[#31] Re: No i doczekaliśmy się!!

@neuroup, post #1

Ale gunwo...
[#32] Re: No i doczekaliśmy się!!

@tOMashBe, post #28

Używasz określeń pastisz, satyra. A nie zauważasz, że do głupków się właśnie nie udało tym dotrzeć... Chyba, że jest odwrotnie. Maleńczuk, Staszewski, Ciechowski, Kostrzewski to głupki bo śpiewają teksty których większość ludzi nie rozumie...

z ciekawostek 3:00 - Keyboard Casio Tone Bank CT-670.

A teledysk nawiązuje do tego filmu: YouTube
[#33] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Daclaw, post #14

Znam słowo "pastisz" tylko jeśli coś mi się nie podoba to dorabianie interpretacji tego nie zmieni.
Żyjemy w czasach gdy na byle g...o mówi się "sztuka". Dla mnie to jest infantylne, przerysowane, beznadziejne, i nie dlatego że "nie zrozumiałem"
[#34] Re: No i doczekaliśmy się!!

@groovebox, post #32

No cóż, każdy ma swoje wzorce. Ja wolę innych artystów, np. Johnego Casha albo z polskich Gintrowskiego, Grechutę, Łosowskiego, Malickiego czy Korzyńskiego, bo niezależnie od tekstów (których często w ogóle nie ma) mają odpowiednią formę muzyczną (często prostą, ale nie prostacką), która sama w sobie też jest komentarzem na temat rzeczywistości. Mamy wtedy wiele poziomów interpretacyjnych, a to w moim przekonaniu jest cechą dobrego utworu (muzycznego czy innego), z pisarzy wystarczy wymienić choćby Lema czy Saint-Exuperego, którego w ogóle mało kto zna, a jeszcze mniej osób rozumie. Takie proste pseudokabaretowe zaśpiewy w stylu grupy "Limo" zdecydowanie mi nie odpowiadają. Może po prostu jestem bardziej konserwatywny w sztuce. Ale tak jak mówię - dla każdego coś miłego. Fajnie, że w teledysku jest Amiga i C64, a nie Atari Nie przesadzajmy też znowu, że jest to sztuka przez duże "S", bo w tym momencie należałoby podciągnąć pod to choćby Piersi (Rowerek, Leżę, ZChN zbliża się), Perfect (Chcemy być sobą, Niepokonani) czy stare Ich Troje (Szarość dnia, Czerwona smycz albo Prawo). Oni też mają piosenki zaangażowane, a przecież to za mało, bo jednak forma też się liczy. To tylko pokazuje jak fajnie się różnimy szeroki uśmiech Już nie smęcę dalej..

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 15:35:08 przez tOMashBe
[#35] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Daclaw, post #26

Dokładnie Dacław. Zgadzam się z Tobą. OK

Dla mnie to jest infantylne, przerysowane, beznadziejne,


Bo takie właśnie ma być.

btw:
Panowie, czepiacie się szczegółów a istota tego kawałka wam ucieka. W "Come to daddy" Aphex Twin, też dzieciaki biegają z monitotrem któy wyświetla obraz i nikt się nie czepia, że nie jest podłączony do prądu. ;) Właśnie gdyby ta Ami wystąpiła w video Aphexa to by nikt nie pisnął, że zamiar taki czy taki... Wyluzujcie trochę. :)



Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 17:28:27 przez Deftronic/...
[#36] Re: No i doczekaliśmy się!!

@tOMashBe, post #34

Fajnie, że w teledysku jest Amiga i C64, a nie Atari...


Równie dobrze można się doszukiwać tutaj drugiej strony tj. skoro video ma być uzupełnieniem przekazu tekstowego to jakiś grafik przy tym pracujący, fan Atari specjalnie wybrał sprzęt Commodore, np:

- Doda pan w tym momencie tam jakiś siermiężny komputer z tamtych czasów, jakieś Atari ,Amigę czy co tam...
- Nie Atari, nie. Jestem fanem. Ale Amigę spoko. I Komodę dorzucę niech mają chamy. Za te wszystkie lata krzywd...
[#37] Re: No i doczekaliśmy się!!

@neuroup, post #1

Anja Rubik już z samego imienia jest dla mnie fenomenem. Sucha kobieta bez cycków z twarzą konia i dykcją sepleniącego wypłoszcza zrobiła karierę jako "piękna" modelka.

Czasem trudno zrozumieć ten świat

Co do teledysków... faktycznie, mam podobny problem do jednego z przedmówców. Można by na tyle sposobów to skomentować, a w gruncie rzeczy człowiek nie wie który komentarz byłby najbardziej adekwatny i w końcu człowiek nie bardzo wie co ma powiedzieć.

Fajnie, że Amiga 600 tylko dlaczego ekran z C64. Wokal pani pogranicze artyzmu, kiczu i jakiejś schizy po wąchaniu kleju.

Dobranoc.
[#38] Re: No i doczekaliśmy się!!

@neuroup, post #1

Warto wspomnieć o tym, że to nie jest jedyny polski teledysk z Amigą, bo jest jeszcze ten, konkretniej w okolicach 3:30. I twórczość jak dla mnie bardziej zjadliwa niż to coś.
[#39] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Duracel, post #37

Fajnie, że Amiga 600 tylko dlaczego ekran z C64.

Bo to jest kolaż z obrazków i motywów lat 90tych a nie program edukacyjny o retrokomputingu.

Wokal pani pogranicze artyzmu, kiczu i jakiejś schizy po wąchaniu kleju.

Słyszałeś kiedyś rozmowę głupawych lasek w autobusie, albo jednej głupawej laski przez komórkę? Przysłuchaj się, to poznasz źródło inspiracji. ;)

Zasadniczo chyba domyślam się, w czym macie problem - w tym, że tej Amigi nie pokazano na marmurowym cokole ze złotą inskrypcją typu "Amiga = Agnus + Denise + Paula", tylko użyto jako byle rekwizytu. Problem w tym, że A600 nigdy nie bywała na cokołach.
[#40] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Duracel, post #37

No trudno zrozumieć w szczególności, że Masłowska wygląda 10 razy lepiej niż Rubik, ciężko ten świat zrozumieć.

Dzisiaj reklama tradycyjna jest mało skuteczna. Liczy się product placement za który takie potencjały jak Samsung, Nokia w teledyskach płacą majątki!!
Biorąc pod uwagę, że o tym teledysku piszą najbardziej topowe media na zachodzie to Amiga jeszcze takiej promocji nie miała :)
Szkoda, że o 20 lat za późno :)

Pozdrawiam
[#41] Re: No i doczekaliśmy się!!

@teh_KaiN, post #38

Trochę słabo ją tam widać, ale piosnka całkiem, całkiem...
Teraz będę chodził i śpiewał "Chudzi kosmici z planety wodorostów... porwali ludzi z miasta stumostów - hej-ho
[#42] Re: No i doczekaliśmy się!!

@neuroup, post #1

zajebiste klipy, bez kitu - jutro daje to na full :)
[#43] Re: No i doczekaliśmy się!!

@neuroup, post #1

Przy takich dyskusjach przypomina mi się ta scena z "Nie lubię poniedziałku" w której Jerzy Turek - zaopatrzeniowiec z Sulecic wygrał nagrodę na wystawie sztuki nowoczesnej.Trzymając w rekach jakąś korbę od kombajnu
[#44] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Aniol, post #43

...otóż to!

Muzycznie to jest jakiś bełkot bez składu i ładu, dokładnie coś jak te trybiki na korbie podczas Wystawy Sztuki Nowoczesnej szeroki uśmiech

Najtrudniej jest stworzyć fajną melodię, znacznie łatwiej zrobić takie "coś" i wmawiać ,że to pastisz, trudna sztuka itp.
BTW cała ta Masłowska wg mnie niewiele ma do przekazania ,jak się zabierze jej specyficzną formę, to nie zostaje prawie NIC!

P.S.
Teledysk jest na pewno ciekawy i śmiało można powiedzieć - dobry.
[#45] Re: No i doczekaliśmy się!!

@adam_mierzwa, post #33

Przestań kolego...
Widocznie nie zrozumiałeś sztuki alternatywnej. Przecież to nie jest "poważne" discopolo, tylko kawałek ironizujący i bardzo undergroundowy.
Tam nie ma nic infantylnego. To zrobili profesojonaliści. Zwłaszcza muzykę, która dotarła do Radiowej Trójki. Byle czego nie uświadczysz na PRIII. :)
[#46] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Deftronic/..., post #35

"Dla mnie to jest infantylne, przerysowane, beznadziejne"


Bo takie właśnie ma być.


I trzeba też zaznaczyć, że to było zaplanowane, czyli profesjonalne.
Co innego gdy ktoś nie umie śpiewać, nie umie grać i zespół robi obciach, a co innego gdy coś obciachowego jest zaplanowane. Każdy kto ma dobry słuch i czuje klimaty underground, od razu odkryje jakie są różnice pomiędzy zwrotką i refrenem.
Że wszystko jest zaplanowane i to jest właśnie sztuka. :)
[#47] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Andrzej Drozd, post #46

Właśnie o tym mówię. I Dacław też.

W sumie to zabawne jak zażarcie potrafią dyskutować Amigowcy jeśli tylko gdzieś mignie Amiga we współczesnym przekazie. To całe rozbieranie tematu na czynniki pierwsze: że kabel nie podłączony, czy celowe, a może nastąpiła profanacja itp. :D Ktoś z boku jakby to przeczytał - już nie mówię sami twórcy tego teledysku - to by miał niezłą bekę hahaha...
[#48] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Andrzej Drozd, post #46

Cóż, ten teledysk jest przygnębiający i smutny. Nie ze względu na formę, a ze względu na przekazywaną treść. Po prostu kawałek prawdy o Polsce. Forma jest już tylko pochodną, całkiem nieźle do tej treści dobraną. To nie jest hit. To jest komunikat. Użycie w tym teledysku Amigi jest tylko mało istotnym detalem, w dodatku niezbyt dla samej Amigi pochlebnym i nie ma się czym podniecać.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 09:10:55 przez MorphOS_pl
[#49] Re: No i doczekaliśmy się!!

@tOMashBe, post #34

Gintrowskiego, Grechutę.. bo niezależnie od tekstów (których często w ogóle nie ma) mają odpowiednią formę muzyczną (często prostą, ale nie prostacką)

Oni często nie mają tekstów
No proszę, zrób to dla siebie i swoich dzieci i spróbuj się wsłuchać w śpiewane przez wymienionych wykonawców teksty, jak dalej będą Ci przeszkadzać w słuchaniu to nie bój się poproś kogoś o "interpretację", jeśli nie dla siebie to chociaż dla swoich dzieci.. plis..
[#50] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Deftronic/..., post #47

W sumie to zabawne jak zażarcie potrafią dyskutować Amigowcy jeśli tylko gdzieś mignie Amiga we współczesnym przekazie. To całe rozbieranie tematu na czynniki pierwsze...


Po pierwsze to ja swoje uwagi wygłosiłem z zamierzonym dystansem i nutką ironii.
Po drugie to o czym mamy rozmawiać? Chyba wiadomo, że to portal amigowy, wiadomo, że tematy nie związane z Amigą traktowane są jako offtop i są wręcz piętnowane i zakazane i chyba wiadomo, że do dyskusji o Amidze mogą skłaniać tylko wydarzenia związane Amiga... a że tych jak na lekarstwo, to nie bardzo rozumiem w czym widzisz problem, że rozbieramy takie unikalne przypadki na czynniki pierwsze?

Temat trzeba przemielić tak dokładnie i z taką celebrą, żeby wystarczyło do kolejnej "pory deszczowej", żebyśmy z pragnienia nie zdechli. Jeżeli nie, to co? To mamy milczeć, albo dyskutować milionowy raz o tym co jest a co nie jest Amigą?

Poza tym akcent amigowy w teledysku posłużył paradoksalnie do tego abyśmy spuścili trochę ciśnienia i porozmawiali o czymś niezwiązanym z Amigą, czyli o szerokim pojęciu "sztuki", o talencie Masłowskiej, typie urody, zgryzie i fenomenie Rubjjjjk ;)

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 14:43:39 przez Duracel
[#51] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Duracel, post #50

mnie to rozłożyło normalnie na łopatki :)

dobry moment jak on siedzi i pije tego tajgera, a pozniej zamienia sie w tego pakera i jest pokazane jak siedzi na ławce z tygrysem na kolanach

buuuahahahahaha, to jest tak glupie ze az fajne, bez kitu :)

w moment bedzie pare baniek odsłon





Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 16:50:25 przez zmiennik
[#52] Re: No i doczekaliśmy się!!

@zmiennik, post #51

Z calą powagą w temacie, moim zdaniem scena (dwa ujęcia) z jamnikiem jest akcentem humorystycznym.
[#53] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Duracel, post #50

Po drugie to o czym mamy rozmawiać? Chyba wiadomo, że to portal amigowy, wiadomo, że tematy nie związane z Amigą traktowane są jako offtop i są wręcz piętnowane i zakazane i chyba wiadomo, że do dyskusji o Amidze mogą skłaniać tylko wydarzenia związane Amiga... a że tych jak na lekarstwo, to nie bardzo rozumiem w czym widzisz problem, że rozbieramy takie unikalne przypadki na czynniki pierwsze?


Wyluzuj... :D Ja w niczym nie widzę problemu. :) Podśmiewam się trochę z tego i tyle, bo w sumie to zabawna ta cała dyskusja. :)

Do tego co powiedział Krashan - "użycie w tym teledysku Amigi jest tylko mało istotnym detalem, w dodatku niezbyt dla samej Amigi pochlebnym i nie ma się czym podniecać" - dodam tylko, że były czasy w historii Amigi, kiedy jej obecność na ekranie w serialu "Miami Vice" świadczyła o jej hi-tech i zdecydowanie była powodem do dumy dla nielicznych wtedy Amigowców (wiadomo, w serialu najnowsze samochody, najładniejsze panny, najnowszy styl, moda i sprzęty :) ). No ale to były lata 1986-87 i Amiga 1000 widoczna w kilku odcinkach. :)
[#54] Re: No i doczekaliśmy się!!

@teh_KaiN, post #38

Podsumowując dyskusję z Amigowych teledysków to i tak najbardziej lubię ten! P0zdro!

To jest właśnie klimat TAMTYCH lat!
[#55] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Diabeł, post #31

Z kilkoma osobami muszę się zgodzić... to ma drugie dno i przesłanie.. kawałek świetny, jeśli ktoś "wejdzie w głąb przekazu"
[#56] Re: No i doczekaliśmy się!!

@pawelini, post #54

miazga :)
[#57] Re: No i doczekaliśmy się!!

@ede, post #56

"Owsem", prawdziwa miazga szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 11:22:30 przez BULI
[#58] Re: No i doczekaliśmy się!!

@ExciterELB, post #55

Rozumiem, że żyjemy w czasach gdzie granica między głupotą i kiczem a kulturą i sztuką zrobiła się bardzo cienka, ale...

...nie uważam, że to dobrze i mi się to nie podoba, bo...

...okazuje się, że np. jakiś idiota może pokazać gołą "D" w godzinach szczytu na Rondzie De Gaulle'a w Warszawie przy palmie i znajdą się tacy, którzy znajdą w nim artystę i zaczną doszukiwać się (a nawet odnajdą) drugiego dna i poruszenia bardzo istotnego dla świata problemu.

To mnie martwi i dlatego mi się nie podoba. Lubię jasne sytuacje, bo takie nie dają pola do popisu do nadużyć, patologii i głupoty, która będzie się uważać za coś dokładnie odwrotnego niż jest.
[#59] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Duracel, post #58

Otóż to, popieram w 100% wypowiedź Duracell'a!

A co do samej Masłowskiej, to została ona właśnie wylansowana na zasadzie pokazania gołej dupy - tzn. nikt nie wie , o co jej chodzi w tym bełkocie, więc bezpieczniej udawać ,że to taka wybitna artystka i nam się oczywiście szalenie podoba...!
[#60] Re: No i doczekaliśmy się!!

@MorphOS_pl, post #48

Dokładnie tak jak piszesz. Obejrzałem jeszcze HAJ$ i podesłałem linki moim uczniom z nadzieją, że część z nich dostrzeże ten przekaz w teledyskach. Trzeba mieć nadzieję, do końca.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem