[#1] A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty
Cóż moi drodzy, do założenia tego (żałosnego jak pewnie stwierdzą niektórzy) wątku skłonił mnie NEWS konkurencji .
No więc napiszę (tu, bo na eXecu nie mam konta) w podobnym tonie co Radzik.
Ja człowiek wielkiej wiary łudziłem, że jak złe Amiga NIC jak pisał Szary Wilk odeszło, to teraz Trevor jakoś to wszystko ogarnie i zacznie się klejenie marki, tego co z niej zostało i może nawet MorphOS, Aros do tego będzie włączony.
Teraz widzę dla wszystkich fanów marki, a w szczególności NG jedną jedyną drogę rozwoju i ratunku, dzięki której być może nie wciągnie nas wir szamba, który właśnie się tworzy i do reszty zniechęci najgorliwszych fanów Amigi. System (NG) oparty na jądrze Linuksa z Ambientem, Scalosem, Dopusem, Workbenchem jako środowiskami graficznymi i systemami zarządzania plikami. Porzucenie drogiej i właściwie przez nikogo poza nami nie wspieranej i rozwijanej platformy PPC na rzecz innej.
A co z dotychczasowym dorobkiem (systemami) NG, bo takie przejście wymusi cięcia, likwidacje jak przy restrukturyzacji firmy, ale w ten sposób jest szansa na przetrwanie. Na Amigę z lat młodości i jej świetności wydać na pożegnanie jakąś lekką wersję MorphOSa, AmigaOS 4.x, (Aros już jest) bazującą na obecnej, ale dostosowaną to możliwości AGA i 68k i to wszystko.
Mimo iż wielu wydaje się, że nie lubię Amigi w jej pierwotnej wersji a jedynie jej naśladowców, to zmartwię Was, bo jak szambo się rozleje to zaszkodzi wszystkim, Vampirom też, bo z tego przecież można wydoić kasę.
Ucieczka na Linuksa i z PPC może ostatecznie wytrącić wszelkim amigowym Watażkom, argumenty i odczepią się od nas miłujących dobrą zabawę i spokój, a czasami nawet współpracę. OK

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 19:45:32 przez KM
[#2] Re: A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty

@KM, post #1

Z czałym szacunkiem ale o co Ci chodzi ?
[wyróżniony] [#3] Re: A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty

@KM, post #1

a ja to widze tak

- zrodelko dularow wysycha a jak mawiaja przedsiezabiorcy "trza z czegos zyc panie !!"
- amiowce juz ogolone, wiec nie ma juz z czego i kogo golic
- nowe stado amiowiec sie nie rodzi a zasoby obecnych sie strasznie kurcza
- a wiec czas zajrzec do sasiada, zeby mozna mu bylo troche podpierd... z ogrodka

[#4] Re: A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty

@AndrECHO, post #2

..., że znowu koguciki zaczynają swój taniec.

Amiga-news

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 21:14:16 przez KM
[#5] Re: A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty

@KM, post #4

...chyba walke o lezacego robaka na ziemi
[wyróżniony] [#6] Re: A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty

@KM, post #4

Parę lat temu koleżanka opowiadała jak to odwiedzała znajomych co mieli dzieci.
Wyglądało to tak że dwóch synów zaczęło się tłuc, żona woła do męża:
- zrób coś, znowu się biją!
a mąż na to:
- a niech się debile pozabijają.
[#7] Re: A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty

@agrajek, post #6

Trafne ok, racja
[#8] Re: A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty

@AndrECHO, post #2

Hyperion idzie na wojnę z Cloanto. Jeszcze na PPA o tym nie informowaliśmy, ale zadyma jest już od kilkunastu dni...
[#9] Re: A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty

@mailman, post #8

[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty
[#12] Re: A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty

@selur, post #11

Ech... Chodziło mi o klątwę Amigi oczywiście. Nie zważając na nic, kolejni "kopacze" będą kopać, kopać, kopać...
[#13] Re: A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty

@recedent, post #12

Smutne to, do tej pory obwinialiśmy AMIGA NIC a tu chyba nie jest ich wina. Pamiętam psioczenie jak Hyperion z Amiga Inc. procesował się o prawa do systemu AOS 4.x, nikogo widać niczego to nie nauczyło. Ja czuję się zmęczony tym tandetnym spektaklem.
[#14] Re: A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty

@KM, post #1

My amigowcy nie chcemy rezygnować z ppc bo dzięki niemu mamy amigi naszych marzeń.
Szybkie i kompatybilne.
Możesz se coś tam dłubać na x86. Jak ci co z tego za te dwadzieścia lat może wyjdzie to może nawet będziemy używać.
Ale rezygnacja z procków bigendian szybszych i lepszych niż 68k - nigdy.
[#15] Re: A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty

@mailman, post #8

Zdaje się że Cloanto zaczęło ryć pod Hyperionem.
Nie należy traktować tego poważnie.
To się szybko skończy.
[#16] Re: A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty

@swinkamor12, post #14

To pokaż mi coś klasy G5 3Ghz lub lepiej w rozsądnej cenie?
[#17] Re: A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty

@KM, post #16

Nie zrozumiałeś.
Jak chcesz żeby ludzie używali amigowych rozwiązań na x86, to musisz się wziąć do roboty.
Bo na razie to nie ma nic wartego używania.
[#18] Re: A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty

@swinkamor12, post #15

To chyba tylko tobie tak się zdaje. To Hyperion jest firmą niepoważną; to są rzemieślnicy a nie programiści, pazerni, i bez pomysłu na rozwój. Ile oni osób zniechęcili do NG to głowa mała.

Dzień w którym ta firma zniknie i prawa do AmigaOS przejmie ktoś normalny to będzie wielkie święto dla NG i duży krok dla normalności dla całego środowiska. Jestem antyfanem Hyperionu i mam nadzieję że ta firma wreszcie zdechnie.

Jeżeli głównym produktem Cloanto jest pakiet Amiga Forever to jest oczywiste że skoro znak Amiga wygasa powinni złożyć wniosek. Choćby dla zabezpieczenia obecnego znaku Amiga Forever.
[#19] Re: A żądłem chcesz ?..., czyli ja "kocham" Amigę bardziej niż Ty

@adam_mierzwa, post #18

Jakby cała reszta środowiska osiągnęła coś więcej, to może bym uwierzył.
Na tle reszty środowiska są całkiem nieźli.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem