[#1] Amiga BASIC - literatura
Ponieważ od dawna nie mam i raczej nie będę miał Amigi, chętnie odstąpię "Amiga BASIC" tomy1,2 wydawnictwa PALMApress
Wrocław 1991.

spis rozdziałów:
1. wprowadzenie do języka
2. przykłady współpracy z Amiga Basic
3. korzystanie z Amiga Basic
4. edycja i uruchamianie własnych programów
5. praca ze zbiorami i urządzeniami
6. funkcje dla zaawansowanych
7. tworzenie grafiki animowanej
8. skrótowy podręcznik Amiga Basic
9. katalog rozkazów, instrukcji i funkcji

Załączniki:
A: kody znaków ASCII
B: kody i komunikaty błędów
C: słowa zarezerwowane dla Amiga Basic
D: wewnętrzna reprezentacja liczb
E: funkcje matematyczne
F: format biblioteki
G: przykładowy program
H: pisanie fonetyczne dla rozkazu SAY

[#2] Re: Amiga BASIC - literatura

@popi, post #1

no to może spróbuj na Allegro...

[#3] Re: Amiga BASIC - literatura

@popi, post #1

Niestety ale musze to napisac...

Amiga BASIC to najwiekszy niewypal wszechczasow jaki powstal na jakimkolwiek mikrokomputerze. Niesamowicie wolny dziala chyba 3 razy wolniej niz Basic 8-bitowcow.To jest po prostu horror.
Nie polecami nikomu tego Shitu. Jak najdalej od tego...

Zreszta wystarczy tylko wspomniec ,ze Amiga BASIC stworzyl MICROSOFT (tak...to nie zart :O) i wszystko jasne...
[#4] Re: Amiga BASIC - literatura

@CzAjA, post #2

co chcesz...? dopiero się uczyli. ;)
[#5] Re: Amiga BASIC - literatura

@selur, post #3

Wiemy, że to produkt m$oftu. BASIC ten nie jest wolniejszy od 8-bitowców z wyjątkiem... SHARPa. Sharp posiadał wbudowany interpreter basica. I nia byłoby w tym nic dziwnego, ale zasługuje on na uwagę ponieważ jest to najszybszy interpreter basica na 8-bitowce.
Posiadałem Sharpa MZ-821. Moje pobiezne testy szybkociowe wykazały pzewagę szybkośćiową nad AmigaBASIC na A500.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem