[#1] SDL i licencja.
Jak to właściwie jest z tym SDL? Jeżeli użyję jego elementów w swoim programie to mogę do wersji instalacyjnej programu dołączyć powersdl.library (w przypadku MorphOS) i SDL.dll (w przypadku Windows)? SDL jest niby na LGPL. Muszę udostępnić kod czy nie muszę? Wczytałem się w tekst licencji i zdurniałem. Już nic nie wiem na pewno. :)

[#2] Re: SDL i licencja.

@MDW, post #1

elementów kodu sdl czy po prostu wywołujesz funkcje biblioteczne ?

[#3] Re: SDL i licencja.

@rzookol, post #2

Nie modyfikuję biblioteki SDL. Wywołuję z niej dosłownie kilka funkcji. Tylko do otwarcia okna/ekranu, obsługi klawiatury/myszy. Coś tam jeszcze do endianów używam ale to sobie spokojnie mogę zamienić na własne funkcje, bo i tak je sobie napisałem na potrzeby wersji dla innej platformy na której SDL nie ma. Resztę robię OpenGL-em i SDL-a do niczego nie używam. Później jeszcze chyba użyję go do dźwięku.

Tajny agent Kaczuś już mi wyjaśnił sprawę. Ja źle doczytałem w licencji. Udostępnić kod trzeba tylko gdy się modyfikuje bibliotekę. Tak to luzik.

Kaczuś słusznie zwrócił mi tez uwagę, że w przypadku PowerSDL dla MOS-a nie warto dołączać biblioteki tylko podać minimalną wersję i linka. Amigowe środowisko jest kumate i potrafi sobie ściągnąć. :) Windziarze oczywiście dostaną SDL.dll, bo dla niektórych ściągnięcie tego i wrzucenie do odpowiedniego katalogu byłoby ogromnym wyczynem. ;)



Ostatnia modyfikacja: 21.01.2009 11:40:05
[#4] Re: SDL i licencja.

@MDW, post #3

oczywiście ze w takim wypadku nie musisz udostępniać kodu



Ostatnia modyfikacja: 21.01.2009 11:38:04
[#5] Re: SDL i licencja.

@rzookol, post #4

Nie żebym się wstydził pokazywać kod... Po prostu mój pseudo-silnik jest w wielu miejscach nieskończony. Jeżeli czegoś nie potrzebuję w tej grze to zostawiam coś takiego w postaci nieskończonej albo wręcz zupełnie niezaimplementowanej (są na przykład puste funkcje).

Dzięki za informację.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem