[#1] Numerowanie wersji dla różnych platform
Mam głupi problem i pomyślałem, że ktoś może mi coś doradzić, przekonać do jakiegoś rozwiązania.

Zastanawiam się jak wypada numerować wersje tego samego projektu, który jest pisany dla różnych platform? Załóżmy, że jest aplikacja w wersji dla systemu A i B i ma wersję 1.0. No i nagle zaistnieje potrzeba wprowadzenia pewnych modyfikacji ale tylko w wersji dla systemu B. No więc wersja dla systemu B będzie miała numerek 1.1. Funkcjonalnie wersje dla obu systemów będą takie same, a jednak oczywiście będzie gadanie, że dla systemu A jest dopiero wersja 1.0, a dla systemu B już 1.1. Co z tym robić? Wypuszczać wersję 1.1 dla systemu A w której zmieni síę tylko numerek? To trochę głupie. :) No ale jak numeracje będą szły swoimi drogami to znów będzie taka głupia sytuacja jak z OWB. Dla AmigaOS4 jest w wersji 3.x, a dla MorphOS 1.8. No a wiadomo, że funkcjonalnie wersja MorphOSowa jest bogatsza. A może tak jest ok i nie ma co walczyć o utrzymanie tej samej numeracji?

[#2] Re: Numerowanie wersji dla różnych platform

@MDW, post #1

Ja bym trzasnął kolejną literkę po kropce, w takim wypadku przykładowo będzie A - 1.0 i B - 1.0.1

[#3] Re: Numerowanie wersji dla różnych platform

@MDW, post #1

Ja bym jednak zwiekszyl aby zachowac ta sama wersje tym bardziej, ze zrodla takie same.Zobacz jak to robia w ffox-ie itp. ;)

[#4] Re: Numerowanie wersji dla różnych platform

@Shoonay, post #2

3 liczbowe wersje nie sa zgodne z amigowy sposobem numerowania

[#5] Re: Numerowanie wersji dla różnych platform

@MDW, post #1

mozesz zrobic podobnie jak z kernelami linuxa - dla mosa dac nieparzyste rewizje
1.1 1.3 1.5 a dla ipadow parzyste 1.2 1.4 ....

[#6] Re: Numerowanie wersji dla różnych platform

@MDW, post #1

Ja myślę że tak jest ok: A 1.0 a B ma 1.1. Jak ktoś jest dociekliwy to sprawdzi sobie w liście zmian. A jeśli będzie większa zmiana to od razu wskocz na wersję 2.00 w obu przypadkach i po sprawie.



Ostatnia modyfikacja: 09.06.2010 13:15:28
[#7] Re: Numerowanie wersji dla różnych platform

@rzookol, post #5

mozesz zrobic podobnie jak z kernelami linuxa - dla mosa dac nieparzyste rewizje
1.1 1.3 1.5 a dla ipadow parzyste 1.2 1.4 ....


A wersje dla: Windows, MacOSX, AmigaOS4 i Androida? :)

Myślę, że zrobię tak jak proponuje asman. MorphOSowa wersja wyjdzie z numerkiem 1.0, a iPhonowa niedługo zostanie zaktualizowana do 1.1. Jak MorphOSowa będzie wymagała jakiejś poprawki to będzie okazja do wyrównania wersji. Gdyby wcześniej wersja iPhonowa weszła na 1.2 to wtedy MorphOSowa też od razu wejdzie na 1.2. Będę po prostu synchronizował przy każdej okazji (update). Jednak nie będę robił na siłę update w którym tylko numerek będzie się zmieniał.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem