[#1] Amiga od Akaryba
Czy wiadomo coś więcej odnośnie działalności użytkownika Akaryba? Widzę, że profil dalej jest aktywny, chyba że się mylę. Dowiedzieliście się czegoś? Na pewno podał ten sam numer konta kilku osobom, gdy już jednej "sprzedał" A1200. Prawdę mówiąc trochę się obawiam teraz korzystać z Giełdy i warto byłoby wyjaśnić tamtą sprawę. Wuk pisał w Hyde Parku, ale jak wiadomo - wątek nie był "na wierzchu".

To co sam ustaliłem to, że podawał więcej kont, więc pewnie ogłaszał sie nie tylko u nas, poza tym podawał różne nazwiska i adresy. Sprawdziłem numer IP z nagłówka maili, wskazuje na Netię w Poznaniu i to raczej jest Internet stacjonarny z tego co widzę. Więc raczej da się bez większego problemu namierzyć delikwenta. Czy ktoś zgłaszał to do organów ścigania?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 21:24:05 przez Tom3k
[#2] Re: Amiga od Akaryba

@Tom3k, post #1

Smutne, że takie rzeczy dzieją się na tym portalu, ale sprawa powinna być szybko wyjaśniona. Co do giełdy, to lepiej handlować z osobami z większym stażem i przez jakiś portal (allegro).
[#3] Re: Amiga od Akaryba

@Skiba, post #2

A ja chciałbym ostrzec przed użytkownikiem Endok. W prawdzie nie zostałem oszukany, ale jego zachowanie jest dziwne. Jakiś tydzień temu szukałem karty cyberstorm mk3 na zamianę i dostałem odpowiedź od tego użytkownika, że taką kartę posiada, chce za nią 2000 zł i pyta ile mógłbym dopłacić, jeśli w rozliczeniu dałbym mu swoją kartę cyberstorm mk2. Odpowiedziałem na jego wiadomość kilkukrotnie, nawet wysłałem prywatną wiadomość przez nasz portal. Odpowiedzi nie dostałem do dziś, kasę przeznaczylem na coś innego. Pomyślałem, że może nie zagląda do internetu od kilku dni. W końcu zacząłem śledzić jego profil w bazie portal i okazało się, że Endok zaglądał na portal przez te kilka dni, kiedy wysłałem do niego wiadomości.
Sprawa jest dziwna i albo gość zorientował się że go opisuję na portalu jako oszusta, albo jest z nim coś nie tak (sam nie wiem co)?
[#4] Re: Amiga od Akaryba

@glichtanski, post #3

Może po prostu dogadał się z kimś innym, ale faktycznie niektórzy dziwnie się zachowują. Ja miałem dziwne maile od innego użytkownika (w związku z Amigą 600 na Giełdzie) i też nauczony doświadczeniem dałem sobie spokój - wolę nie kupić niż stracić. Przykładowo: zdjęcia z Internetu, mgliste opisy, zapewnianie, że w komplecie jest więcej niż na zdjęciach itp. W tym momencie zapala mi się czerwona lampka. Za to z kilkoma innymi użytkownikami zrobiłem dobry interes, to tak dla równowagi :)

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 21:55:49 przez Tom3k
[#5] Re: Amiga od Akaryba

@Tom3k, post #4

Nieaktualne. :)

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 22:16:37 przez Tom3k
[#6] Re: Amiga od Akaryba

@Tom3k, post #5

Wątek jest na głównej w boksie, a dział, w którym go zamieściłeś jest dla niego nieodpowiedni (zapraszam do lektury regulaminu "Giełdy", a zwłaszcza punktów 7, 8, 9, 10). Dlatego został przeniesiony.
[#7] Re: Amiga od Akaryba

@mailman, post #6

Zwracam honor, czasem za szybko się unoszę, przepraszam. Regulamin już dotyczałem.
[#8] Re: Amiga od Akaryba

@Tom3k, post #1

Mi cwaniaczek w ogóle nie raczył odpisać (i dobrze) pewnie wiadomość wylądowała w spamie. Podawanie fałszywych danych na wielu mu się nie zda chyba że konto też ma lewe..

Trzymam kciuki za wyjaśnienie sprawy.
[#9] Re: Amiga od Akaryba

@mikser, post #8

Co powiecie na to?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 22:22:22 przez _arti
[#10] Re: Amiga od Akaryba

@Skiba, post #2

Allegro też nie daje żadnych gwarancji- ostatni się naciąłem na "starego" allegrowicza, który postanowił nagle zwinąć interes :(
[#11] Re: Amiga od Akaryba

@_arti, post #9

Myślę, że każdy pomysł będzie lepszym zabezpieczeniem niż brak zabezpieczenia, coś jak z antywirusem. Jak nas nie stać na płatną wersję, to już lepiej mieć jakikolwiek program niż żaden.
[#12] Re: Amiga od Akaryba

@glichtanski, post #11

A ja myślę żeby zamknąć giełdę w takim razie. Jest dużo portali na których można robić "bezpieczniejsze" zakupy. Tutaj nikt nie da nam gwarancji co kupujemy i od kogo.
[#13] Re: Amiga od Akaryba

@Mayolika, post #12

Zamknijmy giełdę bo 1-2 razy na rok "oszukujo". Nie ważne, że jest tu kilku, jak np. ja, którzy z powodzeniem skompletowali po 2-3 Amigi, bez pośredników, bez opłat i drogich kosztów przesyłki (Allegro, Amibay, eBay). Zamknijmy forum bo "obrazajo". Z takim podejściem już dawno Internet by się zamknął
[#14] Re: Amiga od Akaryba

@_arti, post #13

Święte słowa.
Generalnie wszędzie można się naciąć - czy to alledrogo, amibay czy nawet tutaj - tego się nie zwalczy.
Propozycje do działu giełda jak najbardziej popieram, choć jak ktoś będzie przebiegły to i tak znajdzie na to sposób.
[#15] Re: Amiga od Akaryba

@Mayolika, post #12

A jesteś pewnych tych bezpiecznych zakupów ?
Nowe towary można dosyć bezpiecznie zamawiać u oficjalnych dystrybutorów ale towary z drugiej ręki tak jak Amigi i większość osprzętu do nich już nie bardzo. zawsze kupujesz od jakiegoś pośrednika lub nieznanego właściciela.


Pozdrawiam
[#16] Re: Amiga od Akaryba

@RadoslawF, post #15

Nie ma co zamykać giełdy ale warto np. pisać gdzieś w widocznym miejscu, że to ja kupiłem ten przedmiot. Może pod ofertą. Jak ktoś chce skantować za 200 złotych i ma gdzieś policję to nie ma siły, żeby mu się nie udało.
[#17] Re: Amiga od Akaryba

@Mayolika, post #12

To zamknijmy Allegro ;)
[#18] Re: Amiga od Akaryba

@BULI, post #17

Nie porównuj allegro do tej giełdy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem