[#1] Uwaga na okazje z allegro
Witam wszystkich forumowiczów.
To mój pierwszy wątek i może głupio że tak zaczynam, ale to dla naszego wspólnego dobra. Znalazłem wczoraj na allegro aukcję z płytami głównymi do A600.
http://allegro.pl/3-x-plyta-glowna-amiga-600-a600-i1542763598.html
Trzy sztuki, super stan wizualny, zostały mu po dawnej kolekcji Amig, nie pamięta nawet czy są dobre i po co mu tyle ich było (pewnie chciał zakopać w razie końca świata). I teraz najlepsze: nie ma jak ich sprawdzić.
Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że niedawno kupił od jednego z forumowiczów trzy A600 z niesprawnymi płytami. Mało tego. "Inny" użytkownik sprzedaje kartę CF z adapterem i taśmą.
http://allegro.pl/karta-cf-1gb-przejsciowka-cf-tasma-44pin-wb-i1540684484.html
Ów "inny" użytkownik to ten sam co sprzedaje te płyty. Wiem bo tą kartę CF kilka dni temu kupił z drugiego konta ode mnie. I jeszcze sam sobie podbija w aukcji.
Bo na co komuś kto nie ma amigi (tak twierdzi) karta z systemem do A600/A1200.
Gość po prostu ma drugie konto do sprzedawania trefnego towaru co by sobie opinii nie szargać, a nóż widelec ktoś kupi. Ma sprawną Ami bo napisał że adapter testowany na A600. Biorąc to pod uwagę, ten sprzęt też jest martwy, bo On oczywiście nie ma go jak sprawdzić.
http://allegro.pl/pozostalosci-po-amidze-stacja-dyskietek-modulator-i1533751629.html
Te "pozostałości" też sobie zresztą podbija.
Jedną z tych super płyt już sprzedał. Już mi żal gościa :( bo pewnie chce ratować jakąś ami a kupił szmelc.
Ale nawyzywałem. Może ten post powinien się pojawić w dziale "Rzeźnia" :)
Podsumowując chciałbym abyście uważali na gościa, i jeśli wiecie o podobnych sytuacjach mówcie o nich tutaj.



Ostatnia modyfikacja: 03.04.2011 02:29:35



Ostatnia modyfikacja: 03.04.2011 02:29:49
[#2] Re: Uwaga na okazje z allegro

@Jacenty, post #1

zglos do allegro za nielegalna sprzedaz softu
[#3] Re: Uwaga na okazje z allegro

@Jacenty, post #1

Witam
Widzę że ktoś poruszył ten wątek.
Tak ode mnie kupił trzy Amigi 600. Sprzedałem je jako uszkodzone i na części. Potwierdzam gość ma dwa konta i podbija ceny.
Najgorsze w tym że kupił ten sprzęt ode mnie. Wystawił komentarz pozytywny w momencie odebrania paczki a za chwilę wysyłał mi maile z zapytaniem czemu nie działają? Potem wystawił na allegro płytę z opisem
"całą amige niby sprawną nie stety po otrzymaniu i podłaczeniu wyskakuje tylko bialy ekran i restartuje się a co jakiś czas wyskakuje jakiś komunikat o błędzie w pomarańczowej obwudce,sprzedajacy upiera sie że amiga byla sprawna a mi pokazuje tylko biały ekran i restartuje się,jako że zaczynam na allegro niechce wystawiac mu negatywa bo mi tez wtedy wystawi na złośc "
Tak więc ostrzegam oszust.
[#4] Re: Uwaga na okazje z allegro

@Dark_luke, post #3

Niestety to coraz powszechniejsze zjawisko, polecam w tym temacie lekturę tego tekstu:

http://www.scenial.pl/archives/6783

[#5] Re: Uwaga na okazje z allegro

@slay, post #4

Sprzedał wszystkie martwe płyty
Co za dziad

[#6] Re: Uwaga na okazje z allegro

@Jacenty, post #5

Ten dziad ma chyba trzecie konto.
http://allegro.pl/amiga-600-pamiec-1mb-i1546251219.html
Też z mojej aukcji :(
[#7] Re: Uwaga na okazje z allegro

@Dark_luke, post #6

Cytuję (to o pamięci, z której 0,5 MB "ocalało"): wydaje mi się że warto ją zakupic bo to i tak duzo dla amigi,i myslę że na pewno gry z WHDLoad już pujdą.





Matko Boska...



Ostatnia modyfikacja: 04.04.2011 20:08:06
[#8] Re: Uwaga na okazje z allegro

@Dark_luke, post #6

Jak to jest na tym allegro że można mieć dwa lub trzy(a może i więcej kont).

Czy jedno nie wystarczy? Nie weryfikują tego? Zakładałem dość dawno i okazjonalnie kupuję, to już się w tym wszystkim potraciłem.

[#9] Re: Uwaga na okazje z allegro

@BagoZonde, post #7

Tak jak widac na zdjęciu jest dolutowany zielony kabelek bo z tego co widze była przerwana scieszka,nie wiem może to tego jest powud że jest tylko puł mega zamiast jeden mega,nie wiem ja nie będe z tym kombinował.


I wszystko wiadomo - myślał że nie będzie kombinował - a nie wiedząc o tym już zaczął pisząc opis aukcji . ;) OK

[#10] Re: Uwaga na okazje z allegro

@Jacenty, post #1

W ogóle to co widzę ostatnio na Allegro to jakaś kpina. Większość oferuje sprzęt w pełni sprawny, a jednocześnie uszkodzony. Co to jest za moda? Żądają horrendalnej kasy za niedziałające trupy? Mam parę groszy do wydania i szukam paru rzeczy, ale ręce mi opadają widząc tych wszystkich "handlarzy". Bez honoru, bez poczucia nawet odrobiny odpowiedzialności i przyzwoitości.
Na szczęście dostrzegam pewną prawidłowość. W aukcjach tych coraz rzadziej ktokolwiek bierze udział i bardzo dobrze. Naród mądrzeje.
Nie dajmy robić z siebie idiotów.

[#11] Re: Uwaga na okazje z allegro

@frywolny_marian, post #10

Na portalach aukcyjnych oferty sprzedaży wystawiają ludzie. Ludzie są różni...
Generalnie używając chłopskiego rozumu (czytając opis przedmiotu, oglądając zdjęcia, oglądając historię sprzedaży danego sprzedawcy) należy na samym początku zadać sobie samemu pytanie "czy warto pakować się w problemy". Hak własba odpowiedź będzie "nie warto" to olewamy aukcję nawet gdy jest to super rodzynek.
Niestety z własnego doświadczenis wiem że czasami ciężko się powstrzymać przed xłożeniem oferty. Ale później mam pretensje tylko do ssmego siebie. I coraz mniej sprzedaję na Allegro. Wolę dogadać sie lub sprzedać na ebay-u. I tak też radzę kupować - ebay jest zdecydowanie lepszy niż Allegro.
[#12] Re: Uwaga na okazje z allegro

@frywolny_marian, post #10

A może by tak zrobić jakąś "czarną listę"?
Bo ostatnio trochę licytuję, a sprzęt jak widzę osiąga ostatnio horrendalne ceny, więc lepiej byłoby się ustrzec przed wyrzuceniem w błoto pieniędzy.
[#13] Re: Uwaga na okazje z allegro

@witekkk, post #12

Jeżeli naprawdę nie chcesz wyrzucać pieniędzy w błoto kupuj TYLKO w sklepach:
www.efunzine.com
www.shop.elbox.com
www.vesalia.de
www.amigakit.com
Kupując tam zapłacisz trochę więcej, ale masz gwarancję na zakupiony towar. To też ma swoją cenę. Naprawdę polecam! Sam kupuję w tych sklepach od czasu do czasu.
[#14] Re: Uwaga na okazje z allegro

@stachu100, post #13

Polecam efunzine kupuje tam od lat . Co do vesalia bywa roznie ale przesylki zawsze docieraja, maja tylko problem z odpowiadaniem na maila .

[#15] Re: Uwaga na okazje z allegro

@PrzemasIII, post #14

Ja 60% kupuje w Vesalli i odpowiedź na maile jest prawie natychmiastowa. Paczka z Delfiną szła 2 dni. Efunzine też jest szybkie i bardzo dobre.

[#16] Re: Uwaga na okazje z allegro

@stachu100, post #13

Jak to mowia "okazja czyni zlodzieja"... Kupujac na Alledrogo zawsze dokladnie ogladam zdjecia, jak mi to nei wystarcza to prosze o wiecej fotek na prywatnego maila. Jesli lepsze fotki nei przychodza to albo produktu wogole nie ma, albo facet czegos sie boi ze wyjdzie na zdjeciach lepszych, albo wogole to typ ktory ignoruje listy.

Moge polecic Efunzine, kupilem tam kilka rzeczy i wszystko bylo ok. Kontakt tez jest z nim dobry mailowy i telefoniczny. Co do marzy, to zawsze udalo mi sie cos stargowac w dol z ceny nawet przy malych kwotach.



Ostatnia modyfikacja: 05.04.2011 09:58:54
[#17] Re: Uwaga na okazje z allegro

@stachu100, post #11

>> Generalnie używając chłopskiego rozumu (czytając opis przedmiotu, oglądając zdjęcia
Właśnie o opisy mi chodzi. Próbka:
"Sprzęt w pełni sprawny, wyświetla obraz na monitorze, stacja wczytuje dyski... Sprzedaję jako niesprawny/uszkodzony, nie przyjmuję negatywów".
To jak to jest w pełni sprawny czy niesprawny? Przecież to kpina i farsa, a nie oferta.

[#18] Re: Uwaga na okazje z allegro

@frywolny_marian, post #10

Mam pewną zasadę jeśli chodzi o takie zakupy na allegro , jeżeli ktoś sprzedaje jako niesprawdzone lub uszkodzone płacę jak po cenie złomu i nie robię sobie zbytnich nadziei , do pewnej rozsądnej sumy już po prostu nie licytuję. Ewentualnie orientuję się na fotkach co z tego sprzętu może mi się przydać na części . Jeśli dojdzie faktycznie sprawne lub z małym defektem jest to miła niespodzianka ..jak przyjdzie złom nie jestem tym zaskoczony :) .

Ale mam takie zasady co do wszystkich zakupów sprzętu elektronicznego .Od kilku lat np. napędy do PC/Laptopa kupuję nowe w sklepie wychodzi nawet taniej niż nowe na allegro !!! . A śpię spokojnie bo sklep mam 200 M od domu :) .
[#19] Re: Uwaga na okazje z allegro

@companiero, post #18

Ja tak samo jak companiero postępuję: napędy tylko nowe (1541-II mam więc wystarczy ;)) a jak coś kupuję na Ale-drą! to ustalam sobie minimala na poziomie extremum of minimum i tak licytuję. Pewien czas temu mocno potrzebowałem dyskietki 5'25". Ale na aukcji wychodzi sporo kasy (z kosztami wysyłki trzeba przecież liczyć) - i żadnej aukcji używanych dyskietek nie wygrałem, bo moje minimum było po prostu ceną, jaką mogę wynegocjować tylko u znajomych - czyli normalną cenę po jakiej chodzą dyskietki używane. Używane - czytaj: mogą mieć bad sectory albo być jednym wielkim bad sectorem. Kupiłem tak 100 dyskietek, z czego 30 zawiera tylko pare błędów :). Reszta 100% sprawna z dwóch stron, a przecież to używki sprzed lat -nastu i -kilkudziesięciu.

Za to na Ale-drą! kupiłem w coś co nie dowierzałem. 15 dyskietek do Commodore 64 - nieużywanych - niesformatowanych (!!). Z logo C= na naklejkach (w oryginalność tego akurat powątpiewam jakoś). Nie wiem ile lat one przeleżały ale nie było chętnych na to :D. Byłem jedyną osobą, która to licytowała :D. Kupiłem je za 23 złote (już z przesyłką) wierząc, że musi tu być jakaś kicha. Przyszły (o dziwo, heh) i okazało się, że rzeczywiście nie były sformatowane (!!). Po formacie zapisałem projekcik, który realizuję. Otworzyłem "colę" (Another World, heh), usiadłem, odpaliłem loader - stacja zaczęła pracować normalnie, cisza, spokój, elegancko wszystko się wczytało. No taka kultura przy takiej cenie to się w dzisiejszych czasach rzadko zdarza. Do dziś zdaję sobie sprawę z tego, że przy tym zakupie byłem (ba, jestem!) prawdziwym dzieckiem szczęścia :P.



Ostatnia modyfikacja: 09.04.2011 17:39:04
[#20] Re: Uwaga na okazje z allegro

@Jacenty, post #1

http://blog.jitbit.com/2011/04/chinese-magic-drive.html
http://www.forum.minolta-club.ru/showthread.php?t=42449
http://www.livejournal.ru/themes/id/8674



[#21] Re: Uwaga na okazje z allegro

@Shoonay, post #20

mistrzostwo świata!!!!!!!!!!

[#22] Re: Uwaga na okazje z allegro

@Shoonay, post #20

Shoonay, You make my day Smiech

[#23] Re: Uwaga na okazje z allegro

@BagoZonde, post #22

AHAHAHAHAHAHAHAHA


Ja kupuję z USA lub z Europy od prywaciarzy.

I tak, jako pierwszy w PL chyba mam nie-polski prototypowy kontroler SCSI do CDTV - korzystam z niego i wszystko jest ok.

Allegro? Tylko jak widzę ludzi takich jak Hołdys, AceMan i innych z ppa. I TYLE.

[#24] Re: Uwaga na okazje z allegro

@bombermax, post #23

http://nt.interia.pl/wiadomosci/news/uwaga-sprzedaja-podrobki-dyskow-hdd,1622094
[#25] Re: Uwaga na okazje z allegro

@Jacenty, post #1

Sprawa jest prosta, sprzet jest kultowy i biznes wyczaiło kilku cwaniaczków, kórzy próbuja zarobić na naszym hobby. Próbują kupić sprzet od nieświadomych właścicieli za grosze i sprzedają najdrożej jak się da.

[#26] Re: Uwaga na okazje z allegro

@bombermax, post #23

Dobre było też sprzedawanie legalnie w sklepach w Rosji płyty "Empathy" zespołu Mandalay jako trzeciej płyty Portishead. Wszystko się zgadzało - wokalistka Mandalay (Nicola Hitchcock) ma bardzo podobny (mniamuśny) wokal do Beth Gibbons, muzyka jak na Portishead przystało lecz po ewolucji i sporej dawce kosmetyki, ale w klimacie. Do dziś pewnie część osób ściąga to z neta z całkowitą świadomością, że niezły ten Portishead :). Trzeba umieć sprzedać dobrą markę, a w przypadku tego wątku - Samsunga :). Z tym, że Mandalay naprawdę był dobrym zespołem, a pendrive 128 MB nigdy nie będzie tak dobry jak dysk 500 GB :D.

[#27] Re: Uwaga na okazje z allegro

@Dark_luke, post #6

Allegrowiczów którzy sadzą takie kwiatki jak "ścieszka", "powud", "puł", "pujdą" i mają styl budowy zdań na poziomie 13 latka ("a bo mama mi mówiła, ja tam się nie znam"), należy omijać z daleka. :)
[#28] Re: Uwaga na okazje z allegro

@BagoZonde, post #26

Na "trzecią płytę Portishead" trafiłem dawno, przez ładnych parę lat nie miałem pojęcia, że nagrał ją inny zespół :)

[#29] Re: Uwaga na okazje z allegro

@phl22, post #24

http://allegro.pl/geforce-7900-bcm-okazja-unikat-w-skali-polski-i1549139589.html
[#30] Re: Uwaga na okazje z allegro

@Dark_luke, post #29

Hehe, świetny opis. :)
Takie coś to rozumiem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem