Wątek zamknięty
[#1] Wszyscy jesteśmy homofobami..
Tematem posta "piję" do zamknięcia wątku "Amigowy Checkmark" i uzasadnienia " temat zahacza o dyskryminację"

Panowie, ja rozumiem, że popularność.. przepraszam, poprawność polityczna ale bez przesady, to już zahacza o paranoję (i nota bene prawdziwą dyskryminację).

Jeśli już "trzeba było" interweniować, to można było próbować zdystansować konkretnych forumowiczów jeśli przeszkadzali w dyskusji, ale sam wątek moim zdaniem nie miał nic wspólnego z jakąkolwiek "dyskryminacją".

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 09:18:08 przez BULI
[#2] Re: Wszyscy jesteśmy homofobami..

@BULI, post #1

Podpisuję się obiema ryncmi, ja tam za grosz dyskryminacji nie widziałem, za to sporą dawkę paranoi.
[#3] Re: Wszyscy jesteśmy homofobami..

@BULI, post #1

Ale przecież post numer 1 od razu wywołał flejm. Nie pisze się "pedałów", tylko "gejów". Temat do zamknięcia, a autora wątku należy poinformować: Pijesz - nie pisz.OKOKOKOKOK
[#4] Re: Wszyscy jesteśmy homofobami..

@Andrzej Drozd, post #3

Dokładnie, wśród ludzi odpowiedzialnych za prace nad "ulubionym komputerem" autora wątku na przestrzeni lat z całą pewnością byli jacyś geje, także pozostawiam koledze pod rozwagę czy aby nie powinien zapobiegawczo zmienić zainteresowań.
[#5] Re: Wszyscy jesteśmy homofobami..

@BULI, post #1

nie wiem czy wiesz, ale dyskutując z decyzją moderatora narażasz się na Tańczący banan
[#6] Re: Wszyscy jesteśmy homofobami..

@BULI, post #1

Sorry Buli ale jeśli komuś jakakolwiek tęcza kojarzy się z homoseksualizmem, i jeśli ktoś z tym ma jakiś kolosalny problem jest homofobem. i idiotą.
Dobrze, że temat zamknięto.
[#7] Re: Wszyscy jesteśmy homofobami..

@BULI, post #1

Temat miał wywołać g***burzę i nawet się to udało. Przecież można było sobie te kolorki zobaczyć w google i siedzieć cicho, po co wywoływać idiotyczne dyskusje, i jeszcze używać obraźliwych zwrotów?

Wątek zamknąłem, żeby nie przerodził się w brednioserial. Ten też kwalifikuje się do zamknięcia.

To jest forum o Amidze, tematy związane z orientacją seksualną nie są w zakresie tematycznym.

Pozwolę sobie nie zamykać tego wątku jeszcze przez chwilę, żebyście nie zarzucili mi, że stosuję metody z minionej słusznie epoki. Ale proszę o nie rozkręcanie flejmu.

Temat zostanie zamknięty jak tylko skończą się sensowne wypowiedzi.
[#8] Re: Wszyscy jesteśmy homofobami..

@Andrzej Drozd, post #3

Można też pisać pederastów, albo pedziów (zdrobnienie od pederastów). Jakkolwiek głupie jest porównywanie tęczy do wyżej wymienionych. Już ZX Spectrum miał tęczę, w innych komputerach też się pojawiała.
[#9] Re: Wszyscy jesteśmy homofobami..

@alt_, post #7

Adminie nie wyrywaj się przed szereg. Orzecznictwo nie jest jednolite i użyte słowo nie zawsze ma charakter naruszający dobra osobiste. Pierwszy z brzegu przykład orzeczenia z warszawskiego sądu.

Sędzia Tamara Majdalani uzasadniła, że słowo "pedał" dla niektórych środowisk może uchodzić za obraźliwe czy poniżające, "ale dla innych jest neutralnym, powszechnie używanym w życiu potocznym. To tylko presja określonych środowisk powoduje, że za wypowiedzenie tego słowa wytacza się w dzisiejszych czasach postępowanie sądowe. Tymczasem zdrowy rozsądek i potrzeba dystansu wobec rzeczywistości sprzeciwia się budowaniu sztucznego katalogu zakazanych potocznych słów, których używania nie życzą sobie takie czy inne środowiska”.

Rozumiem, że admin wie najlepiej.
[#10] Re: Wszyscy jesteśmy homofobami..

@charliefrown, post #9

Nawet jesli, to co to ma wspólnego z Amiga, i po co takie tematy poruszać na forum o Amidze?
[#11] Re: Wszyscy jesteśmy homofobami..

@alt_, post #10

Hmm gdyby nie Twoja nadpobudliwa reakcja to skończyło by się to najwyżej ustalaniem ilości kolorów na amigowym checkmarku. Nikt tam nie ciągnął wątku "pedałowania".
[#12] Re: Wszyscy jesteśmy homofobami..

@fazior, post #11

Nie wiem czy nadpobudliwa, czy nie, ale wskazywanie na sprawę przedszkola z tęczą i opowiadanie, że "nie chciałbym, żeby Amiga kojarzyła się z homoseksualistami" wskazuje na 1: poziom inteligencji, 2: na pisanie posta o pierdołach tylko po to żeby zrobić dym. Czyli klasyczny trolling.

Gdyby facet napisał, że zastanawia się czy checkermark rzeczywiście ma to samo spektrum kolorów co prawdziwa tęcza - i tylko tyle - nie byłoby problemu. A tak, pod pozorem amigowej tęczy na główny plan wychodzi temat, który nijak nie jest związany z tematyką forum. A jak wiadomo, takie tematy są przez nas po prostu zamykane.

Określenie zaś użyte w poście kojarzy mi się jednoznacznie z ubranymi w kaptury i szaliki młodymi "patriotami" i z hasłami, które wykrzykują i noszą na transparentach. Nie bardzo widzę takie rzeczy na naszym forum i moim zdaniem nie bardzo jest w ogóle o czym dyskutować.

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 10:57:52 przez alt_
[#13] Re: Wszyscy jesteśmy homofobami..

@alt_, post #12

Zgadzam się w 100%
[#14] Re: Wszyscy jesteśmy homofobami..

@fazior, post #11

I to jest moim zdaniem sedno.

Temat zostanie zamknięty jak tylko skończą się sensowne wypowiedzi.


Nie ma nic przeciwko, bo nie jest moim celem wywoływać ideologicznej dyskusji tylko zasygnalizować zapotrzebowanie na więcej spokoju ok, racja
[#15] Re: Wszyscy jesteśmy homofobami..

@Andrzej Drozd, post #3

Dokładnie, popieram.
[#16] Re: Wszyscy jesteśmy homofobami..

@alt_, post #12

Popieram w 100%.
[#17] Re: Wszyscy jesteśmy homofobami..

@alt_, post #12

Ja też i myślę, że to dobry moment na zamknięcie.
[#18] Re: Wszyscy jesteśmy homofobami..

@OSH, post #17

To co, zamykamy, bo widzę że temat usechł...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem