwagę to, że koleś wystawił to za cenę 120, mógł równie dobrze za milion- jak znajdzie kupca to chwała mu za to.



Ostatnia modyfikacja: 07.09.2009 20:01:04
[#3] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@flea, post #2

flea napisał(a):

> Sztuczek jest mnóstwo np.:
> Kupuję komputer (sprzęt cokolwiek ) za grosze, w międzyczasie
> sprzedaję to, Sprzedający dostaje 9bez jego wiedzy) adres tego
> trzeciego :) A ja nie wychodząc z domu dwie trzy stówki sobie
> zgarniam. Phi

Możesz to jaśniej opisać? Bo coś niejasno opisałeś.
[#4] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@kmilota, post #3

Co tu jest do zrozumienia srodkowy kupujacy-sprzedajacy jest tylko posrednikiem i towar przechodzi od pierwszego sprzegajacego do drugiego kupujcego.


A flea to ONA nie on. Bywaj czesciej na imprezach

[#5] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@taurus, post #4

To teraz załóżmy hipotetyczną sytuację, w której ten pierwszy sprzedający jest jednocześnie końcowym kupującym.. ;) Gdyby jednak tak się nie stało, to dla zapewnienia sobie zysku można by jeszcze np. umówić się z kumplem, który będzie podbijał cenę.
[#6] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@taurus, post #4

Takie działanie kończy się na Allegro zawieszeniem konta.
[#7] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@snajper, post #5

To także jest sprzeczne z regulaminem Allegro.
[#8] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@kmilota, post #3

Owszem trochę niejasno napisane ale Taurus już objaśnił cmok
Zmęczenie daje mi się we znaki i używam skrótów myślowych.

To, że coś jest sprzeczne z regulaminem allegro nie oznacza, że nie jest powszechnie stosowane. Pośrednictwo w sprzedaży jest nagminne, podbijanie cen, sprzedawanie towaru znacznie różniącego się od opisu i tak bez końca.

[#9] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@flea, post #8

Z tą nagminnością bym nie przesadzał. Myślę, że biorąc pod uwagę dzienną ilość transakcji to jednak odsetek bardziej, niż nagminność.

No ale jak się ma pecha to się na takie aukcje trafia często. Zwłaszcza w przypadku używanych przedmiotów. Mi osobiście się to jeszcze nie przytrafiło, a ponad 300 transakcji mam. Jeden jedyny raz koleś naciągnął mnie i około 100 innych osób na pendrive, ale pieniądze przy pomocy Policji i Centrum Sporów odzyskałem.

[#10] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@GumBoy, post #9

O większości niestety się nie mówi, nie każdy ma na tyle odwagi i zacięcia żeby ruszyć sprawę i zgłosić na policję. Większość ludzi macha ręką bo to przecież " parę groszy tylko" utwierdzając oszustów w ich bezkarności.
Często gęsto ci "oszukujący" nawet nie wiedzą że oszukują ( to brat sprzedawał , to nie moje Kąto a to kolega powrzucał wszystko i on nie wiedział , ja tylko chciałem pomóc)

[#11] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@flea, post #10

Może się nie mówi, ale komentarze wystawia. A jednak jakby spojrzeć na 10 losowo wybranych użytkowników, to niekoniecznie nagminność negatywów tam stwierdzimy. Allegro by upadło, gdyby tak było i dlatego skutecznie walczą z tym. Ja osobiście zgłaszam każdą podejrzaną aukcję, bądź naruszającą zasady.

Nie zrozum mnie źle. Nie mówię, że takich aukcji nie ma, ale nagminność to moim zdaniem niezbyt adekwatne określenie. Chyba, że miałaś okrutnego pecha jak do tej pory :)

[#12] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@GumBoy, post #11

Nagminność to zbyt mocne słowo - fakt. Przesadziłam.
Co do komentarzy - w obawie przed odwetowym negatywem wiele osób wystawić negatywa nie chce. Poraża mnie też konto Junior bo jakoś mi się kojarzy z generacją Emo lub też innymi blond nobkami ( jak to ktoś pięknie ujął) i fala nieodpowiedzialnych sprzedawców.
Kręgosłup moralny dzisiejszej młodzieży ( i niestety nie tylko) jest bardzo gibki i zawsze mają jakieś biedne usprawiedliwienie dla swoich nieodpowiedzialnych poczynań.
Dobrze by było gdyby każdy zgłaszał naruszenie regulaminu i tępił oszustów jak chwasty. boks
albo chociaż strzelił ich w mordę ( mało wysublimowana ale jakże skuteczna metoda)

[#13] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@flea, post #12

flea napisał(a):

> Co do komentarzy - w obawie przed odwetowym negatywem wiele
> osób wystawić negatywa nie chce.

Jak widzę u kogoś negatywa od jakiegoś pionka z dwoma komentarzami i zawieszonym kontem, to wiem, że byłą to odwetówka
i traktuję go jakby go nie było. Wiadomo, nie wszystko jest w kolorach tęczy, ale Centrum Sporów bywa pomocne i przy komentarzach odwetowych. Osobiście kilka negatywów wystawiłem, sam jednak nie posiadam żadnego.


> Poraża mnie też konto Junior
> bo jakoś mi się kojarzy z generacją Emo lub też innymi blond
> nobkami ( jak to ktoś pięknie ujął) i fala nieodpowiedzialnych
> sprzedawców.

U zielonych nie kupuję. Musiałby być mocno deficytowy towar, albo niewielkiej wartości.

> Kręgosłup moralny dzisiejszej młodzieży ( i niestety nie
> tylko) jest bardzo gibki i zawsze mają jakieś biedne
> usprawiedliwienie dla swoich nieodpowiedzialnych poczynań.

Vide taki Arti4-92, który podejście ma takie, jakby jedna z liczb w jego ksywie była równa jego IQ (aż boję się pomyśleć która, bo obie w tym kontekście przerażają, a jedna się zdecydowanie za wysoka wydaje).

> Dobrze by było gdyby każdy zgłaszał naruszenie regulaminu i
> tępił oszustów jak chwasty. boks

Osobiście zawsze zgłaszam. Nie zawsze Allegro zareaguje, ale kliknięcie nic nie kosztuje, a pomaga chwasty wyrywać.

> albo chociaż strzelił ich w mordę ( mało
> wysublimowana ale jakże skuteczna metoda)

Albo rodzicom grzywnę wlepił. Jak przeczytałem od Artiego4-92 posta w którym napisał "mama mówiła, że to nieuczciwe i tak nie wolno, ale tato powiedział, że to nieuczciwe, ale wystawiaj", to zastanawiam się kto bardziej w trąbkę powinien dostać.

[#14] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@GumBoy, post #13

GumBoy napisał(a):

> Vide taki Arti4-92, który podejście ma takie, jakby jedna z liczb

> w jego ksywie była równa jego IQ (aż boję się pomyśleć która, bo

> obie w tym kontekście przerażają, a jedna się zdecydowanie

> za wysoka wydaje).


[troll mode] Nie żebym coś sugerował, ale te 92 to mi bardziej pasuje do roku urodzenia... (znaczenia "4" nie będę już dochodził ;)) [/troll mode]



Ostatnia modyfikacja: 09.09.2009 16:49:03
[#15] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@kmilota, post #3

Sztuczka to nie jest, ale to może wyglądać mniej więcej tak:

Kupujesz sprzęt za około 350zł:
http://allegro.pl/item757722414_amiga_1200_m1438s.html

a w między czasie próbujesz to opchnąć za około 650zł:
http://allegro.pl/item774683550_amiga_m1438s_monitor_multisync_do_amigi.html

http://allegro.pl/item774687677_amiga_1200.html

http://allegro.pl/item774688765_elsat_1208_8mb.html

:)



Ostatnia modyfikacja: 09.10.2009 22:51:32



Ostatnia modyfikacja: 09.10.2009 22:57:54
[#16] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@AmiClassic, post #15

Używana ale stan naprawdę dobry, wszystko sprawne!!!
Świetny stan, piękny obraz

lel fragmenty opisow aukcji sprzetu ktorego nawet na oczy nie widzial, niezly gosc. Hmm a moze by tak zrobic liste walkarzy na ppa handlujacych amigowym sprzetem, coby jasnosc byla kogo unikac
[#17] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@Count Grishnak, post #16

Posiadam dwa M1438S, jeden 1538, 4 amigi 1200, 2 600hd, 2 cd32 i karty turbo od fast-ram do ppc, cyberstorma, a4000 i a3000 też. Chyba nie ma nic złego w tym że coś kupię i coś sprzedam. Nikogo nie naciągam. Nikogo nie zmuszam do zakupów. Chyba to proste jak drut a jak nie jest takie proste to zalecam udać się do lekarza osobie szerzącej jad. Zawsze można coś kupić w efunzine tak na marginesie!!
[#18] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@atarens, post #17

hmm byles w tej bydgoszczy odebracv sprzet osobiscie w dni8u wygrania tej aukcji? czy tak z pupy opisujesz jego stan? jezeli nie widziales sprzetu i nie testowales go to jak mozesz pisac ze jego stan jest bez zarzutu?
[#19] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@Count Grishnak, post #18

Na allegro kolo sprzedaję A2000 sprawdzoną sprawną.
Niżej sprzedaje kartę do A2000 opisując, że nie ma jej na czym sprawdzić.
Jeszcze niżej sprzedaje kartę która działa bo została sprawdzona na A2000.

[#20] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@Count Grishnak, post #18

Pisał gościu że ma więcej sprzętu, może wysyłać ten który ma, a czeka aż przyjdzie kolejny? pomysł

[#21] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@atarens, post #17

Nie napisałem nigdzie, że kogoś naciągasz, zmuszasz czy oszukujesz. Wskazałem jedynie przykład ciekawego pomysłu na biznes. W sklepach robią dokładnie tak samo więc nic w tym dla mnie dziwnego. Obserwuje Twoje "ruchy" na Allegro, bo może kidyś rozbierzesz jakiś sprzęt na części i trafi mi się MC68882/50 PGA :)

P.S.
atarens napisał(a): > Posiadam dwa M1438S, jeden 1538...

Wszystkie bez podstawek? ;)

[#22] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@flea, post #8

To, że coś jest sprzeczne z regulaminem allegro nie oznacza, że nie jest powszechnie stosowane.

I generalna uwaga: regulamin Allegro nie jest prawem. To jest twórczość własna jakiejś prywatnej firmy, która zresztą długo ewoluowała do jakiejś dającej się sensownie stosować postaci.
[#23] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@Daclaw, post #22

Daclaw napisał(a):

> To, że coś jest sprzeczne z regulaminem allegro nie oznacza,
> że nie jest powszechnie stosowane.

>
> I generalna uwaga: regulamin Allegro nie jest prawem.

Jest. W obrębie serwisu Allegro. Będąc użytkownikiem serwisu, zobowiązujesz się do jego przestrzegania i za łamanie go możesz najzwyczajniej wylecieć.

[#24] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@GumBoy, post #23

Ale tu nie jesteśmy w obrębie serwisu. Przeto nie ma się czym za bardzo podniecać i z czego fetyszu robić. Pies z nimi (administracją Allegro) tańcował.
[#25] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@AmiClassic, post #21

[i]AmiClassic



W odpowiedzi na #17

Nie napisałem nigdzie, że kogoś naciągasz, zmuszasz czy oszukujesz. Wskazałem jedynie przykład ciekawego pomysłu na biznes. W sklepach robią dokładnie tak samo więc nic w tym dla mnie dziwnego. Obserwuje Twoje "ruchy" na Allegro, bo może kidyś rozbierzesz jakiś sprzęt na części i trafi mi się MC68882/50 PGA




Hmm, czyli jak kupię zestaw w którym będzie fpu 6882/50Mhz i go wystawię "wykorzystam Twoją niewiedzę i zarobię"?
Po drugie "obserwujesz moje ruchy" ale i tak jak kupisz ten fpu to wykorzystam Twoją niewiedzę? :) Czy wręcz odwrotnie, zrobię Ci przysługę?
Sam rozumiesz............ chyba jestem w złym wątku ujęty!
[#26] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@Daclaw, post #24

Daclaw napisał(a):

> Ale tu nie jesteśmy w obrębie serwisu. Przeto nie ma się czym
> za bardzo podniecać i z czego fetyszu robić.

No nie jestem pewien do końca. Użytkownik, który korzysta z serwisu świadomie i celowo łamiąc jego regulamin nie jest potencjalnym człowiekiem uczciwym.

[#27] Re: Jak wykorzystać niewiedzę kupującego i się dorobić ??

@atarens, post #25

To czy dam się "wykorzystać" to będzie tylko i wyłącznie moja decyzja, Ty poprostu zarobisz na tym, ale...
[i] atarens napisał(a):
... Sam rozumiesz............ chyba jestem w złym wątku ujęty!  8-)[/i]
No nie całkiem. Gdybyś kupował, testował i dopiero sprzedawał było by to mniej "kontrowersyjne" niż sprzedawanie w locie. Nie widząc i nie sprawdzając monitora piszesz "super obraz", a to już nie jest fair wobec potencjalnych nabywców.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem