[#1] VBCC i MUI
Próbuję skompilować jakis przykład z MUI za pomocą VBCC ale jakoś mi nie idzie. Próbowałem przykład Krashana z kursu MUI na PPA i przykłady z archiwum MUI dla developerów by Stefan Stunz i ciagle mi wywala ten sam błąd, że nie zdefiniowano (chyba) wskaźnika do biblioteji Intuition. Przy tym, kompilator nie wskazuje na żaden konkretny plik, więc nie wiem gdzie tego szukać.
Wiem, że Krashan nie uzywał vbcc do swojego kursu, Stunz pewnie też, więc pewnie ten błąd jest spowodowany jakąś niekompatybilnością na poziomie źródeł między kompilatorami.
Czy jestem skazany na rezygnacje z łatwego w instalacji vbcc, na rzecz np. takiej przyciężkiej i skomplikowanej kobyły jak gcc?
---------------
Ram Disk:> vc vbcc:prg/muid_pages.c -o ram:pages
amiga.lib(SetAttrs): In "_SetAttrs":
Error 21: amiga.lib(SetAttrs) (CODE+0x4): Undefined reference to _IntuitionBase.
vlink failed returncode 20
vlink -s -x -R -dn vlibm68k:startup.o "T:t_6_0.o"   -lvc -lamiga -o ram:pages failed
Ram Disk:

--------------------------

[#2] Re: VBCC i MUI

@R-Tea, post #1

O ile wiem masz Pegaza. W związku z czym masz niemal automatycznie dostęp do Mosowego SDK, które instaluje sie i używa BANALNIE, i z kompilacją czegokolwiek pod MUI nie ma większego problemu.

[#3] Re: VBCC i MUI

@MinisterQ, post #2

Dzieki. Zgłosiłem sie na MDC. Ile czasu będę musiał czekać na aktywację konta?
[#4] Re: VBCC i MUI

@R-Tea, post #3

Ciężko powiedzieć, ja czekałem kilka dni. Jakby były problemy z uzyskaniem dostępu, to pisz na priv, udostępnię Ci to SDK.

[#5] Re: VBCC i MUI

@R-Tea, post #1


dodaj -lauto
[#6] Re: VBCC i MUI

@kiero, post #5

Ram Disk:> vc vbcc:prg/muid_pages.c -o ram:pages -lauto
Ram Disk:>


Co tu dużo mówić, sami widzicie. Po prostu działa! :D

Nie ma to jak dobra rada :)
Dzieki kiero!

@ MinisterQ
mimo to nadal jestem zainteresowany mosowym SDK :) Poczekamy, zabaczymy.
[#7] Re: VBCC i MUI

@MinisterQ, post #4

dostałem dostęp do MDC już na drugi dzień po zgłoszeniu :)

dużo tam tych archiwów w SDK. Które są te najbardziej niezbędne? które mam ściągnąć w pierwszej kolejności?
[#8] Re: VBCC i MUI, parametry przez rejestry procesora

@R-Tea, post #1

Mam kolejny problem, i nie wiem czy jest to związane z nieprawidłowym przekazywanie parametrów funkcji przez stos, czy z czymś zupełnie innym.

Oto jeden z hooków z kursu MUI Krashana.
Zmieniłem definicję według przykładów z autodoców MUI, bo Krashan zastosował makro dla GCC. Dodałem modyfikator
__asm
i
_a1
i
_a2
wewnątrz nawiasów, zamiast tych makr.
--------
long __asm TowarDestructor ( _a1 struct Towar *towar, _a2 APTR mempool)
   {
    if(towar->nazwa) FreePooled(mempool, towar->nazwa, strlen(towar->nazwa) + 1);
    if(towar) FreePooled(mempool, towar, sizeof(struct Towar)); 
    return 0;
   }

-------

kompilacja:
----------
New Shell process 7
Ram Disk:> vc vbcc:prg/c64kopik_dev.c -o vbcc:prg/c64kopik_dev -lauto
>  long __asm TowarDestructor
warning 54 in line 46 of "vbcc:prg/c64kopik_dev.c": ; expected
>  long __asm TowarDestructor ( _a1 struct
warning 57 in line 46 of "vbcc:prg/c64kopik_dev.c": , expected
>  long __asm TowarDestructor ( _a1 struct Towar *towar,
warning 63 in line 46 of "vbcc:prg/c64kopik_dev.c": mixed identifier- and parameter-type-list
>  long __asm TowarDestructor ( _a1 struct Towar *towar, _a2 APTR
warning 63 in line 46 of "vbcc:prg/c64kopik_dev.c": mixed identifier- and parameter-type-list
>  long __asm TowarDestructor ( _a1 struct Towar *towar, _a2 APTR
warning 57 in line 46 of "vbcc:prg/c64kopik_dev.c": , expected
>  long __asm TowarDestructor ( _a1 struct Towar *towar, _a2 APTR mempool)
warning 63 in line 46 of "vbcc:prg/c64kopik_dev.c": mixed identifier- and parameter-type-list

-----------

podobnych hooków jest kilka i dla każdego z nich wynik jest analogiczny. Pierwszy warning mówi o braku średnika, później przecinka, dalej już cos konkretniejszego, ale dla mnie niezrozumiałego. Czy dobrze przypuszczam, że to przez to, że VBCC potrzebuje jakichś innych oznaczeń przekazywania parametrów funkcji przez rejestry procesora?
Jesli tak, to jak to powinno wyglądac dla VBCC?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem