[#1] śmieci na ekranie
Howgh.

Czy ktoś mógłby rzucić okiem na to: http://matlos.w.interii.pl/c2p.asm

Proszę nie sugerować się nazwą, to tylko szkielet - inicjalizacja copperlisty, kilku kolorów w palecie i czyszczenie ekranu. Sprawdzałem monitorem ASM-PRO i w pamięci ekranu jest to, co być powinno, natomiast część linii na dole wygląda jakby wciąż znajdowały się tam jakieś przypadkowe dane (przynajmniej jeśli odpala się spod debuggera - nie wiem jak jest pod wb). Poratujcie, bo nie mam pojęcia co jest nie tak...

No, i jeśli łaska, proszę o polecenie jakichś diskmagów z dobrymi artykułami o kodowaniu ami...

pozdrowienia
NzPC ;)
[#2] Re: śmieci na ekranie

@NzPC, post #1

Ja wiem że generalnie nie na temat się wypowiem ale...
...może lepiej się przerzucić na rozwiązanie systemowe? ;)
W ten sposób pozbędziesz się tego problemu, a przy okazji zyskasz możliwość uruchamiania swojego programu również na kartach graficznych...
Tyle że musiałbyś jeszcze poświęcić swoje c2p na rzecz funkcji systemowych, które można bardzo dopalić, dzięki czemu będą co najmniej porównywalne prędkościowo (mowa o BlazeWCP).
WritePixelLine8(), WritePixelArray8() oraz dostępną od systemu 3.1 WriteChunkyPixels() z tą łatą zaczynają działać naprawdę bardzo żwawo...

...nie?
Ok, tak tylko pytałem... ;)

[#3] Re: śmieci na ekranie

@MinisterQ, post #2

:)
Jeśli pod OS'em rzeczywiście można robić takie rzeczy w przyzwoitym czasie, to pewnie się zainteresuję. Niestety głupi nawyk każe mi starać się rozumieć jak wszystko działa pod spodem, tak więc podtrzymuję prośbę. ;)
[#4] Re: śmieci na ekranie

@NzPC, post #1

Nie zagłębiałem się, więc strzelam. Albo błędne modulo, albo ilość bajtów w linii musi być podzielna przez 32 lub 64 w zależności od trybu wyświetlania, toteż pamięć ekranu musi być większa niż 320*256*8. Po drugie używając palety 12-bit nie trzeba definiować dolnych końcówek, one są automatycznie kopiowane dla zachowania kompatybilności.
[#5] Re: śmieci na ekranie

@NzPC, post #1

Ustaw fmode.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem