[#31] Re: DMS na ADF

@mailman, post #30

Zgadza sie.
Najcześciej dyskietka spakowana dms zajmowała mniej niż 720kb, więc nie trzeba było dzielić archiwum na dwie cześci.
[#32] Re: DMS na ADF

@Norbert, post #29

Join nie zadziala.
Każda "połówka" to osobny .dms z naglowkiem.
Można napisać skrypt, który załatwi to automatycznie.


To może zadziała jak najpierw rozpakuje się DMS'a do ADF'a lub HDF'a i dopiero potem połączy komendą JOIN?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 16:17:19 przez at0m
[#33] Re: DMS na ADF

@at0m, post #32

Coś Ci się pomyliło chyba ;)
[#34] Re: DMS na ADF

@RomanWorkshop, post #33

Dlaczego?
[#35] Re: DMS na ADF

@at0m, post #13

A tak z ciekawości: po czym rozpoznałeś że to jest 2 plikowy DMS a nie 2 pojedyńcze DMSy?
[#36] Re: DMS na ADF

@Dopuser, post #35

Rozpoznaje je po nazwie oraz po fakcie, że rzecz która powinna zajmować 1 dyskietkę jest w 2ch DMS'ach. Dodatkowo po przekonwertowany takiego pliku na format HDE, uzyskuje plik wielkości połowy normalnego obrazu dyskietki amigowej.
[#37] Re: DMS na ADF

@at0m, post #36

Myśle, że po 15 godzinach przerobiłbyś wszystkie podwójne dmsy na pojedyńcze adfy. szeroki uśmiech

To jak, zainteresowany skryptem pod amigados ?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 16:49:02 przez Norbert
[#38] Re: DMS na ADF

@RomanWorkshop, post #33

Albo mi się coś pomyliło ;)
[#39] Re: DMS na ADF

@at0m, post #32

Jak ADF będzie miał 880kB, to się zrobi plik 1.76MB po połączeniu dwóch plików, czyli nie to o czym myślałeś.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 17:50:21 przez sanjyuubi
[#40] Re: DMS na ADF

@sanjyuubi, post #39

Oooo, czyli to będzie ADF z gęstej stacji. Tak czy inaczej, ja bym dał sobie spokój, bo kolega który wznowił ten temat, to ma ze wszystkich polewkę. No bo kto dzisiaj dzieli ADF/DMS aby przenosić je na dyskietce 720 kB do Ami?
[#41] Re: DMS na ADF

@Andrzej Drozd, post #40

To nie będzie do gęstej stacji, bo będą to po prostu dwa sklejone pliki (DMS nie dzieli plików na części, tylko robi kopie ścieżek, które ma zaznaczone, więc jak zrobisz kopię 10 ścieżek, to po rozpakowaniu do ADF, uzyskasz obraz dyskietki z 10 sektorami zapełnionymi i 70 pustymi, czyli sklejanie plików tu na nic się nie zda). Gęste dyskietki mają dwa razy większą pojemność ścieżki, a łącząc dwa ADFy na pewno nie uzyskujemy takiego obrazu.
[#42] Re: DMS na ADF

@Andrzej Drozd, post #40

Nie mam polewki, po prostu mam masę, takich DMSow pochodzących min z płyty CD EUROSCENE1. Myślałem, że w dobie HXC i innych Gotekow, ktoś juz przerabiał ten temat i ma gotowe sprawdzone rozwiazanie.
[#43] Re: DMS na ADF

@at0m, post #42

Gotowy to bedzie skrypt - w nowym roku szeroki uśmiech
[#44] Re: DMS na ADF

@Norbert, post #43

No to puki co jedyny sensowny pomysł. Jutro wieczorem będę w domu to z tym powalczę. Ale moze być problem ze skryptem ktory to zrobi automatycznie, bo nazwy plików nie maja jednakowej struktury, czasem jest to "A-nazwa.dms, B-nazwa.dms" czasem "nazwa1.dms, nazwa2.dms" lub jeszcze inaczej.
[#45] Re: DMS na ADF

@at0m, post #44

Udostępnij jakieś 2 przykładowe dms-y, tak żebyśmy mogli je obadać...
[#46] Re: DMS na ADF

@at0m, post #44

Kazde demo jest w osobnym katalogu, wiec nie bedzie problemu
[#47] Re: DMS na ADF

@sanjyuubi, post #41

Odkryłeś właśnie szpiegowskie udogodnienie w DMSach.
Pakujesz pierwsze 10 sektorów z danymi do pliku i resztę z katalogiem do drugiego, pliki będą widoczne dopiero po rozpakowaniu obu archiwów na jedną dyskietkę.


Pozdrawiam
[#48] Re: DMS na ADF

@RadoslawF, post #47

To raczej nie będzie działać, bo MFT jest zdaje się na ścieżce 40, Więc to o czym mówisz będzie działać jak się użyje jakiegoś programu do odzyskiwania plików.
[#49] Re: DMS na ADF

@sanjyuubi, post #48

Na pewno ?
Jak znajdziesz tylko pierwszego DMSa i nagrasz to zawartość nie będzie widoczna w katalogu. Ale będzie można dane odzyskać jeśli ktoś wpadnie na pomysł użycia programu do odzyskiwania plików.
Jak znajdziesz tylko drugą to zobaczysz zawartość ale nie będzie fizycznie tych plików z pierwszych sektorów za to będzie informacja o nich w spisie plików.
Jak nagrasz oba DMSy to dopiero będziesz miał łatwy dostęp i informacje o zawartości dyskietki.


Pozdrawiam
[#50] Re: DMS na ADF

@at0m, post #44

Ustalmy jeszcze jedna rzecz. Czy ty chcesz zrobic te operacje na WinUAE (w takim dziale jest watek) czy pod prawdziwa Amiga?
[#51] Re: DMS na ADF

@at0m, post #28

A polecenie dms nie obsługuje takiego dzielenia na traki? Jeśli tak to można by jakiś skrypt napisać.
Myślałem, że w dobie HXC i innych Gotekow, ktoś juz przerabiał ten temat i ma gotowe sprawdzone rozwiazanie.

W dobie HxC i Goteków nikt sie nie bawi w takie DMSy dzielone tylko zaciąga ADFy z TOSECa

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2015 23:38:09 przez QkiZ
[#52] Re: DMS na ADF

@QkiZ, post #51

Nieee, TOSEC to złoooo! Jak ma się wszystko to tak jak by się nie miało nic. Wole swoje własne kolekcje, gdzie wszystko mam własnoręcznie wybrane, posortowane i przetestowane.

Swoją drogą problem rozwiązany. Konwersja z DMS na ADF i połączenie plików za pomocą komendy join, rozwiązało problem.
[#53] Re: DMS na ADF

@at0m, post #52

TOSEC ma swoją konwencję systematyki i sortowania obrazów dyskietek. Ale tak jak Ty wybieram co mi potrzebne i robię z tego własną kolekcję
[#54] Re: DMS na ADF

@at0m, post #52

Czyli to był jeden DMS podzielony tak, aby zmieścił się na dyskietce 720 kB.
[#55] Re: DMS na ADF

@aMifan, post #1

Ja na PC używam sobie programiku o nazwie "ADF-WORKSHOP", jest okropnie prosty, ale przerabia pliki DMS na ADF z prędkością światła..a potem tylko na USB i do GOTEKa :)
[#56] Re: DMS na ADF

@kwpkielce, post #55

Rzeczywiście fajny programik.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem