[#1] rozmiar pliku
Jak jaiprościej zbadać rozmiar pliku i całego katalogu? Patrzyłem w funkcjach dos.library ale to jest dla mnie niemal czarna magia. Może jest jakiś łatwiejszy sposób? Najlepiej w E :D
[#2] Re: rozmiar pliku

@R-Tea, post #1

otwierasz plik poprzez
fh = Open()
Seek(fh,0,OFFSET_END );
size = Seek(fh,0,OFFSET_BEGINNING );

i size to wlasnie wielkosc pliku..
moze pora na rkrm i ich przestudiowanie ;>

katalogu to musisz zaskanowac caly katalog z plikami i podkatalogami ,powodzenia ;)

[#3] Re: rozmiar pliku

@AmiChris, post #2

fajny i prosty pomysł, jak dla mnie.
Przestudiowałem opis na temat Examine() i przykład z ExAll() z dos.library, ale wymiękłem :D
[#4] Re: rozmiar pliku

@R-Tea, post #3

ciezko napisac od reki takie cos ,poszukaj na aminecie wpisz "scan dir" "examine" itp.
poprzegladaj kody ta wiedza sprzyda Ci sie w przyszlosci :)

[#5] Re: rozmiar pliku

@R-Tea, post #3

W końcu udało Ci się , czy nie ? Jeśli nie to proponuje popatrzyć na taki mały przykładzik z aminetu
http://de4.aminet.net/dev/misc/indexer.lha

główna pętla źródłówki powinna rozwiać wątpliwości. Proponuje takze dokumentacje do ExNext.
Jeśli wciąż nie będziesz mógł sobie poradzić to daj znaka na forum to przygotuje źródełko w C.

pozdrawiam

[#6] Re: rozmiar pliku

@R-Tea, post #1

BPTR fh;

#ifdef VBCC
struct FileInfoBlock fib;
#else
__aligned struct FileInfoBlock fib;
#endif

struct textfile *tf=NULL;
ULONG size;
int error = 1;


if(fh = Open(filename, MODE_OLDFILE)) {
if(ExamineFH(fh, &fib)) { /* <-- tak */
size = fib.fib_Size; /* <-- i tak :] */
/* ble ble ble */

Coś tagi code nawalają już od dawna zresztą i wstawia puste linie pomiędzy linie tekstu. dziwne.
[#7] Re: rozmiar pliku

@shg, post #6

Dzięki :)
Musze sie qrde musiał przestawić razem z MUI na C; więcej pomocy naukowych wszedzie jest :D

Co do tagów code, to warto zapodać ten błąd grx'owi na Bugtracker.
[#8] Re: rozmiar pliku

@asman, post #5

Dzieki, zassałem. Przy okazji obczaję jak całe fileinfoblock odczytywać.
Na pewno będę miał jeszcze jakies pytania.
[#9] Re: rozmiar pliku

@R-Tea, post #8

Ej, R-Tea, no to co, dajemy sobie spokój z tym Amigałe?
Bo Wy nie wiecie w ogóle, że R-Tea napisał zarąbiste MUI do c64kopika - tylko, że problemy takie wyskakują techniczne stricte i pewnie byśmy sobie poradzili i w AmigaE, ale dnia brakuje.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem