[#1] Kolejne łajno w Amigowym świecie.
Nie wiem czy w Polsce ktoś korzysta ze sklepu AmigaKit, ale jeśli tak to może warto poszukać alternatywy. Prowadzą bardzo agresywną "politykę" wobec innych firm Amigowych. Zmusili AmigaPassion ( teraz RetroPassion) do zmiany nazwy i przejęli domenę. Próbują przypisać sobie kredyt powstania obudów do A1200 (A1200.net).
Teraz zaatakowali magazyn AmigaAddict. Proszę zerknąć na artykuł John'a Hertell'a: link


1
[#2] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@SimonGK, post #1

Siara jak nie wiem co. Rynek retro to teraz nie hobby ale całkiem dobry biznes, więc nie dziwne że takie sytuacje będą coraz częściej.
[#3] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@SimonGK, post #1

Pamietam, jak klasykowcy nabijali się z MorphOSowców i OS4owców, że się tylko kłócą i to obrzydza im wchodzenie w to środowisko. Chichot historii.
5
[#4] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@michal_zukowski, post #3

Bardzo dobrze zrobili, bo inni tylko wykorzystywali ich sytuację na rynku.
[#5] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@SimonGK, post #1

Dla mnie szczegolnie zabawne sa w przypadku tej firmy prawa do: A500™, A600®, A1200®, A4000®

link
[#6] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@Don_Adan, post #5

No, zarejestrowanie tych znaków w UK i Wali i oni maja do tych znaków prawo (na cały świat)!- ha, ha- kpina, jak sprzedawanie działek na księżycu.. wymiotuje

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 07:39:09 przez BULI
[#7] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@SimonGK, post #1

Nie wiem czy w Polsce ktoś korzysta ze sklepu AmigaKit, ale jeśli tak to może warto poszukać alternatywy.
Alternatywy warto poszukać tak czy inaczej, bo obsługa klienta i szybkość realizacji zamówień w tym sklepie jest poniżej krytyki. 90% asortymentu pokazywanego jako "w magazynie" jest w rzeczywistości dopiero zamawiane/montowane po wpłacie pieniędzy przez klienta. O czym ten nie jest w ogóle informowany, na maile odpowiadać też nie raczą. Zamówiony kiedyś przeze mnie towar, rzekomo dostępny od ręki, został wysłany 30 dni po zapłacie, trzy moje maile w międzyczasie pozostały bez odpowiedzi. W dodatku zapłaciłem za przesyłkę rejestrowaną, a przyszło zwykłym listem. To był pierwszy i ostatni mój zakup w tej parodii sklepu.

Jeżeli ktoś nie wierzy, proponuję wyszukać ich ofertę na eBay, gdzie praktyka wystawiania towaru z zerowym stanem magazynowym jest tępiona przez portal. Dwadzieścia, w porywach trzydzieści produktów.

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 07:56:50 przez Krashan
2
[#8] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@BULI, post #6

Nie mają na cały świat. Zarejestrowany znak towarowy jest chroniony tam, gdzie jest zarejestrowany. Czyli np. mogą zabronić sprzedaży czegoś nazwanego "A500" (powiązanego z komputerami) w Anglii i Walii, ale w Polsce, czy we Francji dajmy na to, już nie. Tak samo nie mogliby próbować zablokować nazwy "Amiga Addict", gdyby spółka wydająca pismo była zarejestrowana np. w Niemczech.

W Polsce rejestracja znaku towarowego kosztuje 400 zł, ale działa tylko na terenie Polski. Można zarejestrować znak towarowy w całej UE (ale na Anglię to już nie działa), za 850 EUR.
[#9] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@Krashan, post #8

Pewny jestes? Ja tam angielskiego nie znam, ale:

are either registered or common law trade marks of AmigaKit Ltd used in the United Kingdom and worldwide in other countries.
[#10] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@Krashan, post #7

Potwierdzam, obsługa klienta w tym sklepie jest beznadziejna. Kupiłem coś od nich pod koniec zeszłego roku a przesyłka dotarła do mnie w maju tego roku i to tylko dlatego, że cała transakcja szła przez PayPal i założyłem spór. Oczywiście wcześniej próbowałem wielokrotnie kontaktować się poprzez e-mail z obsługą sklepu, ale wszystkie wiadomości zostały zlane ciepłym moczem. Dzieli ich przepaść od hiszpańskiego amigastore.eu. Powinni się od nich uczyć jak powinna wyglądać obsługa klienta. W życiu bym nie skorzystał z amigakit po wcześniejszych doświadczeniach, gdyby nie to, że to co chciałem kupić, było dostępne tylko u nich. Staram się omijać ten sklep szerokim łukiem.

A te brudne akcje z ich strony jeśli chodzi o domeny i znaki towarowe, to już się ciągną od dłuższego czasu.

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 08:36:00 przez Grzegorz_P
[#11] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@Grzegorz_P, post #10

Ja już też będę omijał :) Miesiąc czekam na towar, brak kontaktu. Kiedyś nie miałem z nimi takiego problemu, jak widać wszystko się zmienia......
[#12] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@Don_Adan, post #9

Mogą sobie tak napisać, ale to znaczy tylko tyle że te znaki są zarejestrowane w UK i być może w jakichś innych krajach, ale nie wiadomo jakich. Taktyka obliczona na postraszenie i nieznajomość prawa. Poza tym warto wiedzieć, że zarejestrowanie znaku towarowego to nie jest jakiś absolutny monopol na jego użycie, dlatego, że mamy pojęcie tzw. "dozwolonego użycia" (fair use).
1
[#13] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@Don_Adan, post #5

Interesowałem się tym kiedyś, tych znaków wtedy było mniej, za to nie widzę teraz zarejestrowanej na siebie przejściówki do dysku , zdaje się że oznaczenie było i jest standardem na świecie.

Biorę np. z tych znaków taki AmiBench i widzę, że Leaman tworzy swój Matrix.
http://www.amibench.net
http://www.amibench.org

[#14] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@SimonGK, post #1

A czerwonych pudełek z pakietem AAA wymaganym przy pre-orderze Tabora nie może wysłać od lutego 2020 ;)

Nie mówiąc już o jakimkolwiek info o statusie A1222 - zmienia się tylko szacowana data dostarczenia: najpierw był 2Q 2020, potem zmieniło się na 4Q 2020 a po pół roku na 2Q 2021. Jako, że 2Q 2021 właśnie się kończy spodziewam się następnej aktualizacji terminu - zgodnie ze schematem pewnie przełoży na 4Q 2021, a potem na 2Q 2022 :D

To chyba esencja prowadzenie biznesu przez Leamana, ja miałem do czynienia z tym sklepem raz i na pewno był to ostatni raz, a takie akcje jak z Amiga Addict tylko mnie w tym utwierdzają.

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 10:04:25 przez Splavinho
[#15] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@Krashan, post #7

Jeśli płacąc użyjesz PayPal i nie wyślą towaru to zakładasz sprawę na PayPal i towar automagicznie się znajduje. Wiem że sprawę można założyć dopiero po określonym czasie ale to na nich działa.
Wracając do tematu na eab jest ciekawy wątek w dziale amiga scene na temat amigakit
1
[#16] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@BuLa, post #15

Jeśli płacąc użyjesz PayPal i nie wyślą towaru to zakładasz sprawę na PayPal
Wiem, ale akurat płaciłem przelewem. Kupowałem już w RetroAmi, Vesalii, AmigaStore, Amedia Computer i pewnie jeszcze gdzieś... Pewnie, czasem nie było idealnie, ale zawsze był kontakt. A to jest bardzo ważne. Rozumiem, że amisklepy to są małe biznesy, często obsługiwane przez jedną czy dwie osoby, a zdarzyć się mogą różne nieprzewidziane okoliczności. Natomiast totalny brak kontaktu i informacji jest dla mnie nie do zaakceptowania.
5
[#17] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@Krashan, post #12

W Gdańsku mam studio mebli kuchennych "Amiga" i od lat bekę, jak to mijam.
2
[#18] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@Daclaw, post #17

Zastrzeżenie znaku towarowego zazwyczaj dotyczy tylko konkretnej dziedziny działalności. W Polsce przez wiele lat istniał sklep zielarski "Microsoft" i miał domenę microsoft.pl... W końcu się jakoś dogadali. Była też historia sklepu internetowego ap.pl. W praktyce wiadomo, podjeżdżanie z nazwą pod jakieś duże korpo nie jest taktyczne, bo oni po prostu mają więcej kasy na prawników. Ale AmigaKit nie jest dużym korpo.
[#19] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@Krashan, post #16

To dowód jak głęboko w d... przepraszam... poważaniu mają klientów. Podejmować działania dopiero jak PayPal postraszył jest słabe. Obsługa klienta nie istnieje. A pozytywne opinie na forach są od garstki wybranych którzy trafili na towar co był na stanie magazynowym. Niestety więcej jest opinii zbieżnej z Twoją, czyli brak kontaktu i kompletna ignorancja klientów. Takie "biznesy" powinny być wyrugowane. Głosujmy portfelami!
[#20] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@BuLa, post #19

Niektórzy procentowo lepiej pracują jak mają więcej na głowie niż mogą zrobić. Czyli dla 10 zamowien na tydzien w zwyklym trybie zrobi 9, a dla 100 zrobi 95. Procentowo bardziej wydajny jest dla wiekszej liczby ale tu jest o 4 osoby więcej niezadowolone. Potem to się kumuluję i wycieka syf jak teraz.
[#21] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@michal_zukowski, post #20

Ale ten syf nie jest wynikiem braku szacunku dla klientów tylko agresywnym postępowaniem w sprawie znaków towarowych. Leaman jak już wielokrotnie na łamach PPA i innych zagranicznych portali było poruszane olewa klientów. Kreuje się na dobrodzieja amigowego i na zlotach przybija piątki a w rzeczywistości jest inaczej.

Polecam ponownie wątek na EAB.
1
[#22] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@BuLa, post #21

Kiedyś kupiłem na Amiga Kit złącze EIDE99, chyba tak to się nazywało. Przysłali po miesiącu, w opcji było NOWE.
Jednak dostałem ewidentnie używaną sztukę.
Jakiś kabelek przysłali na czas.
Jeśli sklep prowadzi jedna osoba po 60 roku życia to rozumiem te lagi.
[#23] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@WojtekX, post #22

Już chyba nie jedna. Trevor w blogu napisał że ta firma ma nowego pracownika.
[#24] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@SimonGK, post #1

No fajnie, tylko gdzie tłumaczenie? Bo na razie łajno to zamieszczenie czegoś takiego na polskim portalu w wersji eng. Wstyd!
[#25] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@aMifan, post #24

Rozumiem, że w erze powszechności darmowego google tłumacza to jakiś trolling.
Albo zapis strumienia świadomości z palarni opium
3
[#26] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@wali7, post #25



No nawet znośnie tłumaczy. :)
1
[#27] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@karolb, post #26

No to amiFan będzie ukontentowany. Zagadka rozwiązana.
[#28] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@wali7, post #27

A gdzie tu afera? Odpowiedni organ rozpatrzy racje obu stron i podejmie decyzję, komu przyznać
rację. Wielka Brytania ma w tej dziedzinie sprawne orzecznictwo, więc czym tu się podniecać.
[#29] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@mmarcin2741, post #28

Otóż to.
Chociaż i my możemy orzekać we własnym zakresie, a wyrok egzekwować ostracyzmem (albo odwrotnie). Historia zna wiele przypadków firm ukaranych oddolnie przez klientów za stosowanie nieetycznych praktyk.
[#30] Re: Kolejne łajno w Amigowym świecie.

@wali7, post #29

Ja nic nie sugeruję ale oni mają konto na eBay
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem