[#1] jak ograniczyć rysowanie w oknie
W jaki sposób ustalić zakres rysowania w okienku ?
Tak, żeby pixel nie niszczył ramki?

coś jak Clip w Amos?

(już lepiej chyba nie wytłumaczę)

[#2] Re: jak ograniczyć rysowanie w oknie

@Camelek, post #1

Musisz otworzyć okno z flagą WFLG_GIMMEZEROZERO, to wszystko ;)
Od tej pory początek układu współrzędnych okna będzie tam, gdzie zaczyna się "powierzchnia robocza" a nie w jego lewym górnym rogu (gadżet close).
Tylko, że obsługa takich okien przez system jest wolniejsza.
A żeby ograniczyć się do dowolnego obszaru w oknie potrzebujesz funkcji AddClipRect(), czy jakoś tak, ale do tego chyba jeszcze coś było potrzebne.
ja zawsze robię tak, że na początku piszę soft pod okienka GIMMEZEROZERO, a potem przerabiam na normalne, coby nie muliłło ;))

I jeszcze jedna rzecz - współrzędne myszki pobierane z intuimessage.mousex i mousey w dalszym ciągu odnoszą się do lewego górnego rogu okna, a nie powierzchni roboczej. żeby odczytać pozycję względem powierzchni roboczej trzeba skorzystać z intuimessage.gzzmousex i mousey. Nie wiem, czy pisownia poprawna, ale w każdym razie wszystko, co odnosi się wyłącznie do okien GIMMEZEROZERO ma przedrostek "gzz".
[#3] Re: jak ograniczyć rysowanie w oknie

@shg, post #2

jedno takie okno otworzyłem z przyciskami to się porąbało

[#4] Re: jak ograniczyć rysowanie w oknie

@Camelek, post #3

Jeżeli dopiero zaczynasz to, wydaje mi się, łatwiej ci będzie robić interfejs z wykorzystaniem MUI. Ja tak robiłem. Najpierw oczytałem się o klasycznym GUI, Intuition, GadTools itd. a później i tak zrobiłem to w MUI. Zaznaczam, żaden ze mnie programista :D
Wystarczy trochę postudiować kurs Krashana i skorzystać z gotowych przykładów.
Tym bardziej warto też MUI się zainteresować, bo teraz to standard, (patrz MOS, AmigaOS4).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem