[#1] Programowanie wizualne na Ami
Czy istnieje jakiś wizualne środowisko programistyczne na Ami? Czy AmiDevCPP kreując nowy projekt wxWidgetDialog robi to na platformę Amigową? Jeśli tak to na jaką? U mnie nie da się skompilować nawet puste okno dostaję błąd - wx/wx.h no such file or directory. Może czegoś mi brakuje ale trzeba ustawić jakąś zmienną systemową?

Na pewno alternatywą są aplikacje z wykorzystaniem MUI z jakiej stronki najlepiej się nauczyć go optymalnie wykorzystywać?

Dawno temu bawiłem się Amosem ale nim ciężko było zrobić cokolwiek działającego w oknie pod WB.

[#2] Re: Programowanie wizualne na Ami

@pong777, post #1

Najwygodniej zapoznać się z duetem C/MUI. Tworzenie GUI za pomocą MUI jest stosunkowo proste (nawet bez graficznych kreatorów).
Kurs programowania MUI jest na PPA.

[#3] Re: Programowanie wizualne na Ami

@MaaG^dA, post #2

A takie pytanko - czy MUI można zmusić jakoś do dowolnego położenia i stałych rozmiarów komponentów w formatce czy zawsze bezwzględnie będzie działał automat? Zaglądnąłem w kursik ładnie i zrozumiale napisany. Dobra robota!

[#4] Re: Programowanie wizualne na Ami

@pong777, post #3

pomijajac maly sens takiego rozwiaznia, mozna. wymaga to jednak minimalnie wiecej pracy (co nie znaczy, ze jest trudne)

[#5] Re: Programowanie wizualne na Ami

@pong777, post #1

Jest szansa, że na MOSa wyjdzie coś a'la MS Visual Studio? No dobra za dużo fantazji to chociaż Lazarusa może ktoś przeportuje? ;)

[#6] Re: Programowanie wizualne na Ami

@pong777, post #5

Niech Bóg nas broni od Visual Studio.

[#7] Re: Programowanie wizualne na Ami

@pong777, post #5

pesymistycznie? nie optymistycznie? nie

[#8] Re: Programowanie wizualne na Ami

@kiero, post #7

Wystarczyłoby jakieś oprogramowanie wykorzystujące MUI (nakładka?) pozwalająca tworzyć formy metodą drag&drop + wysiwyg oraz łatwy dostęp do obiektów i komponentów z poziomu kodu typu TextBox1.Text='Hello world". Jeszcze jakaś klasa systemowa, z której dałoby się kontrolować całego MOSa i byłoby ślicznie. Nie musi być taki kombajn jak VS rzecz jasna.

[#9] Re: Programowanie wizualne na Ami

@pong777, post #8

Chodzi Ci o coś w stylu VisualArts, czy (raczej) MUI Builder?

[#10] Re: Programowanie wizualne na Ami

@APC74, post #9

Nie umiem porównać, ponieważ ani pierwszego ani drugiego nie widziałem :/ ale nadrobię zaległości i wrócę z odpowiedzią.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem