[#31] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@HOŁDYS, post #30

Szczególnie że w tym wypadku i za te pieniądze wolałbym Amigę 1200 w boxie z AmigaKit.

[#32] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@pampers, post #31

chyba dla czechow allegro jest atrakcyjne cenowo + niskie koszty wysylki ..
sporo ich sie tam kreci i daja niewspolmierne kwoty za licytowany sprzet.
mi tam wszystko jedno ..oslabia mnie koles ktory pisze do mnie w sprawie 1 MB chip do A600 ze moze mi dac 30 zl z wysylka .. za ta kwote to ja chetnie od niego 4 sztuki wezme :))

to byl polak... :)



Ostatnia modyfikacja: 21.04.2010 00:28:57
[#33] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@HOŁDYS, post #32

ta... chetnie wezmiesz a pozniej opchniesz je komus za 200zl/szt ?

z tym oslabianiem to chyba nie ma sie jednak czym chwalic...
[#34] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@Dorian3d, post #28

http://www.youtube.com/watch?v=Q1uwuqTJotU&feature=related ;)

[#35] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@selur, post #33

glupie propozycje cenowe sa zenujace i juz...
nikt nikogo nie zmusza do licytacji
nie pasuje zapraszam do saturna lub komputronika tam na pewno dostaniesz 1 MB CHIP do Amigi


mail typu .. moge dac 30 zl z wysylka .. wpada do kosza ..

ale jak chcesz to dam twoj mail jemu



Ostatnia modyfikacja: 21.04.2010 12:51:09
[#36] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@HOŁDYS, post #35

OK

Wolny rynek, kapitalizm czy jakoś tak
Jeżeli się komuś taki stan rzeczy nie podoba to Korea Północna chętnie go obejmie ramionami czystego socjalizmu i braterskiej bezinteresownej pomocy (w obozach pracy).
[#37] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@Dorian3d, post #28

A czy ja napisałem, że oszust? Jak dla mnie to sie dogadał z kimś i Hołdys napisał, że z Czechem chyba. Mógł to być też jakiś kombinator (liczył, że dostanie więcej), ale to nie oznacza, że oszust. Poza tym ja nie umieściłem linka do tej aukcji, zapytaj tego co umieścił. ;)

[#38] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@stachu100, post #36

Wolny rynek, kapitalizm czy jakoś tak

Ta, zwłaszcza w eurokołchozie. :D

[#39] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@MinisterQ, post #38

Ale wycofywanie aukcji jest właśnie wbrew wolnemu rynkowi pomysł

Abstrachując od ten 1200, to mnie grubo denerwuje, jak jakiś łebek wystawia bez ceny minimalnej, a potem płacze, że za mało i on za tyle nie sprzeda. Tak trudno ustawić cenę minimalną?

[#40] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@niedziel, post #39

Oj, odkurzę wątek i wspomnę, że w dwie strony to działa.

Potrzebowałem monitora do Amigi. Trafiła się aukcja z mojego miasta, razem z A500 w zestawie. Licytacja od stówy z groszami, więc zalicytowałem. Problem w tym, że w część weekendów pracuję a i w tygodniu niezbyt mi się uśmiecha późną porą tarabanić ze sprzętem komunikacją miejską. Wytłumaczyłem sytuację sprzedającemu pytając, czy jeśli cena od jakiej wystartowała aukcja go zadowala i czy może przyspieszyć zakończenie. Zgodził się na zasadzie "jeśli w sobotę już nikt nie zalicytuje to mogę skończyć aukcję". Aukcja zakończona, oficjalnie ją wygrałem. Co więcej okazało się, że mieszka dość blisko i sam mi w niedzielę sprzęt przywiózł. Wszystko bardzo miło, sprzęt zgodny z opisem etc.

Zastrzegam tutaj jeden fakt. Sprzęt kupiłem od pasjonata i kolekcjonera, który akurat Amigami nie jest zainteresowany (zbiera cpu i karty grafiki). Pasjonat, pasjonata zrozumie. Tak naprawdę wszystko zależy od człowieka. W tym wypadku nawiązałem kontakt z hobbystą, dzięki czemu zapewne w przyszłości będziemy mogli sobie jeszcze jakoś pomóc.

Tacy ludzie też się jeszcze trafiają OK

1
[#41] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@AdamZeku, post #22

A ja coś dorzucę o pseudo amigowcach z allegro, którym to 10min przed czasem zakończenia aukcji, pada sprzęt, psują się dyskietki albo zalewa piwnicę..

To raczej są pseudo allegrowicze z Amigą. ;)
[#42] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@Daclaw, post #41

cholerne gry na Amigę zawsze padają 1 godzine przed zakończeniem aukcji..
a to ci pech..

http://allegro.pl/show_item.php?item=1215165561

pozdrowienia dla sprzedającego.. życze samych takich gier i takiego sprzętu..

[#43] Re: UWAGA oszust!! Użytkownik

@AdamZeku, post #42

Dostał jakąś propozycję, że kupi ktoś od ręki. Zaproponowana cena go zadowoliła to zakończył aukcję. Albo cena jaką uzyskał była za niska...


Ostatnia modyfikacja: 12.09.2010 13:34:31



Ostatnia modyfikacja: 12.09.2010 13:35:37
[#44] Re: UWAGA oszust!! Użytkownik

@Tomski, post #43

nie twierdze że było inaczej, jednak aukcja to aukcja.. allegro powinno wprowadzić jakis system 5 godzinny uniemożliwiający wycofanie się tuż przed zakończeniem..

[#45] Re: UWAGA oszust!! Użytkownik

@AdamZeku, post #44

Im to wisi bo tak czy siak maja kasę.

[#46] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@libicki, post #17

Przestępstwem jest już oszustwo na 1 grosz. Nie ma rozróżnienia na kwote i takie są przepisy. Chyba, że o coś innego Ci chodzi.


Jest to przestepstwo, ale sady nie zajmuja sie sprawami ponizej pewnej kwoty (o ile pamietam ok. 250 zl), bo takie sa koszty przeprowadzenia czynnosci procesowych, czy jak to sie nazywa. Jedyna mozliwoscia jest zgloszenie pozwu grupowego tak, aby kwota byla wyzsza. Wtedy sad sie tym zajmie, inaczej pozew w ogole nie jest przyjmowany.


Masz racje , ale nie do konca, do 250 zl jest wtedy gdy jest to kradziez. Gdy jest to oszustwo ,kwota nie ma znaczenia i sprawa jest scigana z urzedu ,wiem bo tez sie obawialem ze nie zajma sie moja sprawa , ale okazalo sie na szczescie inaczej.

[#47] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik "romekkk" K.Kowalewski z Krakowa

@KrisSK, post #1

http://allegro.pl/plyta-a1200-fdd-a2000-resztki-apollo-i1427897570.html


Również zostałem oszukany na 25 zł plus koszty wysyłki

[#48] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik "romekkk" K.Kowalewski z Krakowa

@KrisSK, post #9

Przepraszam, że odkopuję, ale na PPA był user (dane zachowam dla siebie) który czynnie uczestniczył na forum, jeździł na złoty Amigowe i właśnie mieszkał na ul. Sterniczej w Bielsku.

Nazywał się właśnie tak jak kolega napisał w I wątku.

Dużo ludzi z PPA (m.in ja) wysłało Mu sprzęt Amigowy którego nie udało się już odzyskać. Ja wysłałem Mu w 2008 roku jakoś.

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2023 23:15:45 przez Hubez

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2023 23:31:32 przez Hubez
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem