kategoria:
[#31] Re: Kto to kupi ?

@mccnex, post #30

Dokładnie!
Może się trochę uniosłem...
niech Adam wraca na PPA.pl...zapraszamy do zabawyOK

eXec - przepraszam i jak się zdecydujecie to zapraszam! Przez wzgląd na Szymona Tomzikaok, racja

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 10:36:32 przez Paco
[#32] Re: Kto to kupi ?

@hegemon, post #24

Nawet bajka

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 13:03:30 przez Dorian3d
[#33] Re: Kto to kupi ?

@Dorian3d, post #32

Co za zrytek
[#34] Re: Kto to kupi ?

@parallax, post #33

Poeta
[wyróżniony] [#35] Re: Kto to kupi ?

@Dorian3d, post #1

A mogl napisac tak:

Rok 1996, wlasnie wracam z gieldy na grzybowskiej z amiga w plecaku do mojej wioseczki. Znow nie udalo mi sie sprzedac przyjaciolki, a cena juz 49.99. To juz piaty raz tydzien w tydzien i nic. Wszyscy pokupowali dx486 i szpanuja. Chuj z amiga! Podnioslem plandeke stara, ktorym podrozowalem na stopa i cisnalem piecsetka w krzaki!
Lata mijaly.
Dzis jestem preznym biznesmenem branzy it. Wlasnie kupilem hektary pod pole golfowe tuz pod Warszwa. Niwelacja terenu, karczowanie krzakow, nagle jeden z robotnikow przynosi jakies znalezisko! (foto)
Tak, to musi byc szczescie! Mnie ona je przyniosla. Moze przyniesie i Tobie? BCM, stan jak widac. Nie odpowiadam na mejle.
[#36] Re: Kto to kupi ?

@pawelini, post #35

[#37] Re: Kto to kupi ?

@pawelini, post #35

+10 OK

PS. Szkoda, ze nie ocenzurowales niektorych wyrazow...
[#38] Re: Kto to kupi ?

@Dorian3d, post #1

Że brudna? Przynajmniej tania będzie.

Znalazłem na śmietniku monitor C1084S, który zaliczył m.in. cekolowanie i wyglądał DUUUŻO gorzej. Po wypraniu obudowy prezentuje się lepiej, niż niektóre "stany idealne" z aukcji i działa jak należy. Nawet słynną klapkę ma zachowaną i nienaprawianą. ;)
[#39] Re: Kto to kupi ?

@Daclaw, post #38

Mało kto wie, że syf potrafi taki sprzęt konserwować :)
[#40] Re: Kto to kupi ?

@Dorian3d, post #1

Moze zbiera na remont dachu/strychu ? Ami taka pordzewiala to pewnie woda sie na nia lała ;)
[#41] Re: Kto to kupi ?

@rs2008, post #40

Taaak, ze strychu i pordzewiała, pewnie robiła za dachówkę
[#42] Re: Kto to kupi ?

@Daclaw, post #38

Ja mam znalezioną pod śmietnikiem A500 na płycie A500 plus i jest bieluteńka! Wiec dalem sobie na wstrzymanie z czyszczeniem mojej srarszej Amigi. Teraz jak rasowy "nurek" zawsze patrzę co stoi pod śmietnikem. Uratowane pegazusy atari i trochę innego sprzętu. Można było przed wystawieniem umyć ją, nawet by wypadało
[#43] Re: Kto to kupi ?

@pawelini, post #35

Całkiem zgrabnie napisane, szkoda że musiałeś wtrącić wulgarne treści. Blokada komentowania na miesiąc (szósty ban z kolei, poprawy nie widać).
[#44] Re: Kto to kupi ?

@recedent, post #43

Szósty? Za to samo?
Może pod tym brudem nie ma tej żółci, lub jest miejscami :D
[#45] Re: Kto to kupi ?

@Duracel, post #25

Ja mu Robię Reklamę a on co , reklama dźwignią handlu .
tyle wyświetleń to on jeszcze w życiu nie miał w ciągu doby.
[#46] Re: Kto to kupi ?

@Dorian3d, post #45

A teraz? :)

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 19:26:20 przez parallax
[#47] Re: Kto to kupi ?

@parallax, post #46

Już ma prawie 3300 wyświetleń...
Panowie no to wrzucamy nasze Amisie do błota i na Allegro
Przypomina mi się ostatni odcinek Zmienników i słynna licytacja Fiata:
"Panie weź pan mój szyba w drobny mak..."

klik
czas 6.40s
[#48] Re: Kto to kupi ?

@parallax, post #46

[#49] Re: Kto to kupi ?

@QuasarCore, post #42

Gdzie wy takie smietniki macie ze same monitory, komputery i buk wie co jeszcze znajdujecie? pomysł
[#50] Re: Kto to kupi ?

@QuasarCore, post #42

Mam podobny nawyk. Czasami człowiek się dziwne czuje patrząc, bo śmietnik taki na środku pod obstrzałem i człowiek paczy czy nikt nie paczy że on paczy ;)

Parę razy zdarzyło mi się zostawić sprawny sprzęt od pieca z karteczką "sprawne". Zazwyczaj nie stało dłużej niż 120 sekund (czas określony po tym jak zdążyłem zrobić drugą turę z mieszkania do śmietnika).

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 20:42:39 przez Duracel
[#51] Re: Kto to kupi ?

@Diabeł, post #49

Niekoniecznie śmietnik.

Na Gumtree kupiłem A1200 tower Rev 2B, apollo 1240, myszka, klawiaturą infinitiv za 50zł.
[#52] Re: Kto to kupi ?

@Hubez, post #51

Mnie wkurzyło określenie "konsola", więc mu napisałem ,ze Ami to komputer :D
[#53] Re: Kto to kupi ?

@mccnex, post #12

Nic wstydu nie ma Polactwo. Widzial ktos z Was kiedys takie g.... np. na Ebay'u?

... albo na gumtree ? Niejednokrotnie. Czasem doslownie niedobrze sie robi, jak otworzysz np. laptopa, albo uzywanego pada do konsoli. Nie rob afery.
[#54] Re: Kto to kupi ?

@mccnex, post #12

Nic wstydu nie ma Polactwo(?!). Widzial ktos z Was kiedys takie g.... np. na Ebay'u?


No to proszę bardzo link z ebaya, to dla pana który myśli że tylko "Polactwo" wystawia przybrudzony sprzęt.
Swoją drogą to nie poddawałbym się tak łatwo przekazom w mediach, które chcą nam wmówić jaki to zachód jest piękny i pachnący... Tak jest może w BBC i CNN ale życie codzienne jest zgoła odmienne. Ale to na szczęście jedna z niewielu złych cech "Polactwa" - lekkie zakompleksienie (pojęcia nie mam jak można tak o sobie samym pisać...).

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 00:31:13 przez Radek_Cz
[#55] Re: Kto to kupi ?

@cactoos, post #53

" albo na gumtree ? Niejednokrotnie. Czasem doslownie niedobrze sie robi, jak otworzysz np. laptopa, albo uzywanego pada do konsoli. Nie rob afery."

w pełni popieram, to taka "ciemna strona sprzętu retro", czasami nawet lepiej nie myśleć, gdzie sprzęt był przechowywany i przez kogo :/ Nie dziwię się, że ktoś jest uparty na leżaka magazynowego, chociażby z tego powodu.

Parę miesięcy temu rozkręciłem Segę Saturn kupioną na aukcji internetowej, w środku oprócz włosów łonowych i okruchów znalazłem "wartość dodaną" do konsoli w postaci jakiegoś robaka, który na dobre się tam zadomowił (w końcu miał zapas chleba), na płycie głównej pełno syfu, w tym odchodów insekta, które dosłownie wżarły się w metal - charakterystyczne kropki.

Wiem, że wyłącznie na Saturnie była seria gier "Bug", więc facet mógł tłumaczyć, że to taki tematyczny "mod"...

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 12:36:27 przez charliefrown
[#56] Re: Kto to kupi ?

@Radek_Cz, post #54

Daleki bym byl zarowno od wrzucania wszystkich Polakow do jednego worka jak i od patrzenia na nich bezkrytycznie i przez rozowe okulary. Wiem conieco o zachodzie, ale nie z telewizji, ktorej nota bene nie ogladam prawie w ogole, tylko z zycia codziennego wlasnie. Zyczylbym sobie, aby standardy nie tylko na polskich aukcjach ale w Polsce w ogole byly nie tyle "zachodnie", co na pewnym akceptowalnym i przyzwoitym poziomie: wszystko czysto, przejzyscie, w dobrym stanie, sprawdzone i bez zagran typu "nie sprawdzilem, bo nie mam zasilacza", "nie znam sie na tym" itd.

Termin "Polactwo" jest zywcem zapozyczony z ksiazki Rafala Ziemkiewicza pod takim wlasnie malo subtelnym tytulem (polecam, ciekawy punkt widzenia). Jako, ze nigdy nie lubilem niechlujstwa, niesolidnosci, stosowania "sztuczek" i innych nagannych zachowan w kontaktach miedzyludzkich (a zwlaszcza w handlu), taka a nie inna moja reakcja i ten drazliwy, aczkolwiek w/g mnie pasujacy do kontekstu epitet. Moja postawa nie wynika z zadnych kompleksow, ja sie swojego zycia i zachowania nie musze wstydzic ani w kraju ani zagranica. Z drugiej strony nie mam tez zamiaru pomijac milczeniem swoich obserwacji. Napietnowanie slowem jak najbardziej moze sklonic do refleksji i gdy ktos to przeczyta, to calkiem mozliwe, ze aby uniknac szyderstw na forum, odpowiednio przygotuje znaleziony na strychu stary komputer, zanim wystawi go na ogolnopolskiej aukcji.

Nigdy nie jest tak, zeby nie moglo byc lepiej. I o to mi zawsze chodzi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem