[#1] C++ Builder i Mysql
No więc udło mi się zainstalować u siebie MySQL, tak żeby wszystko działało przy kompilacji. Przeglondam sobie funkcje ma dev.mysql.com, ale jakoś tak bez przykładu nie moge się połapać więc prosze o jakiś przykład do buildera, w którym program łączy się z bazą danych, a jak komuś się chce to mógłby jeszcze odczytywać jej zawartość i gdzieś pokazywać. Wiem że to nie ładnie prosić o gotowe, ale chce się nauczyc i mam jak najlepsze intencje.
[#2] Re: C++ Builder i Mysql

@tojatomek, post #1

Zainstaluj komponenty do obsługi mySQL - polecam komponenty ZEOS

[#3] Re: C++ Builder i Mysql

@Leaf, post #2

czy tam sie przypadkiem przez ODBC nie mozna polaczyc z baza danych?

[#4] Re: C++ Builder i Mysql

@psr, post #3

Można, ale po co skoro sa natywne komponenty? Trzeba sobie ulatwiac a nie utrudniac ;) Poza tym do odbc musisz miec driver a nie na kazdym kompie jest. Uzywajace natywnych komponentow program zadziala na kazdym pececie :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem