[#1] Zabezpieczenie ROMu Cloanto?
Witam, po co Cloanto zabezpiecza swoje ROMy kluczem?

[#2] Re: Zabezpieczenie ROMu Cloanto?

@esial, post #1

zeby nie mozna ich bylo latwo dystrybuowac nielegalnie



Ostatnia modyfikacja: 27.09.2010 22:11:00
[#3] Re: Zabezpieczenie ROMu Cloanto?

@rzookol, post #2

Ale przecież to głupota zabezpieczać ROM kluczem, skoro w łatwy sposób można go zrzucić z pamięci Amigi przez debugger WinUAE.

[#4] Re: Zabezpieczenie ROMu Cloanto?

@esial, post #3

Ale prawnie tak zapewne uwarunkowana była/jest umowa Cloanto z AINC czy innym tam Hyperionem o dystrybucję "ich" własności intelektualnej; w czystej formie po prostu nie wolno im dystrybuować ROMów.

[#5] Re: Zabezpieczenie ROMu Cloanto?

@altcomputing, post #4

Najlepiej jak by powyższe "firemki" uwolniły tą tak zwaną (śmiesznie jak dla mnie) własność intelektualną.

[#6] Re: Zabezpieczenie ROMu Cloanto?

@esial, post #5

Po wielu latach kiedy wróciłem do tematu amigi byłem zaszokowany faktem, że kickstarty nadal są zastrzeżone. To jest nienormalne. Swoją drogą, czy ktoś próbował napisać otwarte odpowiedniki tego badziewia, podobnie jak zrobiono z TOS?

[#7] Re: Zabezpieczenie ROMu Cloanto?

@silverbud, post #6

Na amigowym forum nazywasz Kickstart "badziewiem"? Instynkt samozachowawczy ci się wyłączył? ;)
Co do "otwartych odpowiedników" to od jakiegoś czasu jest bounty na to dla AROSa i ktoś się chyba tym zajmuje (mogę się mylić - nie chce mi się teraz szukać strony z bounty).

[#8] Re: Zabezpieczenie ROMu Cloanto?

@APC74, post #7

Co do bounty dalej ma status otwarty(czyli nikt się tym nie zajmuje póki co), z resztą ciężko będzie to zrobić bez programowania zwrotnego, skoro "nikt" niema dostępu do źródeł KS.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem