[#1] własne czcionki na www
Witam,
chciałem się dowiedzieć, czy możliwe jest ładowanie na stronie www własnych czcionek do styli?

[#2] Re: własne czcionki na www

@BagoZonde, post #1

Tak ;>
[#3] Re: własne czcionki na www

@Torn, post #2

Tak? Jeszcze mi może powiesz, że wiesz jak to zrobić? ;) Najlepiej na Amidze jeśli pozwolisz :).

[#4] Re: własne czcionki na www

@BagoZonde, post #3

No powiem tak, bo akurat wiem jak to zrobic... ;D Tyle, że na Ami może być gorzej, ale nic, poczekaj na port khtmla od marcika :)
[#5] Re: własne czcionki na www

@Torn, post #4

Fenks, ale akurat czekać na port nie zamierzam :), uruchomię peceta obok i spróbuję w takim bądź razie coś poszukać na sieci...

[#6] Re: własne czcionki na www

@BagoZonde, post #5

OK, sorki, że dopiero teraz odpisuje, ale mi coś wczoraj konto mailowe przyblokowało i nie dostałem powiadomienia...
Jeśli chcesz, żeby user skorzystał ze stworzonej przez ciebie czcionki, to musisz mu tą czcionkę zapodać. Można to osiągnąć, trzema motodami...
1) Zapodajesz linka na stronie do czcionki i prosisz userów żeby ściągneli. Metoda najprostrza, ale większość userów to oleje i będzie miało stronę na defaultowych fontach...
2)Nie powinnienem w zasadzie o tym pisać(bo to złooo;>), ale pamiętam, że była taka możliwość w NN 4.x i IE 4.x żeby zapodać userowi czcionkę automatycznie... Bardzo stare, depreciated i tylko jedna przeglądarka only(bo z NN 4.x nikt już nie korzysta)... Czyli złooo;)
3)możesz podać "src" w "@font-face", to może wymagać nowszych browserów i nie można liczyć, że większość będzie to obsługiwała w najbliszej przyszłości, ale ilość browserów które to supportują będzie się zwiększać, do tego jest to metoda opisana w CSS, więc IMHO najlepsza.

Jest jeszcze parę innych metod(n.p.: Zapodanie fontu Open-Type i zmuszenie ich przez auto-promocję do dodania go do zestawu standardowego... ;>) i hacków, ale opisałem najprostrze i mające największą szansę powodzenia...
Teraz do Google i życzę udanych łowów... :)
[#7] Re: własne czcionki na www

@Torn, post #6

Dzięki, pogugluję trochę a i na pewną stronę kiedy zaproszę :).
Te rozwiązania z src jest najlepsze, w/g mnie powinno być to w standardzie HTML - od jego początków.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem