Wątek zamknięty
[#1] Tuzy Allegro
Wchodzę wczoraj na allegro tak z ciekawości a tam gość wystawił rozszerzenie Elbox 1200/4 z koprocesorem za 1500 PLN. Rozumiem, że retro ale są chyba jakieś granice.
https://allegro.pl/oferta/elbox-1200-4-rozszerzenie-pamieci-amigi-1200-11304221552
[#2] Re: Tuzy Allegro

@KAN2000, post #1

Rozszerzenie 4mb droższe niż komputer.
[#3] Re: Tuzy Allegro

@Hubez, post #2

Pamiętam, że ojciec mi kupił to rozszerzenie za 5.5 mln na Piotrkowskiej 111 w Łodzi w 94 roku. To była wtedy jakoś połowa jego pensji a miał dużo powyżej średniej. Ale jak to się ma do dzisiejszych czasów. Za 600 PLN to możemy mieć 10 MB z LAN i RTC na allegro i to nówkę.
[#4] Re: Tuzy Allegro

@KAN2000, post #3

BTW: Kojarzę ten komis :)
a gry/użytki kupowałem u Mathias na Piotrkowskiej 82
[#5] Re: Tuzy Allegro

@KAN2000, post #1

Może sobie wystawić nawet za milion.
Niezainteresowani nie kupią.
1
[#6] Re: Tuzy Allegro

@KAN2000, post #1

Za tą kasę spokojnie można ogarnąć Tf1260. Może znajdzie się jakiś sentymentalny Amigowiec który wyłoży takie pieniądze..
[#7] Re: Tuzy Allegro

@ch0mik, post #4

Programy kupowałem na giełdzie albo w AmiPro na Przybyszewskiego. W sklep dalej istnieje.
1
[#8] Re: Tuzy Allegro

@KAN2000, post #1

Przecież to klasyk, a takie kosztują. To wbrew temu co niektórzy myślą że to tylko Amiga, obejmuje całe "retro" łącznie ze starymi PC. Dla przykładu taki oto pecet-klasyk dla koneserów.
Edit: Można także wymienić na kompletną (?) A600! Może ktoś jest zainteresowany taką ofertą nie do odrzucenia?

A tak na serio to sprzedawca specjalnie dał zaporową cenę, a potem obniży cenę np do 300PLN i będzie miał dopiskę -80%. Jeżeli natomiast chce zostawić taką cenę to jego prawo, pamiętajcie że jedną z podstawowych zasad handlu jest to, że coś jest tyle warte ile ktoś jest gotów za to zapłacić. Mnie takie oferty nie irytują, mnie one śmieszą. I proponuję niektórym tak podchodzić, bo nie ma sensu psuć sobie nerwów na takich ofertach. Każdy o zdrowych zmysłach poszuka lepszej oferty albo trochę poczeka aż takowa będzie.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 13:45:42 przez Solo Kazuki
1
[#9] Re: Tuzy Allegro

@Solo Kazuki, post #8

Retro komputer
płyta aopen ax63 pro
grafika agp Riva tnt21 16MB creative
Celeron 300Mhz
64mb sRam
obudowa atx
zasilacz atx
wszystko sprawne
napęd cd x16
dysk 40GB ata
komputer pod Windows DOS / Win 3.x / Windows 98
Komputer z 1996 roku
Komputer jest sprawny, nie zawiesza się.
Zainstalowany Windows 98SE.
Możliwość zamiany na kompletną amige 600


W 1996 roku nie było Celerona - Celeron to okrojone P2 które debiut miało później.
64Mb RAM w 1996 roku to Science Fiction.

1996 rok to P166 MMX, karta 4Mb i dysk 2,5 - 4gb.
[#10] Re: Tuzy Allegro

@Solo Kazuki, post #8

Każdy o zdrowych zmysłach poszuka lepszej oferty albo trochę poczeka aż takowa będzie.

Po co ktoś miałby szukać albo czekać, skoro są nowe
rozszerzenia fast do a1200.
Może ktoś chce mieć rozszerzenie "z epoki", ale ja
bym brał nowe. Sprzęt działa tak samo, na takiej
samej zasadzie a jest nowy.
[#11] Re: Tuzy Allegro

@Hubez, post #9

Toż to okazja !!!!!!!!!!!!!!
Celeron 300MHz miał swoją premierę w 1999r., jeśli ten egzemplarz jest z 1996r. to bardzo wczesny prototyp, super gratka dla kolekcjonera, i to jeszcze z płytą której też jeszcze nie było na rynku !!!
[#12] Re: Tuzy Allegro

@UJP, post #11

Ja Celerona 266Mhz miałem w listopadzie 1998. Dziadostwo jakich mało. Do tego płyta PCChips BX CEL na układzie SIS.

Większego szajsu chyba nie było...
[#13] Re: Tuzy Allegro

@Hubez, post #9

imo po prostu ofertę wystawił jakiś janusz, albo syn sąsiada janusza, który sugerował się nalepką na obudowie, typu ADAX 1996. Choć ta Amiga 600 daje do myślenia.
[#14] Re: Tuzy Allegro

@Hubez, post #12

Miałem z tym do czynienia z celeronem 300 u ówczesnej koleżanki. To był szajs wśród szajsu. Gorszej płyty w życiu nie widziałem. Trauma na całe życie. Filmy z divx klatkowały jak np. tomb rider na amidze. Nawet jak założyło się 466 to nie było komfortu, gdy tymczasem po zmianie płyty komp (ten sam procesor) śmigał aż miło.
[#15] Re: Tuzy Allegro

@KAN2000, post #1

Nie znasz się, to rozszerzenie z epoki i może nie działać. Stąd ta cena. Nowe 4MB chyba mniej niż 400 zł kosztują/kosztowały?
[#16] Re: Tuzy Allegro

@misiek2, post #14

Moim pierwszym pc był Duron 650, 128mb ram, GeForce 2MX.
Głównym powodem zakupu był fakt pojawienia się wielu
emulatorów, w szczególności MAME.
Taki pc był wart posiadania - gry 3d wyglądały już dobrze
i były dobre. Do tego filmy itp.
Wcześniej, czyli jakieś Pentium200MMX kompletenie mnie
nie interesowały.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 19:10:26 przez mmarcin2741
[#17] Re: Tuzy Allegro

@KAN2000, post #1

Aj tam, aj tam ni jak te tuzy sie mają do Martynki z olx
https://www.olx.pl/d/oferta/magazyn-commodore-amiga-nr8-CID751-IDMb1bu.html#b950bd6221
https://www.olx.pl/d/oferta/magazyn-commodore-amiga-CID99-IDMaY40.html#b950bd6221
https://www.olx.pl/d/oferta/magazyn-commodore-amiga-nr3-marzec-1992r-CID99-IDMaVZT.html#b950bd6221
https://www.olx.pl/d/oferta/magazyn-uzytkownikow-komputerowych-commodore-amiga-nr-6-CID99-IDMaVwD.html#b950bd6221
ale właściwie zawsze można negocjować
[#18] Re: Tuzy Allegro

@Talentinek, post #17

Ceny tych magazynów są wyłącznie na potrzeby "kto da lepszą ofertę" (wiem z autopsji).
[#19] Re: Tuzy Allegro

@kar78787878, post #18

czy "Piekary śląskie" to jakas wylegarnia umuslowo-chorych ludzi czy mi sie tylko zdaje.

Cos im na tym slasku chyba do zarcia dosypuja, moze wegiel brunatny ??
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem