[#61] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@mike100, post #60

Prawem kupującego jest poprosić o możliwość sprawdzenia sprzętu przed zakupem.
Prawem sprzedającego jest się nie zgodzić na czyjaś wizytę w domu, zajmowanie czasu i ma prawo sprzedać swój sprzęt komuś innemu. Można sie dogadać np na gwarancję rozruchowa.
Kupujący na prawo olać takiego sprzedawcę, uznac że ryzyko jest nieakceptowalne i kupić gdzie indziej.

Chodzi mi tylko o to że są różne sytuacje i nie kazdy życzy sobie obcych w domu, swoją drogą z tego też mogą być problemy.
2
[#62] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@vojo, post #61

Tylko jak ktoś sprzedaje sprzęt "jako uszkodzony /nie sprawdzony / nie wiem czy działa", to powinien oczekiwań "uszkodzonej" kwoty, a nie normalnej.
2
[#63] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@vojo, post #61

"Prawem sprzedającego jest się nie zgodzić na czyjaś wizytę w domu, zajmowanie czasu i ma prawo sprzedać swój sprzęt komuś innemu."

O to to, w sedno sprawy. Pamiętam jak w tamtym roku wystawiłem na olx Falcona 030, cena całkiem ok w porównaniu do tej z eBay. Przyjechał koleś z gotekiem i próbował odpalać jakieś stare dema i niespatchowane gry z lat 80. kręcąc nosem, że sypie bombami, podczas gdy z moich dyskietek jakoś działały te nowsze produkcje. Po godzinie oględzin i testów nie doszło do transakcji, bo "to ryzyko w takim stanie". Kilka tygodni później odezwał się, czy Atari wciąż jest jeszcze do kupienia :) Domyślam się, że za pytaniem stała intratna propozycja zakupu kompa na części/do naprawy, jednak nie podjąłem już tematu, sprzedając sprzęt koledze z forum.
2
[#64] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@charliefrown, post #63

Miałeś falkona na handel i ja przeoczyłem? Niedoczekanie szeroki uśmiech
[#65] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@JacK_Swidnik, post #64

Ukryta opcja atarowska szeroki uśmiech
[#66] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@charliefrown, post #63

Pamiętam jak w tamtym roku wystawiłem na olx Falcona 030, cena całkiem ok w porównaniu do tej z eBay.


Ja tam wolę jednak stracić tą godz. i być pewien ze gosc wie co kupuje, niż mieć później "jazdy" z malkontentem
1
[#67] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@mike100, post #66

Ja jak sprzedawalem 2 A1200 z odzysku to nakręciłem filmik i zainteresowani dostali link. Amigi były sprawne ale mało estetyczne. Było to z 3 lata temu a sprzedały się błyskawicznie. Karty turbo czy inne peryferia jak wystawiłem na Facebooku to też była chwila i się sprzedały tyle, że no jestem swój.
[#68] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@KAN2000, post #67

ktos sprawdzal ta amige 600 z chłopowa? Długo coś wisi na olx
[#69] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@druzil28, post #68

Dopóki przynosi zyski z przelewów to wisi.

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 15:03:53 przez Stoopi
2
[#70] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@Stoopi, post #69

Ktoś pisał, że w dzisiejszych czasach na Amidze już nie można zarabiać
[#71] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@mmarcin2741, post #70

[#72] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@Stoopi, post #69

Zupełnie jak z obudowami i klawiszami do Amigi ze znanej zbiórki
1
[#73] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@Stoopi, post #69

Wystawiłem 2 PC na OLX, po 3 minutach zgłosiły się 3 różne osoby, ale pisząc w taki sposób jakby to ta sama.
Jaki stan, cena mi pasuje, płacę przez InPost. No i oczywiście link do podania log i hasła do banku.
Normalnie mistrzostwo świata.
[#74] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@WojtekX, post #73

No to do mnie się zgłosiło "kilka osób", które już zapłaciły. Kontakt przez What'sup, trzeba tylko było kliknąć w link i podać numery z karty, żeby "można było przelać pieniądze" na moje konto.
[#75] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@AD99, post #74

Wystawiłem DPF do Lancii, dostałem maila od laski z USA, że ona to pilnie chce kupić, cena jej pasuje ale, żeby przelać mi kasę potrzebuje koniecznie mój numer karty kredytowej wraz z data ważności a jak puści mi przelew to w celu potwierdzenia muszę jej podać jeszcze cyferki z odwrotu karty. Oczywiście pisała do mnie translatorem. Chwilę później pisze do mnie koleś z Niemiec i chce adres, żeby podjechać po DPF. Pomyślałem, że kolejny wałek, dałem mu inny adres i telefon taki mam specjalny na ogłoszenia i dziwne akcje. Gość przyjechał na następny dzień, zapłacił w euro i był faktycznie Niemcem, konkretnie pracownikiem jakiegoś serwisu samochodowego.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 07:13:25 przez KAN2000
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem