[#1] VBCC i MUI
Czy czysta instalacja VBCC wystarczy do skompilowania programów wykorzystujących MUI, czy coś muszę doinstalować?
Postanowiłem w te święta zgłębić artykuł Krashana poświęconu programowaniu MUI i problem pojawił się na samym starcie...

[#2] Re: VBCC i MUI

@tomek, post #1

ja zainstalowałem jeszcze mui38dev.lha, a w trudnych chwilach wspomagam sie mui38dev-storm.lha (ponieważ tylko Storma4 rozumie moje potrzeby ). No i jakoś powolutki idzie... Pomijam już fakt, że autor naszego ulubionego kursu proponuje na te święta zajadać się słodyczami (ChocolateCaste :D), to jednak ja wbrew podstępnej agitacji też postaram się rozgryźć kilka kolejnych częsci kursu MUI ;)

Pozdrawiam i wesołych świąt!

[#3] Re: VBCC i MUI

@MarX, post #2

A zdradziłbyś w jaki sposób zainstalowałeś to mui38dev.lha?
Widzę tu od groma plików ale instalatora niet :(
Rozumiem, że mam to przegrać ręcznie ale co i gdzie?
Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

[#4] Re: VBCC i MUI

@tomek, post #3

Ja przekopiowalem całą zawartość katalogu:

MUI/Developer/C/Include/

(czyli te wszystkie clib,inline,libraries...)


do katalogu z "inkludami" u mnie na dysku (dajmy na to StormC:Include). Nazwy katalogów się pokrywają, więc szybko obczaisz co kopiować do czego. Nie wiem jak będzie w VBCC, ale przy Stromie tyle właśnie wystarczy, żeby rozpocząć walkę z MUI ;)

Pozdrawiam!

[#5] Re: VBCC i MUI

@MarX, post #4

Oj brakuje jeszcze trochę includów :(
wylistowałem pierwszy program z kursu i widzę, ze trzeba mi clib/intuition_protos.h, clib/alib_protos.h, clib/utility_protos.h. Wogóle nie mam katalogu intuition i utility...
HELP!

[#6] Re: VBCC i MUI

@tomek, post #5

w archiwum powiny być pliki fd, zaciągnij jakies fd2inline z amineta i
wygeneruj sobie includy dla takiego kompilatora jakiego uzywasz...

[#7] Re: VBCC i MUI

@tomek, post #1

Potrzebujesz jeszcze biblioteke linkowalna ,w kat vbbc/doc jest opisane jak to sie robi

[#8] Re: VBCC i MUI

@Kaczus, post #6

Napisał byś parę słów więcej?

[#9] Re: VBCC i MUI

@tomek, post #8

robilem to dawno temu i nie pamietam do konca, ale fd2inline ma gui w
arexxie...

[#10] Re: VBCC i MUI

@Kaczus, post #9

A może ktoś by sie pokusiła o mały artykuł uzupełniający do kursów C i MUI.
Brak tu jakiegoś łącznika. Zdaję sobie sprawę, że dla kogoś kto to (wygenerowanie includów) zrobił sprawa moze się wydawać śmiesznie prosta ale ja zupełnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

[#11] Re: VBCC i MUI

@tomek, post #5

clib/xxx_protos.h brakuje? a to dziwne, może są w niewłaściwym katalogu?
ja mam swoje chyba stąd:
http://www.ee.pw.edu.pl/~pkowalcz/amiga2.html
ale na 100% nie wiem, bo część include'ów mam ze Storma :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem