[#1] Aceman - co to za gość?
Czytając o Decrunch przypomniała mi się pewna sytuacja.
Jednego razu chciałem zarejestrować się na modules.pl
Myślę, że już blisko 100 razy gdzieś się rejestrowałem, ale nigdy nie było z tym problemu i nigdy nie dostałem podobnego maila do tego:

modules.pl noreply@modules.pl via eaglepoint.dreamhost.com 
	
Wed, 13 Dec 2017, 12:15
	
to me
Hello,
the account "tmp.usr", which was created by you, has not been approved.
It was probably deemed fictional or contained too little information to be able to confirm its reliability.
If you think this decision is unfair, please contact the administration.

--
Regards, AceMan

http://www.modules.pl


Wiem, że jest napisane:
If you think this decision is unfair, please contact the administration.
, ale po takim mailu to byłem lekko zszokowany i odechciało mi się rejetrowania na tej stronie.
Czy nie lepiej bybłoby powiadomić o niewystarcającej ilości wprowadzonych danych podczas procesu rejetracji. Czekałęm na maila chyba kilka dni i go w końcu dostałem. Jak dla mnie to proces rejestracji zajął te kilka dni - czy to tak długo powinno trwać? Jak wspomniałem nigdy wcześniej nie miałem problemu z rejestracją gdziekolwiek.
A może ja nie mogę dołaćzyć do elyty?
[#2] Re: Aceman - co to za gość?

@temp, post #1

Pewnie zadziałał filtr antyspamowy. Cała filozofia. Napisz do AceMana, skoro masz taki wyszukany nick i po sprawie.
[#3] Re: Aceman - co to za gość?

@temp, post #1

Gratuluje kreatywności przy wyborze nicka!
Brawo, wykonałeś test bezpieczeństwa na modules.pl! ;)
Tak jak kolega wyżej napisał, automat pewnie odrzucił twoją rejestrację i stąd ten email.
Aceman zapewne nie jest świadomy, że ktoś taką rejestrację chciał przeprowadzić.

Inną kwestią jest to, że inne serwisy zaakceptowały nick złożony z dwóch członów połączonych kropką nie będącym jednocześnie adresem email.
Czy mógłbyś podać namiary na nie? :P

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 17:52:11 przez Lokaty
[#4] Re: Aceman - co to za gość?

@Lokaty, post #3

Jeśli nick jest nieprawidłowy, to chyba mógłbym być o tym poinformowany w procesie rejestracji. Oczywiście możecie mi wmówić, że wina leży po mojej stronie.
Wygląda na to, że Aceman nie jest świadomy wielu rzeczy.
I dlaczego 'automat' podpisuje się Regards, Aceman

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 18:34:34 przez temp

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 18:36:17 przez temp
[#5] Re: Aceman - co to za gość?

@temp, post #4

Bo tak został zaprogramowany, aby się odbiorcy wydawało, że rozmawia z człowiekiem, a nie z maszyną.
[#6] Re: Aceman - co to za gość?

@mailman, post #5

Rozumiem, że zdolności programistyczne tej osoby która pracowałą nad tym są bez zarzutu.
Ja rozumiem, że próbujecie bronić kolegę, jednak ja zaznaczyłem, że z czymś podobnym to się jeszcze nie spotkałem, a uwierzcie mi, że mam doświadczenie.
[#7] Re: Aceman - co to za gość?

@temp, post #6

Wnioskuję, że w awatarze masz real foto

Człowieku. Zarejestruj się i korzystaj. Nie kręć afer.

Pozdro.
[#8] Re: Aceman - co to za gość?

@temp, post #6

A wiesz że na PPA też nie wszystkie konta są z marszu aktywowane? I że trzeba czasem skrobnąć maila do administracji żeby je aktywowali, bo cośtam cośtam multikonciarze i inne spammery? Może nawet nie chodziło o nazwę użytkownika, może masz równie podejrzany adres mailowy, np. z blacklistowanej domeny. Tak czy inaczej takie systemy popełniają błędy i dlatego naturalne jest że sugerują kontakt z człowiekiem gdy zostaniesz złapany jako fałszywy pozytyw spambota.

Zbyt dużo ludzi tu lubi AceMana żebyś był w stanie skręcić aferę o taką błahą rzecz. ;)

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 20:05:58 przez teh_KaiN
[#9] Re: Aceman - co to za gość?

@temp, post #6

A więc ... "elyta" Cię nie wpuściła na "salony"! Jaaaaaaaaaaa.... cóż za potwarz!

Myślę, że Aceman Ci teraz za to wisi publiczne przeprosiny + flachę Macallana 12YO.









PS.

PS2. pozostałym uczestnikom tej rozmowy dziwię się zachowania jako-takiej powagi, chyba, że to sarkazm, którego nie potrafię wychwycić, wtedy, sorki
[#10] Re: Aceman - co to za gość?

@mccnex, post #9

[#11] Re: Aceman - co to za gość?

@temp, post #1

Z ręką na sercu - też nieraz się gdzieś rejestruję z jakimś nickiem tymczasowym, korzystając z mailinatora (przykładowo), ponieważ wiele serwisów ogranicza dostęp do podstawowych rzeczy bez rejestracji i chcąc, przykładowo, pobrać mały pliczek, w dodatku hotlinkowany, należy autorowi takiego serwisu napisać niemal podanie i życiorys. Rodzi się więc naturalny sprzeciw, rodzaj obywatelskiego nieposłuszeństwa i ogólna niechęć do dzielenia się swoimi danymi osobowymi w zamian za znikome korzyści (często okazuje się, że po całym procesie rejestracji i tak nie da się pobrać jakiegoś toola, bo twórca genialnej strony jedynie hotlinkuje do strony autora, a ta jest zamknięta od 5 lat). Mam więc do nicka "tmp.usr" pewne zrozumienie.

Natomiast w przypadku modules.pl nie widzę sensu kombinować z fikcyjną rejestracją - wszystko jest tam dostępne, moduły można pobierać i nawet tematy na forum czytać. Więc anonimowo można korzystać do woli. Ale jeżeli się chce coś więcej, to od siebie też coś więcej trzeba dać. Serwis zrobiony jest pod tym względem dosyć uczciwie - sporo dostajesz bez żadnego wysiłku a te drobne extra bonusy są dostępne po zalogowaniu się. Nie dziwię się jednak, że nie po każdym, dowolnym zalogowaniu się - to nie jest megaportal z milionem userów, gdzie z automatu przyjmowane są wszelkie dane. Autor strony odpisuje (być może z automatu, być może nie) kiedy ma czas i widząc coś w stylu "tmp.usr" stwierdził zapewne, że poświęci Ci tyle uwagi, ile Ty poświeciłeś na uczciwe wypełnienie formularza. Ale nie ma się co obrażać i wystarczy zapewne ponowna, normalna rejestracja.
[#12] Re: Aceman - co to za gość?

@XTD, post #11

Piotr 1:40 sobota a ty piszesz sensownie

@Temp zarejestruj sie ponownie na poprawna xywke o nie szukaj sensacji
Tak jak kolega wyzej napisal
[#13] Re: Aceman - co to za gość?

@temp, post #1

ale po takim mailu to byłem lekko zszokowany i odechciało mi się rejetrowania na tej stronie.



No i po problemie
[#14] Re: Aceman - co to za gość?

@temp, post #1

Nie wierze ze ktos mogl zalozyc taki temat. Wyczuwam tania prowokacje...
:)
[#15] Re: Aceman - co to za gość?

@Axi0maT, post #14

To sprawka szpiegów z Execa szeroki uśmiech
[#16] Re: Aceman - co to za gość?

@mccnex, post #9

Po tym, co na modules.pl działo się kilka lat temu trudno się dziwić, że AceMan jest ostrożny. Na jego miejscu poszedłbym jeszcze dalej i zrobił rejestrację invite-only.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 12:56:31 przez Jazzcat
[#17] Re: Aceman - co to za gość?

@Jazzcat, post #16

Proponuję, aby Aceman założył wątek "Temp - co to za gość?"
[#18] Re: Aceman - co to za gość?

@Jazzcat, post #16

Taaa.. pamiętam, ostre akcje człowieka-akorda z lekkim fałszem... więc też bym na jego miejscu tak zrobił... przefiltrował, wyciął "brzydke" częstotliwości ze spektrum i takie tam...

No tyle, że tu konkretnie mamy do czynienia z użytkownikiem-płaczkiem, co go z "automatu" wykluczyło z elity ... to wina systemu! Precz z takim systemem!
[#19] Re: Aceman - co to za gość?

@mccnex, post #18

Ten Aceman.... Za kogo on się do diabła uważa!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem