[#1] Jak dziala Arexx ?
Jak dziala Arexx, tzn czy interpreter arexxa interpretuje linijka po linijce czy buduje sobie cale drzewo syntaktyczne programu w pamieci i idac po drzewie interpretuje.

Jak jest z odpalaniem skryptow ? Czy jest jakis program rezydentny ??
No i co sie dzieje jesli w jednym czasaie ma byc odpalone kilka skryptow, odpala sie wiecej programow rezydentnych czy program odpala kolejne skrypty na kolejnych procesach ??

[#2] Re: Jak dziala Arexx?

@Sventevith, post #1

Nie wiem na ile Ci pomogę, ale mogę polecić obszerny dokument AmigaDOS For Beginners, który znajdziesz na stronie:
http://www.acay.com.au/~bunton/afiles.html
jak i na Aminecie, do którego prowadzą linki do archiwów ze strony.
Być może tam odnajdziesz odpowiedzi na zadanie pytania.

[#3] Re: Jak dziala Arexx ?

@Sventevith, post #1

thx poszukam na aminecie znalazlem Arexx Guide ale jest w jakims dziwnym formacie Amiga guide tego nie otwiera mi i ciezko sie to czyta.

[#4] Re: Jak dziala Arexx ?

@Sventevith, post #1

Interpreter działa linia po linii, ale przed uruchomieniem skryptu jest parsowany cały plik w celu sprawdzenia poprawności składni. Skrypty odpala się poprzez programik 'rx' na zasadzie jeden skrypt - jedna instancja 'rx'. Nie jest to program rezydentny, ale można go takowym uczynić komendą Resident.

[#5] Re: Jak dziala Arexx ?

@Sventevith, post #1

Czy duzo jest różnic mićdzy REXX a AREXX gdzis sie doczytalem ze
REXXSUPPORT.LIBRARY rozszerza AREXX o kilka funkcji czy po za ta bibloteka zawierajaca dane funkcje reszta jest identyczna jak REXX.
Popstu szukam specyfikacji jezyka z AREXX idze mi ciezko moze REXX gdzies znajde.

[#6] Re: Jak dziala Arexx ?

@Sventevith, post #1

Czyli program rx jest interpreterem ?? I kilka skryptow to kilka interpreterów odpalonych ??

[#7] Re: Jak dziala Arexx?

@Sventevith, post #3

Dziwny format AmigaGuide? :) W AmigaGuide nic dziwnego nie ma. Wymagany AmigaOS3 a może nawet 2.04 wystarczy by mieć możliwość przeglądania takich dokumentów w tradycyjny sposób choćby przez MultiView.

[#8] Re: Jak dziala Arexx ?

@Sventevith, post #1

No wlasnie ma rozszezenie guide ale Amiga Guide niehce tego otworzyc cos. A inne przegladam i sie odpalaja.

[#9] Re: Jak dziala Arexx ?

@Sventevith, post #8

to otworz nextem
[#10] Re: Jak dziala Arexx ?

@Sventevith, post #5

REXX to jezyk stworzony przez IBM. AREXX to jego amigowy odpowiednik, ale nie wiem gdzie kończą się podobieństwa i zaczynają różnice. W każdym razie dokumentacja potrzebna do pisania skryptów jest na Aminecie.

[#11] Re: Jak dziala Arexx ?

@Sventevith, post #6

Nie, 'rx' nie jest interpreterem. Interpreter tkwi w bibliotece. Rx jest tylko frontendem do uruchomienia skryptu z pliku. Jego działanie opiera się na wysyłaniu komend odczytanych z pliku do portu REXX. Port ten jest tworzony i zarządzany przez program RexxMast. Program ten można traktować jako swego rodzaju router komend (do innych programów lub wewnętrznego interpretera).

[#12] Re: Jak dziala Arexx ?

@KAM_, post #9

Przeciez na Windows jest swietny WinGuide. Nie jestem pewien ale chyba jest na aminecie. Raz w zyciu to widzialem a bardziej mi sie podobalo niz MultiView. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem