[#1] wyciagniete z encyklopedii wiem 2007
Amiga — nazwa serii 16- i 32-bitowych komputerów firmy Commodore, opartych na mikroprocesorach z serii Motorola 68000. Komputery Amiga były niezastąpione w zastosowaniach multimedialnych, takich jak przetwarzanie wielobarwnego obrazu 2D, animacja i przewijanie dużych obrazów, łączenie obrazu komputerowego z obrazem telewizyjnym oraz odtwarzanie i syntetyzowanie dźwięku. Pierwszym modelem był Commodore Amiga 1000, a najpopularniejsze modele to Amiga 500 i Amiga 3000. Późniejsze modele pozwalały emulować działanie komputerów klasy IBM PC. Obecnie komputery Amiga, oparte na procesorach PowerPC, produkowane są przez firmę AmigaOne

ostatnie zdanie jest THE BEST
[#2] Re: wyciagniete z encyklopedii wiem 2007

@stebel, post #1

A wystarczyłoby żeby rzucili okiem na Wikipedię. :D

[#3] Re: wyciagniete z encyklopedii wiem 2007

@MDW, post #2

I tak dobrze, że nie piszą, że ta platforma już nie istnieje...

[#4] Re: wyciagniete z encyklopedii wiem 2007

@OSH, post #3

W innym haśle Amiga wymieniona jako jeden z 8-bitowców
Za każdym razem powołują się na :
"Hasło opracowano na podstawie "Słownika informatycznego" Wydawnictwa HELION. Autor: Piotr Adamczewski ISBN 83-7361-645-4. Rok wydania 2005"
Musze sobie kupić. To musi być prawdziwa skarbnica wiedzy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem