[#1] email z WWW
za pomocą funkcji mail() z PHP wysyłam sobie na skrzynkę wiadomość w HTML i wszystko ładnie działa tylko polskich ogonków nie ma :(

Tak wygląda wywołanie tej funkcji:

mail("rtea-amiga@o2.pl", "Zapytanie ze strony WWW", $e_message,
     "From: webmaster@{$_SERVER['SERVER_NAME']}n".
     "Reply-To:".$_POST['email']."n".
     "Content-Type: text/html; charset=iso-8859-2n".
     "X-Mailer: PHP/".phpversion()
    );


zmienna $e_message zawiera treść wiadomośi, która zdefiniowana i zainicjowana jest tak:

$e_message = ""
    .""
    .""
    .""
    .""
    .""
    .""
    ."
".$tresc."
" ."" ."";


z kolei zmienna $tresc to string częściowo zbudowany już w treści kodu PHP (i tam są polskie znaki), a częściowo wypełniony tym co wpisze użytkownik w formularzu na www (tam mogą być polskie znaki).

Kod PHP powstał na MOSie w CEDku - klawiatura ISO-PL, czcionki ISO, a jak odbieram wiadomość SimpleMailem to mam krzaki. Nie sprawdzałem jeszcze na Windowsie. Zajrzałem też IBrowsem na o2 i tam też krzaki, ale to na pewno wina samego IB i tego, ze na o2 pewnie jest to zamieniane na UTF.
Poradźcie coś.
[#2] Re: email z WWW

@R-Tea, post #1

Podeirzewam, ze to nie wina PHP tylko czcionki ktorej Simplemail używa do wyświetlenia wiadomości w formacie HTML. Wygląda ona jak klasyczny Topaz 8 i chyba nie jest ISO latin2. Pewnie trzeba to gdzieś w MUI ustawić, ale nie udało mi się odnaleźć czegos takiego w prefsach ani globanych external ani lokalnych external. Bo na pewno nie jest to klasa TextEditor. Gdzie skonfigurować tę czcionkę?



Ostatnia modyfikacja: 21.03.06 21:33
[#3] Re: email z WWW

@R-Tea, post #2

naprawde nikt nie wie?! :D
[#4] Re: email z WWW

@R-Tea, post #3

Dziwne pytania zadajesz... spytaj się lepiej o jakąś grę !

[#5] Re: email z WWW

@Dopuser, post #4

nie dziwne pytania, tylko chyba mało kto SimpleMaila używa.
[#6] Re: email z WWW

@R-Tea, post #5

A co na to nowy YAM 2.5 z obslugą UTF?
Jesli nie masz gdzie sprawdzic to podesli do mnie tego maila
[#7] Re: email z WWW

@Norbert, post #6

mam gdzie sprawdzić. mnie chodzi o to gdzie skonfigurować te czcionki, których SM używa do wyświetlania html.
A nowego YAMa też przetestuje. Można już wysyłać wiadomości z różnych kont bez grzebania w konfiguracji?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem