[#1] Po co ludziom przezroczyste obudowy?
Naprawdę tego nie czaję... Ktoś bierze kasę za to by estetycznie wyglądało to co w środku estetyczne nie jest, a potem ktoś chce by te wszystkie bebechy były na wierzchu. Czy w aucie też byście chcieli mieć przezroczystą karoserię, albo podziwiać piękno kobiety obdartej ze skóry?
[#2] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@ZbyniuR, post #1

Ja biorę przeźroczystą, bo tak. Podoba mi się.
De gustibus non est disputandum
[#3] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@ZbyniuR, post #1

Prowokacja?
To tak jakby zapytać po co Ci Amiga, czy inne C64 :)
A ja wziąłem przezroczystą bo jest inna niż nieprzezroczysta i widać elektronikę w środku :)
[#4] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@ZbyniuR, post #1

Są ludzie, którym podobają się np. kobiety w półprzezroczystych koszulkach nocnych, są też tacy, którzy uważają, że "bebechy" komputera są cool i sexy.

A bardziej poważnie - dawno temu, kiedy jeszcze studiowałem, zanabyłem na giełdzie komputerowej w Krakowie przy Balickiej za całe 10 zł przezroczystą obudowę do mojej Nokii 3330. Uwierz mi, że żadna inna nie robiła na kolegach (i koleżankach!) ze studiów takiego wrażenia, mimo że - umówmy się - wnętrzności telefonu to nie jest jakiś wyjątkowo spektakularny widok.

Ot, taki "cool factor", +10 do lansu, czy jak tam zwał - w każdym razie rzeczywiście robi wrażenie.
[#5] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@ZbyniuR, post #1

Kto bogatemu zabroni? Multipla też się sprzedawała.
[#6] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@codi, post #5

Miałem Multiplę :) Teraz ma ją inny amigowiec :)
Przezroczyste obudowy... można zamontować ledy w środku, można zrobić akwarium, wpuścić żółwia :) a jak ci się znudzi przezroczysta to walniesz sprayem od środka jakiś kolor i masz... kolor :)
[#7] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@ZbyniuR, post #1

haha fajny temat :D
moja kobita mówi, że przezroczysta to paskudztwo, ale na pytanie: czy:
Czy w aucie też byście chcieli mieć przezroczystą karoserię

odpowiedziałbym bez wątpienia, przezroczystą maskę w tuningowanym samochodzie, gdzie wszystko chromowane, itd.. to zdecydowanie tak !
a na te drugie
albo podziwiać piękno kobiety obdartej ze skóry?

to jeżeli przyjąć, że skóra to ubranie to zdecydowanie ma być obdarta
w środku, można zrobić akwarium, wpuścić żółwia :)

haha dokładnie
[#8] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@zmiennik, post #7

Nie podobają mi się przezroczyste obudowy, ale żeby zaraz robić z tego wątek na forum?...
[#9] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@Vato, post #6

Multipla piękna nie była, ale swoją funkcjonalnością gromiła zdecydowaną większość samochodów i to nie tylko w swojej klasie.
[#10] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@Krashan, post #8

Zawsze możemy zamilknąć. W sumie to od czego jest forum?

link

Forum dyskusyjne – przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.

Fora dyskusyjne są obecnie bardzo popularną formą grup dyskusyjnych w Internecie. Prowadzą je praktycznie wszystkie portale, większość wortali, znaczna liczba ISP. Są one także powszechne na stronach wielu instytucji, czasopism, przedsiębiorstw, uczelni itp. a także spotykane są liczne fora zakładane prywatnie.
[#11] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@ZbyniuR, post #1

znaczną część bebechów zasłania klawiatura więc czy ja wiem...
można postawić sobie na szklanym blacie tak żeby co jakiś czas zerknąć na turbo

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 07:42:24 przez Kilos
[#12] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@misiek2, post #9

Swoją drogą zmieniając samochód myślałem o Multipli, jest bardzo tania, funkcjonalna, 6 osobowa. Ładna, brzydka, na miejsce dowiezie i na głowę nie pada. Stare przysłowie mówi: Lepiej słabo jechać niż dobrze iść.

Offtopa kontynuując, takie cudo czasem pod firmą spotykam:
[#13] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@Kilos, post #11

Wiesz, czeka nas jeszcze zbiórka na nowe klawiatury do A1200, więc wystarczy wybrać opcję z przezroczystą osłoną i przezroczystą folią i masz komplet. Może nawet przezroczyste klawisze dałoby radę?
[#14] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@ZbyniuR, post #1

rzecz gustu. siedzi, pije i chrupkiDla jednych piękne są limuzyny, a dla innych stuningowany Fiat 126p z turbo na sterydach.
Osobiście nie widzę nic dziwnego w takim wyborze. Sam swego czasu siedziałem długo przy PC z w otwartej obudowie typu desktop, a na ścianach powiesiłem sobie płyty od 386, 486, rozebrany dysk twardy (dobrze się sprawdzał jako lusterko ;)) i jeszcze jakieś stare karty. Takie dekoracje w stylu matrixowym. A wyobraź sobie, jaki będzie zajebisty efekt, jak w tej obudowie pociągnąć po krawędziach jakieś ledy :)

p.s. tu właśnie widać moje lusterko, jest nad Laurom Kraft po lewej :)



Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 09:52:48 przez snajper
[#15] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@Vato, post #6

Cicho Vato bo się wyda :/
[#16] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@recedent, post #13

ba, wszystko można, nawet przeźroczyste klawisze z przeźroczystymi napisami
miałem kiedyś taki telefon typu słuchawka w przeźroczystej obudowie, piękna rzecz, jak dzwonił to świecił

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 10:02:54 przez Kilos
[#17] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@Kilos, post #16

Swego czasu kolega miał przeźroczystego gameboya, wtedy to był szał.
[#18] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@mikser, post #17

A może zamiast przezroczystej obudowy i klawiatury to pójść jeszcze dalej i zrobić takie niewidzialne, w dodatku całkowicie zakrywające bebechy ami - normalnie cud, miód i malina (fotka takiej poniżej):






Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 10:31:46 przez lysyzastary
[#19] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@ZbyniuR, post #1

Lepiej widać czy wentylator na turbo się kręci, albo jak Amiga nie chce się włączyć, to możesz zerknąć czy jakaś ścieżka nie "świeci". Mi kiedyś w Amidze zaświeciła (bez blach obudowa Elbox). Przynajmniej wiedziałem, żeby szybko wyłączyć zasilanie szeroki uśmiech

@Quad, Jak byłeś pijany Vato Ci Multiplę podrzucił? Czy garażu nie zdążyłeś zamknąć?;-p
A ja nadal mam przeźroczystą mychę Datalux szeroki uśmiech W latach '90 z braćmi schodziłem całą Częstochowę w poszukiwaniu tej myszki.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 11:31:22 przez flops
[#20] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@ZbyniuR, post #1

Można oglądać jak kondensatory puchną.
[#21] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@flops, post #19

haha niezupełnie :) mój ojciec jeździ tym wozem, pojemna maszyna tylko takie dziwne kształty
[#22] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@ZbyniuR, post #1

jakie bebechy? co ty bredzisz?

mam przeźroczystą obudowę w swoim Atari STe i żadnych bebechów nie widzę a sam efekt jest przekozacki, dużo lepiej to wygląda niż zwykła obudowa


jak tylko takie same coś zrobią dla mojej A600 to bierę odrazu ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 13:48:19 przez XoR
[#23] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@XoR, post #22

Przeźroczysta obudowa to pikuś. Skąd wziąłeś niewidzialną płytę główną?
[#24] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@_arti, post #23

plyta glowna i scalaki tez pewnie przezroczyste :) klawisze tez takie przezroczyste jakies ;)
[#25] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@_arti, post #23

Przeźroczysta obudowa to pikuś. Skąd wziąłeś niewidzialną płytę główną?

nie rozumie
przecież Atari to Atari a nie PC, tu nie ma płyty głównej tylko wszystko jest zintegrowane w obudowie

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 14:19:47 przez XoR
[#26] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@XoR, post #25

A już myślałem, że zdobyłeś skrawki materiału z auta Bonda:

[#27] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@XoR, post #22

jakie bebechy? co ty bredzisz?

mam przeźroczystą obudowę w swoim Atari STe i żadnych bebechów nie widzę



czyli jednym słowem ktoś Cię wydymał i sprzedał Atari bez bebechów. siedzi, pije i chrupki
[#28] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@ZbyniuR, post #1

Przezroczyste obudowy są dokładnie tak samo ciekawe jak ciemne okulary w metrze.
Niby qfa mało kto to czai a jednak ludzie w nich chodzą
[#29] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@ZbyniuR, post #1

To chyba taki fetysz.

To tak jak różnica pomiędzy facetem którego podnieca babeczka w zalotnych ciuszkach na szpileczce, a facetem którego podnieca widok żeber, stawów i miednicy OK

o... nie zauważyłem, że Recedent użył pochodnego porównania ;)

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 15:22:36 przez Duracel
[#30] Re: Po co ludziom przezroczyste obudowy?

@ZbyniuR, post #1

bo mam taką zachciankę

a po co ci amiga ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem