[#1] Centronics i programowanie
Zajmuję się (amatorsko)programowaniem w języku "C". Sugerując się artykułem z miesięcznika
o elektronice próbowałem napisać program, który wysyłałby na złącze drukarkowe różne bity
np: D0,D1,D2,D3 miały być ustawione na "zero" (logiczne 0) a reszta bitów miała być ustawiona
na "jeden". Wziąłem miernik do swych rąk wsadziłem w otworki a napiecie na wszystkich pinach
było ok 5V. Myślałem że to wina programisty dlatego napisałem 3 programy które
różnie działają ale to nie dawało pozytywnych rezultatów. Co może być przyczyną nie ustawiania
bitów (zmian napięcia?). Jeśli ktokolwiek programował Centronics niech napisze i pomoże lub prześle
kod żródłowy (najlepiej w " C ").
Za odpowiedzi dziękuję.
Tomek.
[#2] Re: Centronics i programowanie

@Tomek., post #1

A czy sygnały na Centronicsie nie są przypadkiem negowane (logiczne zero to +5V, logiczne jeden to 0V)? Ekspertem nie jestem, ale takie coś mi się obiło chyba o uszy, tylko nie pamiętam które to złącze...

[#3] Re: Centronics i programowanie

@Tomek., post #1


Zobacz czy ustawiłeś port jako wyjści.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem