[#1] Gadacz: 28.11.- 04.12.2011: monitoring tematów nieamigowych
Witam,
Proponuję umieszczać tutaj wszelkie odstępstwa od tematyki Amigowej na Gadaczu od teraz do poniedziałku, 5. grudnia. Myślę, że ksywa i odstępstwo wystarczy... taka zabawa w adminów :)
[#2] Re: Gadacz: 28.11.- 04.12.2011: monitoring tematów nieamigowych

@Dopuser, post #1

ja bym od razu banował
[#3] Re: Gadacz: 28.11.- 04.12.2011: monitoring tematów nieamigowych

@rzookol, post #2

ja bym od razu banował

To trzeba by chyba każdego "gadatnika"...
[#4] Re: Gadacz: 28.11.- 04.12.2011: monitoring tematów nieamigowych

@Dopuser, post #1

Właśnie zauważyłem i uprzejmie donosze, że niejaki Dopuser pisze na gadaczu o tym co powinno się pisać na gadaczu i nie widzę w tym żadnego związku z Amigą.
[#5] Re: Gadacz: 28.11.- 04.12.2011: monitoring tematów nieamigowych

@pinior, post #4

Jak widać, eksperyment, zabawa w adminów działa :)
Zachęcam do dalszego monitorowania Gadacza...
[#6] Re: Gadacz: 28.11.- 04.12.2011: monitoring tematów nieamigowych

@Dopuser, post #5

Hmmm po głębszym zastanowieniu to w sumie gadacz jest od tego aby rozmawiać:D na nim. Temat mniej ważny ale ważne aby trzymać rozmowę na poziomie a nie zniżać się do poziomu metr i dwa metry mułu. auć auć auć nie rzucać we mnie ...
[#7] Re: Gadacz: 28.11.- 04.12.2011: monitoring tematów nieamigowych

@Tomski, post #6

Tomski, bądź dobrej myśli, ludzie w pracy, może Gadacz ożywi się wieczorem... jak nie dziś to jutro :)

Ale myślę, że już dziś o północy będzie małe podsumowanie aktywności Gadacza, taka wstępna analiza ... btw: jest jakiś socjolog wśród braci Amigowej ?
[#8] Re: Gadacz: 28.11.- 04.12.2011: monitoring tematów nieamigowych

@Dopuser, post #1

Godzina 6:21, niejaki Skiba rozpoczyna dyskusję na temat nieamigowy, pisząc, co następuje:
"Piękny poranek, dzien dobry
wszystkim:)"
Jak do tej pory temat pociągnęli użytkownicy mailman i Leon.
[#9] Re: Gadacz: 28.11.- 04.12.2011: monitoring tematów nieamigowych

@Dopuser, post #7

Pierwsza próba podsumowania za okres 28.11.2011/1000 do 29.11.2011/0800:
zasadniczo 2 tematy zdominowały Gadacza:
- problemy z PowerPC (PrzemasIII, EllipticDavid25 i Andrzej Drozd).
- sprzedaż amigowych gratów (Tomski).

Próby dyskusji na tematy nieamigowe po północy (pinior, Leon, snajper) nie zostały podjęte, tak że od północy do rana Gadacz stał nieużywany.

O 0621 Skiba, mailman i Leon podjęli próbę dyskusji na temat pogody (dzięki, snajper !) zupełnie nie związaną z Amigą (nie ma już portali pogodowych ? )

Następny raport za 24 godziny.
[#10] Re: Gadacz: 28.11.- 04.12.2011: monitoring tematów nieamigowych

@Dopuser, post #1

"08:55 Dopuser
Ciekawe, czy można ignorować adminów... niech sprawdzę... :) "
[#11] Re: Gadacz: 28.11.- 04.12.2011: monitoring tematów nieamigowych

@mailman, post #10

Mhm... wypowiedź dotyczy w 100% funkcjonalności portalu, i to nie temat na Gadacza ?
Dodam w takim razie to BugReport !

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2011 10:01:26 przez Dopuser
[#12] Re: Gadacz: 29.11.- 30.11.2011

@Dopuser, post #9

Podsumowanie za okres 29.112011/0800 do 30.11.2011/0800:

Zasadnicze tematy:

1235 Sprawa Breivika (Hołdys i wali7),
2033 gry na psx, PS2/PS3 (A.Drozd, skiba, rwe11),

Od północy do rana Gadacz ponownie w ogóle nie używany !

Małe podsumowanie za ostatnią dobę:
- użytkownicy w niewielkim stopniu dyskutują na tematy stricte amigowe,
- ci, którzy najgłośniej wylewali "krokodyle łzy" (Holdys, wali7) sami
podejmują tematy polityczne na Gadaczu (sprawa Breivika)


Podsumowanie za ostatnie 2 doby:
Jak można się było domyśleć, ograniczanie tematyki do amigowej powoduje zamieranie Gadacza, co można zaoobserwować nawet w ciągu godzin dziennych. W nocy Gadacz praktycznie zamiera!
Jako że natuura nie znosi próżni, tematy polityczne i tak były podejmowane. Większość tematyki w ogóle mało miała wspólnego ze stricte Amigą.
Userzy narzekający na treści dyskutowane w Gadaczu w nikłej ilości się udzielali na Gadaczu, i w w jeszcze mniejszym stopniu nawiązywali do tematyki amigowej.

Najprostszy wniosek ogólny: ograniczanie tamatów powoduje ograniczanie ilości użytkowników, co przekłada się na nikłe wykorzystanie Gadacza.
Drugi wniosek: obłuda i hipokryzja części userów.

Z uwagi na to, że w innym wątku admini zadeklarowali wolność tematów na Gadaczu, myślę, że nie ma sensu przedłużać już eksperymentu.

WOLNY GADACZ RULES ! OK
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Gadacz: 28.11.- 04.12.2011: monitoring tematów nieamigowych
[#14] Re: Gadacz: 29.11.- 30.11.2011

@Dopuser, post #12

Doprawdy straszne. Gadacz bez polityki, w głowie normalnie się nie mieści.
Mój wniosek: ograniczanie polityki na Gadaczu ma jak najbardziej sens. Wreszcie można tam zerknąć bez obawy natknięcia się na popłuczyny po złotych myślach najrozmaitszych polityków.
A sprawa Breivika nie jest sprawą polityczną, tylko kryminalną. Jeśli ktoś dopatruje się tam polityki, to szczerze współczuję. http://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka

NORMALNOŚĆ RULES! OK

PS. To już Blaise Pascal udowodnił, że natura nie ma nic przeciwko próżni ;)

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 13:30:26 przez wali7
[#15] Re: Gadacz: 29.11.- 30.11.2011

@wali7, post #14

No, super teraz ten gadacz, mozna się dowiedziec kto co dziś jadł ;), kiedy poszedł wykonać defekację i mikcję ;) normalnie czadzik ale najważniejsze jest bezpolityczny :)
[wyróżniony] [#16] Re: Gadacz: 29.11.- 30.11.2011

@RAL, post #15

A co byś chciał? Do tego właśnie służy Gadacz.
Jeśli wolisz kłótnie polityczne, to jest wiele miejsc w sieci o wiele bardziej właściwych niż PPA.
[wyróżniony] [#17] Re: Gadacz: 29.11.- 30.11.2011

@wali7, post #16

Ja nie napisałem, że wolę kłótnie polityczne prawda ?
[#18] Re: Gadacz: 29.11.- 30.11.2011

@wali7, post #16

Jeszcze raz drukowanymi literami:

admini zadeklarowali wolność tematów na Gadaczu

Tłumaczenie na polskie:
Każdy temat dozwolony, w tym polityczne, religijne, o seksie, ekonomiczne, kobietach, górach, skarpetkach, jedzeniu, samochodach, pchłach etc... innymi jeszcze słowy można dyskutować na Gadaczu na dowolne tematy interesujące społeczność userów PPA, za zachowaniem umiaru.

Myślę, że wystarczy dyskusji na ten temat.
Proszę adminów o zamknięcie wątku.
[#19] Re: Gadacz: 29.11.- 30.11.2011

@Dopuser, post #18

Ja wolę na Gadaczu czytać o konsolach, a nawet Atari i ZXSpectrum oraz o tym co kto jadł, oby tylko nie było już polityki.
Kolejne wybory za 4 lata, to wtedy popiszemy trochę. Albo jak będą wybory prezydenckie. Narazie polityki już wystarczy, bo to bagno jest. :)
[#20] Re: Gadacz: 29.11.- 30.11.2011

@Dopuser, post #18

Admini nie muszą nic deklarować, bowiem w regulaminie PPA możemy przeczytać:
"Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na łamach Forum Dyskusyjnego treści:
-sprzecznych z prawem,
-wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej i etnicznej
-obscenicznych propagujących przemoc
-uznanych powszechnie za naganne moralnie lub społecznie niewłaściwe
-naruszających zasady netykiety
-szkalujących osoby publiczne"
Więc jeśli tylko w ferworze "walki politycznej" nastapi naruszenie któregoś z w/w punktów, należy liczyć się z interwencją adminów.
Wolność o której marzysz drogi Dopuserze nie istnieje. Zawsze musisz liczyć się ze zdaniem innych.
A zasada nie dyskutowania w towarzystwie o seksie, polityce i religii uznawana jest powszechnie przez tzw. cywilizację zachodu. Skoro wolisz inne standardy cywilizacyjne, proszę bardzo. Ja zostanę przy tych zachodnich.
[#21] Re: Gadacz: 29.11.- 30.11.2011

@wali7, post #20

A zasada nie dyskutowania w towarzystwie o seksie, polityce i religii uznawana jest powszechnie przez tzw. cywilizację zachodu.

Bądź miły i przytocz może jakieś źródła tej zasady w tzw. "cywilizacji zachodu", tak gwoli zaspokojenia mojej ciekawości.

Skoro wolisz inne standardy cywilizacyjne, proszę bardzo. Ja zostanę przy tych zachodnich.


Mam nadzieję, że dotrzymujesz publicznych deklaracji :)
[#22] Re: Gadacz: 28.11.- 04.12.2011: monitoring tematów nieamigowych

@rzookol, post #2

lepiej nie, swietny pomysł z tym wątkiem tutaj. proponuje tylko zmienic tytul na "watek kalibracyjny". dzieki temu po Barbórce kazdy poignoruje delikwentow na tyle ze nikomu bedzie przeszkadzac jak beda sobie dyskutowac ktora to ich fantastyczna partia tym razem przgra wybory :)
[#23] Re: Gadacz: 28.11.- 04.12.2011: monitoring tematów nieamigowych

@Duracel, post #13




Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 22:08:16 przez mailman

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2011 05:36:46 przez mailman
[#24] Re: Gadacz: 29.11.- 30.11.2011

@Dopuser, post #21

To są rzeczy oczywiste, które wynosi się z domu, podobnie jak to, że nie beka się podczas obiadu (chociaż w niektórych kulturach tak się robi). A poniżej efekt pięciominutowych poszukiwań. Miłego czytania.
http://careerplanning.about.com/od/workplacesurvival/tp/work_talk.htm
http://daybook.davidson.edu/?p=3343
http://www.cesl.arizona.edu/custom.html
a tu dla tych co jednak muszą: http://www.stevenaitchison.co.uk/blog/taboo-topics-talking-politics-in-the-office/
[#25] Re: Gadacz: 29.11.- 30.11.2011

@wali7, post #24

Wali, bądź poważny, ok ? Cytujesz czyjeś blogi dotyczące zachowania w pracy czy przy stole jako wzorce w necie ? Co do zachowania w necie mają zwyczaje w USA ? I dlaczego akurat w USA a nie w Japonii ? Może nie mów drukowanymi literami przy stole jeszcze ? Albo nie spamuj przy podczas kolacji ?

Zainteresuj się może po prostu pojęciem netykieta:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta
[#26] Re: Gadacz: 29.11.- 30.11.2011

@Dopuser, post #25

Japonia jest dosyć ciekawym krajem, który przyjął z kultury zachodniej to co chciał, sam będąc właściwie nieskolonizowany (w XIX wiecznym znaczeniu). Do dziś mają tam mnóstwo własnych zwyczajów nie zniekształconych przez obcy wpływ. A Ameryka? Ameryka jest do dziś bardzo tradycyjna, stąd łatwo znaleźć tam szereg porad savoir vivre.

Chciałeś linków to dostałeś, nie odwracaj kota ogonem. Wspomniane strony (nie wszystkie to blogi) są dowodem na to, że nie ja sobie wymyśliłem zasadę "kulturalny człowiek nie dyskutuje publicznie o religii, seksie i polityce".
Netykieta dotyczy głównie technicznych szczegółów dyskusji netowych (użycie dużych liter, tworzenie wątków itp.), jest to rozszerzenie ogólnie stosowanych zasad dobrego zachowania.
Skoro ich nie znasz, nie rozumiesz bądź nie widzisz sensu ich stosowania, to naprawdę nasza dalsza dyskusja w tym temacie jest bezsensowna.


Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 23:51:20 przez wali7
[#27] Re: Gadacz: 29.11.- 30.11.2011

@Dopuser, post #25

super Amigowe tematy wogole nie polityczne toczone przez zalozyciela watku + Wali7
01.12.2011 00:22 Dopuser
Rosyjski raport z sekcji mówi o rzetelności Rosjan w sprawie... brak sekcji w Polsce bezpośrednio po sprowadzeniu zwłok to granda, wręcz kryminał...
01.12.2011 00:18 Dopuser
100% zaufanie Tuska dla Rosjan też oczywiste ? Podobnie jak umowa ustna z Putinem ? Sporo tych oczywistości...
01.12.2011 00:13 Dopuser
Sprawa sekcji Wassermana też pewni gamonie w Polsce się nie znają, co ? Nie ma to jak Ruscy specjaliści...e 7
01.12.2011 00:00 Dopuser
Zresztą i sam Tusk podobnie... czytałe jego wypowiedzi z przed lat o agenturze SBckiej... ostrzej od Macierewicza normalnie... a teraz flaki z olejem...
30.11.2011 23:59 Dopuser
Radek ewoluował odwrotnie... zaczął od strefy zdekomunizowanej w swojej chacie, a kończy jak Zdradek...
[#28] Re: Gadacz: 29.11.- 30.11.2011

@wali7, post #26

Mi się po prostu wydaje, że miesza Ci się wirtualny świat sieci z realnym, ot co.
Porady savoir-vivre dotyczą bezpośrednich relacji międzyludzkich, nie wirtualnych.
Np. zakładając savoir-vivre jako standard w sieci mogę powiedzieć, że jesteś mało kulturalny bo ukrywasz się pod nickiem . W realu też funkcjonujesz jako "doktor wali7" ?
Co więcej, mylisz się, że netykieta dotyczy głownie szczegółów technicznych dyskusji, bo netykieta to właśnie netowy savoir-vivre. I każdy może zauważyć, że ma mało wspólnego z zasadami przyjętymi w świecie rzeczywistych kontaktów międzyludzkich o raczej oficjalnym charakterze.
Co więcej, co nie przyjęte w biurze czy w pracy, to całkiem różne i akceptowalne w kręgu bliskich znajomych czy przyjaciół. I na dodatek też różne od tego co w necie. Np. z obcymi czy na bankiecie raczej nie zagram w rozbieranego pokera, co nie stanowi problemu na imprezie w kręgu znajomych.

Mam propozycję: nie lubisz jakichś tematów to po prostu nie bierz udziału w dyskusji. Ja tak robię np. w przypadku gier komputerowych. Mimo, że gry mnie mało interesują to nie nawołuję do zamordyzmu i ograniczenia tej tematyki.
[#29] Re: Gadacz: 29.11.- 30.11.2011

@Dopuser, post #28

chyba zdrowiej bedzie unikac wymiany zdan ..
[#30] Re: Gadacz: 29.11.- 30.11.2011

@Dopuser, post #28

Znowu odblokowałem cię aby przeczytać twoją odpowiedź. Generalnie - mylisz się.
Dyskusja nie ma sensu. Z uwagi na fakt, że wciąż ignorujesz prośby innych o zastopowanie brednioseriali politycznych na PPA, filtrowanie zakładam z powrotem.
Gwoli informacji - dzisiaj rano, ze mną licząc, ignoruje cię już 8 użytkowników.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem