kategoria: MUI
[#1] Jak korzystać z Hook'a w zune?
Stworzyłem sobie GUI z użyciem MUI i klasy TheBar. Do reakcji na wciśnięcie przycisku na tool bar'ze chciałby użyć hook'a, ale tak naprawdę nigdzie nie mogę znaleźć opisu jak z tego korzystać w zune?

Może ktoś coś podpowie albo nakieruje na jakieś źródła z przykładem lub wyjaśni co nieco.

Bo przykłady z klasycznej amigi nie działają :(.
[#2] Re: Jak korzystać z Hook'a w zune?

@tygrysekHD, post #1

Nie tak wszyscy na razu, po kolei ;)

No cóż, jak tu nie kochać Amigi, a Arosa w szczególności ;), okazało się, że skopiowałem sobie z autodoc'a przykład i wkleiłem w program, lekko podmieniając nazwy zmiennych i nie działa :(.
Nie poddałem się i poradziłem się gogle, jednak tam ciężko było coś znaleźć, bo każdy przykład inny, a już z użyciem TheBar to wcale :(, nawet w dołączonych przykładach do tej klasy nie ma ani jednego przykładu na notyfikację, pewnie problemy z napisaniem uniwersalnego kodu dla różnych systemów Amigi (Amiga OS 3.x, Amiga OS 4.x, Aros, Morph) i różnych kompilatorów.
Nie mogąc znaleźć rozwiązania dokładnie przyjrzałem się opisowi zawartemu w dokumentacji i po analizie okazało się, że w przykładzie brakuje jednej zmiennej, która wymieniona jest w dokumentacji, dodałem ją i wszystko biega.
Aby inni się nie męczyli spróbuję zgłosić korektę do dokumentacji ;).

Pozdro,

TygrysekHD
[#3] Re: Jak korzystać z Hook'a w zune?

@tygrysekHD, post #2

notyfikacje robi sie tak samo pod kazdym systemem:

DoMethod(obj, MUIM_Notify, atrybut, wartosc, dstobj, 3, MUIM_CallHook, hook, parametry);

rozni sie tylko deklaracja funkcji hooka. tu juz nie pomoge. nie uzywam arosa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem