Dokladnie tak jak na Amidze. Montujesz/tworzysz na emulowanej Amidze wirtualna dyskietke, odpalasz dmsa z Cli, z sciezka dostepu do pliku .dms, potwierdzasz i juz. O to cala zawartosc DMSa masz na ADFie.
Dodane: "wirtualna dyskietke" - zle to napisalem, chodzi o stworzenie pliku ADF w prefsach WinUAE :)
Właściwie po co? Przecież UAE/WinUAE obsługuje .dms tak samo jak .adf.
Jeśli jednak potrzebujesz hurtowego konwertera to polecam pakiet XADmaster. Konwertuje np. dms na adf (dokładniej wchodzący w skład pakietu programik xadUnDisk).
poszukaj DMS2ADF pod winde. dziala w trybie dosowym i potrafi wsadowo przerabiac wieksze ilosci plikow. jako ze dziala na pececie jest nieporownywalnie szybsze niz na ami.
Choć jest bardzo stary, to uruchomiłem go po zainstalowaniu w trybie zgodności pod Windows 8.1. Program działa w trybie graficznym. Umożliwia konwersję plików dms na ADF w trybie hurtowym. Można również podejrzeć zawartość archiwum i pewnie wiele innych rzeczy jeszcze zrobić. Fajna sprawa.
Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 15:17:54 przez gilban
szybka odpowiedz - taki sam jak zrobienie z dwoch fizycznych dyskietek jednej. Albowiem oba formaty to obrazy dyskietek, z tym, ze DMS jest spakowany, a ADF nie. Wszystko zalezy od contentu, stopnia zapelnienia, a w niektorych przypadkach ponadprzecietnego skilla. Np. Chlopaki z WT zrobili jednodyskietkowego Turricana 2 (normalnie na 2), zajelo im to "troche" czasu ztcp...
Szacun
Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 04:42:29 przez mccnex
Na WinUAE problemu z tym nie bedzie, ale pod prawdziwa Amiga chyba bez fizycznego dysku (zwlaszcza, gdy oryginalna dyskietka to NDOS) raczej sie nie obejdzie.
Choć to nie jest odpowiedzią na Twoje pytanie, to najprostszym sposobem, żeby z 2 lub więcej plików ADF/DMS zrobić jeden jest skorzystanie z formatu/kontenera RP9.
Dzieki za odpowiedzi, ale chyba niezbyt jasno to napisałem. Chodzi mi o takie DMS'y w których jedna dyskietka jest spakowana do 2ch plików. Kiedyś była to, powszechna praktyka, gdyż takie podzielone DMSy łatwiej sie przenośiło za pomocą dyskietek 720kb.
Ponawiam więc pytanie. Jest jakis konwerter, ktory potrafi to połączyć w całość.
Wieloczęściowe archiwa DMS? Cholera, nie przypominam sobie takiej opcji z programu. Bo jeśli to tylko podzielony plik, to do połączenia dwóch w jeden można użyć filemastera 2.x.
Widziałem na jakimś serwerze FTP takie podzielone obrazy DMS, ale nie pamiętam gdzie.
Można też pod WinUAE użyć programu DMS-WB 2.0, załadować do niego pierwszy plik DMS, nagrać na pusty obraz ADF, załadować drugi plik DMS, nagrać drugą połówkę na ADF i gotowe. Tą operację można też wykonać na fizycznej Amidze.
Najszybszy i najprostszy sposob na przerobke DMS'a na ADF-a, to:
1. Montujesz RAD:, piszesz z CLI:
mount RAD:
2. Uruchamiasz DMS-a.
3. Rozpakowujesz (Write) oba DMS-y po kolei do RAD-u (ustawiasz odpowiedni Device).
4. Z pakietu WHDload uzywasz programu DIC, piszesz z CLI:
dic RAD:
5. Zmieniasz nazwe pliku z Disk.1 na costam.adf
Jak nie masz dosc pamieci na RAD: to musisz uzyc DF0: zamiast RAD:.
DMS-em mozna spakowac dowolny trak od 0 do 79, czyli mozna miec 80 czesciowy DMS, a nie tylko dwuczesciowy czy jednoczesciowy. Pakowanie poszczegolnych trakow bylo czesto uzywane przy trainerach, do tego czesto byl jeszcze uzywany joiner dla DMS-a, przy trainerach czy fixach.
Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 12:24:10 przez Don_Adan
Na Amidze takie podwójne pliki bez problemu można nagrać na prawdziwą lub wirtualną dyskietkę, za pomocą np. DMS_WB. Jest do tego odpowiednia opcja. Nie jest to niestety wygodne rozwiazanie jeśli ma sie do przerobienia kilkadziesiąt DMS'ów.
Spróbuje jeszcze metody ze zwykłym połączeniem plików za pomocą komendy join.
Z racji tego, że DMS potrafi spakować każdy track do oddzielnego pliku, stosowano praktykę, aby cały dysk dzielić na dwie części: pierwsza od 0 do 39, druga od 40 do 79. Nie chodziło tutaj o żadne przenoszenie danych. Robiono tak w czasach popularności BBS-ów, gdy każdy siedział na łączach telefonicznych i liczyła się każda minuta i kilobajt. Łatwiej było pobrać 2 mniejsze pliki niż ssać jeden duży.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies
(ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach.
Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy
niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki
internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.