[#1] Kto ma dłuższego?
Ludzie opanujcie się! Ja wiem, że sieci społecznościowe ryją po mózgu i że demokracja i wszystkim wszystko wolno, ale PO CO ? Czemu służą wątki typu "Mam zero Amig", "Mam 50 Amig", "Mam jedną Amigę" ? Czy my naprawdę nie mamy nic ciekawszego do powiedzenia/przekazania? Czy naprawdę musimy generować tej jałowy ruch w sieci? PPA to nie facebook, litości!
[#2] Re: Kto ma dłuższego?

@MarX, post #1

hmm ja napisalem czemu sluzy moj watek, wystarczy przeczytac pierwszy post, a pozniej wypowiedziec sie lub olac lub zignorowac :)

sam sobie zreszta zaprzeczyles robiac kolejny temat.
[#3] Re: Kto ma dłuższego?

@MarX, post #1

Wszystko zostało już powiedziane. Pozostają wygłupy itp
[#4] Re: Kto ma dłuższego?

@MarX, post #1

Ja myślę, że brakuje jeszcze jednego wątku: kto wymyśli najgłupszy wątek.

A na serio masz rację, dlatego napisałem, że mam 0, bo... bez komentarz, tak będzie lepiej.
[#5] Re: Kto ma dłuższego?

@MarX, post #1

Kto ma dłuższego?

To nie amiga PARTY

Takie spisy to norma


Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 10:34:33 przez Dorian3d
[#6] Re: Kto ma dłuższego?

@MarX, post #1

Czy naprawdę musimy generować tej jałowy ruch w sieci?

Ale, w sumie, dlaczego to jest problem? Czasy modemów 14,4 Kbps dawno minęły. Covidowy marazm, świat nudny jak d... - niech się coś dzieje!
[#7] Re: Kto ma dłuższego?

@MarX, post #1

Ludzie opanujcie się! Ja wiem, że sieci społecznościowe ryją po mózgu i że demokracja i wszystkim wszystko wolno, ale PO CO ? Czemu służą wątki typu "Mam zero Amig", "Mam 50 Amig", "Mam jedną Amigę" ? Czy my naprawdę nie mamy nic ciekawszego do powiedzenia/przekazania? Czy naprawdę musimy generować tej jałowy ruch w sieci? PPA to nie facebook, litości!


Można zastanowić się nad tym, w jakim celu w ogóle jest forum dyskusyjne dla tych, którzy mają / mieli / chcą mieć cokolwiek wspólnego z Amigą.
Można cofnąć się pamięcią do czasów świetności Amigi i powiedzieć, że przecież internetu nie było, jak również nikt nie myślał o tym, aby na Amidze go używać - kontakt międzyludzki był osobisty, jak również wszelakiej maści copy-party w mniejszym lub większym gronie.

Amigowiec niestety jest wymierającym gatunkiem, w dodatku niejeden z ciągle żyjących jest modelowym przykładem malkontenta czy wręcz tetryka. Generalnie wszystko jest źle, wszyscy są źli a podstawową amigową działalnością jest narzekanie.

Owszem, wątki ile kto ma Amig, dlaczego, czy trzyma je pod łóżkiem i w jakiej temperaturze i ile razy w tygodniu je pierze w pralce automatycznej mogą nie mieć jakiegoś specjalnego znaczenia, wartości - ale jeżeli chce ktokolwiek o tym napisać, to dlaczego nie?
[#8] Re: Kto ma dłuższego?

@Nasedo, post #7

"Można cofnąć się pamięcią do czasów świetności Amigi i powiedzieć, że przecież internetu nie było, jak również nikt nie myślał o tym, aby na Amidze go używać - kontakt międzyludzki był osobisty, jak również wszelakiej maści copy-party w mniejszym lub większym gronie."

I to jest błędne założenie, bo już w 1986 roku na listach net.micro ludzie komentowali najświeższe wydarzenia związane z Przyjaciółką, jarali się nowym prockiem MC68030 zupełnie jak dzisiaj Wy Warpami, Vampirami. Z tą różnicą, że nie było offtopowych dyskusji, obraźliwych komentarzy, jednak już wtedy były emoty.

link
[#9] Re: Kto ma dłuższego?

@MarX, post #1

Ale wiesz, że możesz ignorować cały wątek?
I więcej go nie zobaczysz.
.
[#10] Re: Kto ma dłuższego?

@MarX, post #1

Jak to po co? Chocby po to zeby ci bylo przykro ze mam dluzszego od ciebie
[#11] Re: Kto ma dłuższego?

@MarX, post #1

Odpowiadam na pytanie zadane w tytule wątku: ja
[#12] Re: Kto ma dłuższego?

@MarX, post #1

Wiem, że ogólnie wieje lipą ale ... oceniając drzewo po owocach, to chyba tak to teraz wygląda... tj. "amigowanie"... formuła się powoli wyczerpuje.

PS. a co do samego tematu, to jak ktoś już twierdzi, że ma dłuższego, to niech to udokumentuje zdjęciem

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 13:38:21 przez mccnex
[#13] Re: Kto ma dłuższego?

@Axi0maT, post #10

Jak to po co? Chocby po to zeby ci bylo przykro ze mam dluzszego od ciebie

Ręce opadają. Nie dość, że forum zasypywane jest naprawdę bezsensownymi wątkami to jeszcze do tego kultura niektórych użytkowników pozostawia wiele do życzenia. Czasem mam wrażenie, że wypowiadają się tu jakieś małolaty. Te pyskówki, wyzwiska, nie przystoją dojrzałym ludziom. Można się pośmiać, ale róbmy to z kulturą i szacunkiem do siebie nawzajem. Tyle z mojej strony w tym temacie.
[#14] Re: Kto ma dłuższego?

@MarX, post #1

Ej no. Niepotrzebnie się czepiasz.
Ja jestem żywo zainteresowany kto ma ile sprzętu.
Sam się jeszcze nie wpisałem, ale widzę, że mam skromnie mimo, że rodzina i znajomi myślą "ten to ma świra na punkcie staroci"

Więc jak już któryś z Kolegów zauważył, warto ignorować wątki, które Cię drażnią.

P.S.
Juen słusznie zauważył, że można teraz ocenić czy to nasze hobby mieści się w granicach rozsądku czy nie
[#15] Re: Kto ma dłuższego?

@movin, post #14

Hobby z definicji nie mieści się w granicach rozsądku. Po co to rozkminiać w ten sposób? Coś mnie cieszy - to idę w to, ile wlezie i na ile starczy zasobów. Taka szczera pasja, dająca pojarę na lata i napęd na życie, pozwalająca przetrwać największe doły to wielki przywilej, bardzo nielicznym dany. Kto wie, czy nie najważniejsza rzecz w życiu, o jaką warto dbać...
[#16] Re: Kto ma dłuższego?

@Daclaw, post #15

Ludzie robią tak jak ja, otwierają PPA i po prostu przeglądają.
Patrzą co się nowego pokazało. Patrzą na stare watki czy ktoś coś merotyrecznego wrzucił.
A także czy pojawiły się jakieś nowe ciekawe wpisy.
Dlatego rzadko wchodzi się na blog Trevora Dickinsona bo tam 3 wpisy na rok.
A że Amigowcy się nudzą to i tematy są lipne.
Ja to rozumiem, nie ignoruje, wolę widzieć co się dzieje na forum.
[#17] Re: Kto ma dłuższego?

@MarX, post #13

Ja myślę, że niepotrzebnie się oburzasz, bo kolega Axi0maT w moim odczuciu humorystyczno-ironicznie nawiązał do tytułu wątku, który założyłeś

Bo jeśli tamte wątki były średnie, to ten nie jest wcale lepszy, takie trochę:



Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 14:47:06 przez Jacques
[#18] Re: Kto ma dłuższego?

@Jacques, post #17

Racja. Ludzie zamiast przez internet się skrzykiwać i robić coś wspólnie, jakąś prostą gierkę, interko gdyby ktoś nad tym zapanował. Przecież tylu ludzi tutaj tyle potrafi? Zamiast tego chwalimy się ile mamy hardware’u do grania w 30 letnie gry.
Powinniśmy robić jakieś konkursy graficzne, muzyczne, programistyczne i jakoś to spożytkować.
[#19] Re: Kto ma dłuższego?

@Ralpheeck, post #18

Spamu na PPA jeszcze nie było chyba nigdy. Kiedyś widziałem jak zakładano spamerskie wątki na forum gry WarCraft III - kilkadziesiąt wątków o tej samej nazwie.

Tutaj na szczęście jest to w tonie żartobliwym - jako reakcja na nazwę jednego z wątków.

Co do Twojego posta, to w pełni się zgadzam.

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 17:03:42 przez Hexmage960
[#20] Re: Kto ma dłuższego?

@Ralpheeck, post #18

Czyli Kaowca nam tu brakuje. Proponuje do rady rejsu pana który to zaproponował
[#21] Re: Kto ma dłuższego?

@Aniol, post #20

Ktoś programująco-ogarniający musiałby to być, aby zaganiać lemmingi do właściwych drzwi.
[#22] Re: Kto ma dłuższego?

@Ralpheeck, post #21

Przy średniej wieku 40+, nie sadze aby wielu chętnych się znalazło, na konkursy itp zabawy.
[#23] Re: Kto ma dłuższego?

@MarX, post #1

Bo nie ma nic ciekawszego, "małym" chwalić się nie przyzwoicie, to chwalą się Amigami zgodnie z zasadą "jak pies nie ma co robić...", masz okazję się wykazać i pozakładać ciekawsze wątki.

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 20:10:51 przez san_u
[#24] Re: Kto ma dłuższego?

@san_u, post #23

Moderatorzy w końcu zamkną te wątki. Wierzę w nich.
[#25] Re: Kto ma dłuższego?

@KM_Ender, post #24

Pytanie, czy dowiemy się kto ma dłuższego :)
[#26] Re: Kto ma dłuższego?

@michal_zukowski, post #25

Ale pomiary muszą odbywać się komisyjnie bo będą niewiarygodne.
[#27] Re: Kto ma dłuższego?

@MarX, post #13

Kolego chyba nie zrozumiales tak do konca ironie skoro tak bardzo oburzyla cie moja wypowiedz - jesli tak sie stalo to przepraszam. Tlumaczac po ludzku - na kompletnie bezsensowne pytanie dalem ci rownie bezsensowna odpowiedz. A dlaczego? Bo jak slusznie Jacques zauwazyl ten twoj temat jest 10x bardziej smieciowy niz ten o ilosci posiadanych Amig.
[#28] Re: Kto ma dłuższego?

@KM_Ender, post #24

Nie mogą zamknąć tego wątku, ponieważ temat nie został wyczerpany :) Co najwyżej wszystkie odpowiedzi, prócz jednej można uznać za offtop.
[#29] Re: Kto ma dłuższego?

@san_u, post #28

WSzystkie tego typu wątki: ile Amig, 0 Amig, itd. to dla mnie trolling, więc mogą. ok, racja
[#30] Re: Kto ma dłuższego?

@KM_Ender, post #29

ale tego nie zamkną, bo sami są ciekawi, kto ma najdłuższego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem