[#1] Sklep amiga kit
Cześć.
Macie może jakieś doświadczenia ze sklepem http://amigakit.amiga.store/ ?
Zakupiłem tam kilka rzeczy dość drogich - które mieli on stock aczkolwiek od paru dni 0 odpowiedzi odnośnie kiedy wyślą itd. Próbowałem też zapytać na FB ale mają mnie głęboko gdzieś. Katastrofa ten sklep.
[#2] Re: Sklep amiga kit

@majstermsi, post #1

Cierpliwość jest cnotą Amigowca
[#3] Re: Sklep amiga kit

@SuperBuster, post #2

Słabe, jak ja bym na swoim podwórku tak robił to dawno bym zgniął…
dobrze , że płacone było przez paypal.

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 23:23:43 przez majstermsi
[#4] Re: Sklep amiga kit

@majstermsi, post #3

Wysyłaj emaile z pytaniem o wystlke, w końcu ktoś powinien zareagować. Chociaż widzę, że strona się zmieniła, od ostatniego czasu jak tam zaglądałem, czyli chyba od 2015 lub 2016 roku.
Swoją drogą, coś jest na rzeczy, bo nie jesteś pierwszym z forum PPA, który ma problemy z tym sklepem.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 07:12:43 przez SuperBuster
[#5] Re: Sklep amiga kit

@SuperBuster, post #4

... bo raz w tygodniu przychodzi do baraku z napisem Amiga KIT (sama nazwa wskazuje co to za firma i jak traktuje kupujaych ) pani Zosia, która tam sprząta i robi za menadżyra, sprzedawcę i prezesa w jednej osobie. No więc owa pani Zosia odbiera też maile, które drukuje i zanosi do działu wysyłki, czyli pana Janusza, który stróżuje tam od upadku C= i stamowczo odmawia odbierania maili, czyta wyłącznie listy na papierze. To trochę musi zająć.
A tak serio to chyba w Vesali kupowałem i było ok., ale to z 5 lat temu.
[#6] Re: Sklep amiga kit

@majstermsi, post #1

Ja raz na 2 miechy coś tam zamawiam i mniej więcej po 3 tygodniach dostaję. Vesalia dużo szybsza ale znów nie ma niektórych rzeczy które ma AK.
[#7] Re: Sklep amiga kit

@pong777, post #6

Aca-1233n była w amiga kit w najlepszej cenie i niby na stanie.
Od ponad tygodnia cisza w eterze. Nikt nie odpisuje nawet na Facebooku.
Lipa ten sklep. Jak z Hiszpanii zamówiłem obudowę to 5 dni i była. Do tego kartka z życzeniami i gratisy.
Nic tam nie kupię więcej.
[#8] Re: Sklep amiga kit

@majstermsi, post #1

Mam jedno doświadczenie z tym sklepem ;] Kupowałem system AmigaOS 4.1 u nich. Podobnie jak u ciebie - totalna zlewka. Przyszło w miękkim pudełku jak na listy (są takie), wypchane w środku zmiętym szarym papierem. Wyglądało jakby ktoś na nim siedział. Opinie o tym sklepie są w miarę zgodne.
[#9] Re: Sklep amiga kit

@majstermsi, post #1

Doświadczenie póki co negatywne. 15 października zamówiłem na szczęście niezbyt drogi sprzęt. Przelew tego samego dnia. Po tygodniu mail z zapytaniem czy dostali kasę, na ten dostałem odpowiedź i status zamówienia uległ zmianie. Na drugi mail w okolicach 1 listopada odpowiedzi brak. W historii zamówienia pojawiła się informacja, że sprzęt wysłano 15 listopada – w miesiąc po wpłacie pieniędzy. Niestety wysłano go przesyłką ekonomiczną nierejestrowaną, która nie doszła do dzisiaj. Być może jeszcze dojdzie, być może ktoś na naszej poczcie ją ukradł, co się niestety zdarza w przypadku nierejestrowanych przesyłek zagranicznych.

Podsumowując, zdecydowanie odradzam zakupy w tym sklepie.
[#10] Re: Sklep amiga kit

@majstermsi, post #1

Ja zamawiałem wielokrotnie, zawsze dostawałem.

Aczkolwiek przychylam się do opinii pong777 że z Vesalia jest jakby szybciej.
[#11] Re: Sklep amiga kit

@majstermsi, post #1

Hej, w AmigaKit zamawiałem kupę stuff-u, zawsze w pełnej komunikacji oraz informacji o statusie zamówienia. Nie wiem jak teraz, ale rok, dwa temu zawsze było OK. Z Vesalii z racji bliskości geograficznej paczki z reguły docierały szybciej ...
[#12] Re: Sklep amiga kit

@majstermsi, post #1

Zamawiałem wiele razy mieszkając jeszcze w Polsce i zawsze przychodziło bez problemów.
Zamawiałem też sporo rzeczy mieszkając już w UK i było trochę wolniej, ale też wszystko przychodziło bez problemu.

Spróbuj napisać do nich jeszcze raz. Jeśli znasz angielski to możesz też do nich zadzwonić. Telefon jest na stronie sklepu.
[#13] Re: Sklep amiga kit

@majstermsi, post #1

Tak na boku - ciekawy dobór nazwy domeny. Całkiem niepodobny do AmigaStore eu
[#14] Re: Sklep amiga kit

@Krashan, post #9

Dla porządku dodam, że zakupiony w AmigaKit towar jednak do mnie dotarł. 40 dni po złożeniu zamówienia. Stan przesyłki bez zastrzeżeń.
[#15] Re: Sklep amiga kit

@Krashan, post #14

Czasowo prawie jak z Chin
[#16] Re: Sklep amiga kit

@Blady, post #15

Szybciej dotarła do mnie turbina z wyspy Guam ;)
[#17] Re: Sklep amiga kit

@Krashan, post #14

Ja trochę na patencie poleciałem. Complain przez paypal i dziś paczka została wysłana. Tylko czym … royal mail to jest najgorsze co mogło mnie spotkać... Kasuje jak za kuriera a wysyła badziewiem royal mail . Tam zawsze coś ginie...Jak będzie ok to wszystkie psy odwieszę i zdam relację.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 21:52:01 przez majstermsi
[#18] Re: Sklep amiga kit

@Krashan, post #14

Ok paczka dotarła. W sumie tip top, tylko trochę się guzdrali z shipingiem, odpowiedzi na maila szły ale do spam box … Sklep jest ok. ACA1233n już siedzi .
[#19] Re: Sklep amiga kit

@majstermsi, post #1

Ja zaś mam pozytywne odczucia po zakupie w w/w sklepie. Jedna paczka doszła szybciej inna wolniej. W zależności czy mają na stanie czy kompletują zamówienie. W strefie retro ważna jest cierpliwość 😀
[#20] Re: Sklep amiga kit

@majstermsi, post #1

W moim przypadku paczka dotarła dość szybko 1-2 tyg. Niestety jakość zabezpieczenia paczki pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście paczka została tylko lekko przygnieciona i sprzęt wytrzymał.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem