[#1] Nazwa programu ??.
Sprawa dla niektórych może błacha ale ja mam z tym poważny problem.
Pisze w C pod systemem 3.1.
Opis problemu:
Uruchamiam zwykły program z jednym oknem (nazwa pliku z programem to np. Test) i potrzebuje żeby przy uruchamianiu tego programu, program pobierał swoją własną nazwe (nazwe pliku !!!).
Ktoś powie po co ???.
Nazwe pliku można po prostu zmienić a co za tym idzie gdybym przypisał na stałe w programie nazwe Test a ktoś zmienił by nazwe pliku na inną program wygenerował by błąd.
Moje pytanie jest proste w jaki sposób program ma znaleźć jak został nazwany (oczywiście plik !!!)

[#2] Re: Nazwa programu ??.

@adam239, post #1

No co ty? Nazwę programu można odczytać np. z tablicy argumentów wejściowych argv[]:
#include 

int main(int argc, char *argv[])
{
     printf("Nazwa programu to: %s/n", argv[0]);
     return 0;
}


lub posługując się dos.library / ReadArgs() (żeby było bardziej amigowo :))

Przykładu z pamięci nie będę smarował, chyba że będzie zainteresowanie (w co wątpię, bo temat był wałkowany w każdym "Amiga C beginners guide" itp.)
[#3] Re: Nazwa programu ??.

@Przemek Kowalczuk, post #2

dodajemy jeszcze FilePart(argv[0]) i już mamy nazwe pliku.
Przepraszam jestem idiotą - przyznaje sić bez bicia.

[#4] Re: Nazwa programu ??.

@Przemek Kowalczuk, post #2

lub posługując się dos.library / ReadArgs() (żeby było bardziej amigowo)

ekhm... czy to aby na pewno jest prawda?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem