[#1] Szukam AMOSA
Mam AMIGE 500 1MB i poszukuje AMOSA. Jak moge go zdobyc? Mieszkam we Wrocławiu. Czy ktos moze mi pomoc?

Potrzebuje po prostu czegos do programowania tak prostego jak QBasic na PC. Czy ten program wystarcza do prostych zastosowan?. Czy jest moze jakas odmiana Basica na Amige?

[#2] Re: Szukam AMOSA

@Taunus, post #1

http://www.back2roots.org/News/
Czy nie uzywasz google.pl?
[#3] Re: Szukam AMOSA

@Taunus, post #1

BASIC jest (a konkretniej to AmigaBASIC), był dołączany do systemu 1.3 (ale nie do wszystkich, w niemieckiej wersji chyba był) ale Ty go nie rusz, bo to z majkrosoftu jest :D i działa odrobine szybciej niż na C64

Ale jak bardzo chcesz, to go mam :D

Poza tym jest jeszcze Blitz Basic,
jakiś inny AmigaBASIC (nie wiem, czy na pewno się tak samo nazywa) dołączany był też do systemu 1.3, ale był produkcji jakiejś niemieckiej firmy,

A tam we Wrocku na giełdzie elektronicznej nie ma nikt amosa? Stoją tam często jacyś goście i wyprzedają co im po amigach zostało (jakieś 3 lata temu kupiłem), tylko uważaj na wirusy :D ja dostałem w prezencie 2 sztuki :D

A masz jak przegrać z PC na amigę? masz jakiegoś znajomego amig-owca z A600, albo nowszą?
[#4] Re: Szukam AMOSA

@shg, post #3

Dzięki za informacje. Faktycznie zapomniałem o giełdzie na stołówce Polibudy. Tam raczej będą mieli.

[#5] Re: Szukam AMOSA

@Taunus, post #4

sciagnij sobie lepiej z www.back2roots.org tam masz wszystkie dyskietki jakie wyszly do AMOS`a (jak dobrze pamietam) razem z AMOSCreator oraz pakietem do 3D w AMOS`ie :D
[#6] Re: Szukam AMOSA

@Maxik, post #5

Wiem ze tak jest najłatwiej tylko ja chcaiłbym miec to na amidze 500 a nie na emulatorze. Jaka jest mozliwosc sciagniecia z pc tak zeby to dzialalo na amidze?

[#7] Re: Szukam AMOSA

@Taunus, post #6

temat przenoszenia danych miedzy Ami a PC byl jush tutaj maglowany nie raz poszperaj na forum a na to pytanie znajdziesz odpowiedz
[#8] Re: Szukam AMOSA

@Maxik, post #7

a czy ktoś nie ma przypadkiem jakich książek jak programować w AMOSIE... kursy amosa czy coś w pdf lub txt ale koniecznie po polsku... kiedyś znalazlem na stronie skany ksiazki do amosa wer. PL no ale już teraz jej chyba niema, niemam pomysłu z kąd to wziąść, prosze pomocy! pozdrawiam i dziekuje :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem