[#1] MySql
Witam,

Szukam odpowiedzi na pytanie: Jakiej wersji MySql-a na Amigę najlepiej używać? Na Aminecie znalazłem wersje: 3 i 4, a może lepiej działać w MySql-u na Linux-ie? Mam do zrobienia prostą bazę danych w MySql-u, która będzie działać w środowisku tekstowym. Nie mam w domu pc więc zdaję się na natywny system Ami lub jakiegoś Linuxa.
[#2] Re: MySql

@Robert Jackowski, post #1

To da sie zrobic... Moja wersja MySQL to 3.23.51. Bedzie Ci jeszcze potrzebny Apache (1.3.12) z PHP i do tego pakiet phpMyAdmin do obslugi SQLa przez WWW. Oczywiscie musisz skonfigurowac jeszcze kilka plikow oraz TCP... U mnie wszystko to ladnie chodzilo na 32MB ramu (Apache'a zaladuj jako resident), pomijajac mulenie przy odczycie z HDD... - To jesli chodzi o stworzenie bazy...(testy jakies, itp.), natomiast co do "programu" to mysle, ze na standardowych bibliotekach z GCC (masz nie? ) mozesz spokojnie zrobic obsluge tego z CLI, tak aby pozniej przeniesc to na PC...

[#3] Re: MySql

@virago_, post #2

Witam,

Dziękuję za info. Teraz wiem, że mogę zabrać się za MySql-a na moim komputerze. Pewnie poproszę Cię o pomoc w instalacji i rozruchu, ponieważ nigdy nie instalowałem Apache z PHP i trochę mnie to przeraża.

Biblioteki z GCC mam z GG lub z GoldEd-a AIX, jeśli dobrze się wyraziłem...
[#4] Re: MySql

@Robert Jackowski, post #3

w sumie, to w pakiecie MySQL sa gotowe skrypty Perl'a do obslugi bazy z konsoli... ale niestety korzystaja one, z interfejsu DBI, ktorego zainstalowac sie nie da, bo amigowy Perl z GG jest w zbyt starej wersji. ;-( Zawsze jednak mozesz pobawic sie jakims ARexx'em w celu "przetestowania" bazy, przed napisaniem tego w C.

[#5] Re: MySql

@virago_, post #2

Czy zamiast apacha można użyć thttpd?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem