[#1] Katalog programu w CubicIDE/GoldED/MorphED
Skompilowany w środowisku CubicIDE (czy też MorphED albo GoldED) program jest sobie w jakimś tam katalogu, np. "bin/gcc-morphos-stable/aplikacja.exe". No ale aplikacja ta ma jakieś swoje dane z których podczas pracy korzysta. Czy jest w tych mini-środowiskach jakiś sposób na podanie katalogu z którego mają być czytane dane? Przecież nie będę danych pchał tam gdzie plik wykonywalny. :) Powinno coś takiego być. Na "konkurencyjnych" platformach jest i pomimo tego, że plik wykonywalny jest zaszyty w jakichś katalogach to dane są pobierane z jednego miejsca. Do tej pory robiłem to jakąś zahardcodowaną ścieżką ale w końcu mnie to wkurzyło... Ma ktoś jakiś pomysł na to?

[#2] Re: Katalog programu w CubicIDE/GoldED/MorphED

@MDW, post #1

Na "konkurencyjnych" platformach jest i pomimo tego, że plik wykonywalny jest zaszyty w jakichś katalogach to dane są pobierane z jednego miejsca.

przecież to idiotyczne, żeby pobierać dane ze sztywnego katalogu

masz dwa wyjscia:
do release robisz w amidze normalnie przez PROGDIR:

do testów zrób jakis plik tekstowy z początkiem sciezki a potem sobie bedziesz strcatował()

[#3] Re: Katalog programu w CubicIDE/GoldED/MorphED

@MDW, post #1

Kompilowanie do katalogu programu zamiast do domyślnego katalogu kompilatora?
Skrypt do IDE kopiujący skompilowanego exeka do właściwego katalogu i stamtąd go uruchamiający?

[#4] Re: Katalog programu w CubicIDE/GoldED/MorphED

@rzookol, post #2

Dane nie są pobierane z jednego miejsca. Właśnie chodzi o to, że np. pod Windows w Code::Blocks mam w katalogu "projekt/bin/Release/app.exe" i w "projekt/bin/Release/app.exe", a dane w "projekt/data/". No i obie wersje wiedzą skąd pobierać dane. Po prostu "projekt/" jest katalogiem projektu i wszystko gra niezależnie od tego gdzie jest plik wykonywalny.

No a w CubicIDE właśnie robiłem tak jak pisałeś. Mam jakiś plik init.txt i tam jest początek ścieżki. No ale właśnie chciałem się dowiedzieć czy nie istnieją w CubicIDE/MorphED/GoldED jakies mechanizmy które pozwalają wskazać gdzie jest katalog projektu żeby się nie bawić w te ściezki inne do testów i inne w wersji końcowej. Tym bardziej, że właśnie mam pewien drobiazg przez który wolałbym mieć to normalnie. :)

[#5] Re: Katalog programu w CubicIDE/GoldED/MorphED

@APC74, post #3

Trochę kombinowane. :) Myślałem, że środowisko za 100 euro ma coś takiego jak katalog projektu. :)

[#6] Re: Katalog programu w CubicIDE/GoldED/MorphED

@MDW, post #5

a zaraz jak siedzisz w katalogu dupa

i masz katalog dupa/dane i dupa/projekt i w katalogu dupa/projekt masz plik kaczynski.exe to jak uruchamiasz z katalogu dupa przez


run projekt/kaczynski.exe

to chyba powinno brac dane z dupa/dane (o ile masz w programie otwieranie plików typu "dane/ble.png")



Ostatnia modyfikacja: 02.09.2009 18:52:44
[#7] Re: Katalog programu w CubicIDE/GoldED/MorphED

@MDW, post #5

katalog projektu ?

jestes ograniczony dos.library i tego sie trzeba trzymać :)

[#8] Re: Katalog programu w CubicIDE/GoldED/MorphED

@rzookol, post #6

Jest tak jak piszesz, a chcę żeby brało w dupa/dane. :)

Są na przykład takie katalogi z plikami:

projekt/bin/gcc-morphos-stable/app.exe
project/data/textures/tekstura1.tga
project/data/objects/obiekt1.eob


Pod Windą w uruchomionym app.exe mogę się dostać do plików tak:

load("data/textures/tekstura1.tga" );
load("data/objects/obiekt1.eob" );


Jest tak jakby plik "app.exe" był tutaj:
"project/app.exe".


[#9] Re: Katalog programu w CubicIDE/GoldED/MorphED

@rzookol, post #7

Pod Windą oczywiście jak skopiuję plik wykonywalny tam gdzie on ma normalnie być to oczywiście też wszystko jest czytane.

No ale skoro nie ma takiej możliwości w CubicIDE/MorphED/GoldED to oczywiście nadal sobie będę radził. :)

[#10] Re: Katalog programu w CubicIDE/GoldED/MorphED

@MDW, post #8

brr, zle napisalem, juz poprawione

[#11] Re: Katalog programu w CubicIDE/GoldED/MorphED

@rzookol, post #10

No właśnie jak uruchamiam pliczek wykonywalny przez RUN w CubicIDE to próbuje odczytać dane z katalogu w którym jest plik wykonywalny.

[#12] Re: Katalog programu w CubicIDE/GoldED/MorphED

@MDW, post #11

no ale to jest wina cubic ide i na pewno da sie to przestawić, zmianę katalogu roboczego w kodzie robisz

chdir - posix
SetCurrentDirName - dos.library

i co by sie nie dzialo do release PROGDIR:

[#13] Re: Katalog programu w CubicIDE/GoldED/MorphED

@rzookol, post #12

Jest opcja "Change working directory..." i "Set working directory". Po wybraniu pierwszej wybieram katalog i potem nic się nie zmienia. Jak wybieram drugą to zupełnie brak reakcji. :) No nic - jakoś sobie poradzę. :)

[#14] Re: Katalog programu w CubicIDE/GoldED/MorphED

@MDW, post #13

W GoldEDzie musisz jeszcze zapisać preferencje, żeby zmiany odniosły skutek.

[#15] Re: Katalog programu w CubicIDE/GoldED/MorphED

@MDW, post #1

Piszę pod windą spory projekt pod watcomem. Jako, że nie ma on w ustawieniach możliwości ustawienia ścieżki bieżącej, jak np. visual studio. Ma natomiast możliwość zapodania argumentów do uruchomienia. Podaję mu argument np: PATH=kielbasazielona/costam. W programie na starcie robię obsługę argumentu PATH i zmieniam na chdir na podany katalog. Proste i skuteczne. Obsługę parametru PATH można sobie podpiąć pod jakiegoś define'a aby w wersji finalnej obłsugi takiej nie było i tyle.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem