[#1] Problem z linkowaniem(vlink)
Witam wszystkich

Mój problem wygląda tak, że kompilacja przebiega poprawnie(najnowszy vbcc + NDK 3.9), niestety w fazie linkowania vlink zgłasza co następuje:

t_7_0.o: In "_main":
Error 21: t_7_0.o (CODE+0xc): Reference to undefined symbol _OpenLibrary.
[...]
Ten komunikat powtarza się dla każdej użytej funcji z NDK.
[...]
vlink failed returncode 20
vlink -bamigahunk -x -Bstatic -Cvbcc -nostdlib -Lvlibos3: blibos3:startup.o" T:t_7_0.o -s -Rshort -lvc -o test failed

Wielokrotnie sprawdzałem ścieżki i wszystko wygląda na poprawnie ustawione(vc.config jest nietknięty, a Startup-Sequence wygląda na ustawiony poprawnie).

Będę wdzięczny za każdą pomoc!
Pozdrawiam,
Łukasz Krawczyk

[#2] Re: Problem z linkowaniem(vlink)

@aizen, post #1

Czy używasz przy kompilacji własnego kodu startowego "startup.o"? Bo jeśli tak to sprawdź czy jest poprawnie napisany (m.in. czy inicjalizowana jest poprawnie zmienna struct Library *SysBase). Co do reszty bibliotek to musisz je wszystkie pootwierać. np. dla intuition.library wpisz:

struct Library *IntuitionBase;

IntuitionBase = OpenLibrary("intuition.library", 0);

Oprócz tego pamiętaj by do każdego pliku źródłowego załączyć pliki z katalogu proto/ lub clib/ zawierające prototypy do użytych funkcji. Np.

#include

lub

#include

[#3] Re: Problem z linkowaniem(vlink)

@Minniat, post #2

Nie, używam startup.o dostarczonego z kompilatorem. O konieczności otwierania bibliotek wiem, natomiast o włączeniu nagłówków z proto zapomniałem. Działa pięknie :) Bardzo dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam,
Łukasz Krawczyk
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem