[#1] Programowanie pod morphOS
Dwa szybkie pytania, użyłem google i na pierwszych... stronach odpowiedzi nie znalazłem więc pytam:

1. Da radę programować pod MorphOS bez posiadania sprzętu kompatybilnego z nim? W sensie na emulatorze a potem testować czy rzeczywiście soft chodzi?
2. Jaki tool do programowania jest najbardziej rozwinięty: składnia/debugger/itp - nie chodzi o język tylko o wygodę programowania c/python o którym ledwie pojawił się news/ coś innego?
3. Znalazłem kilka linków wstępnych ale jeśli ktoś mógłby podrzucić coś sensownego na początek przygody to byłbym wdzięczny :)

4 print "Pozdrawiam"
goto 4

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2012 22:05:56 przez Atagi
[#2] Re: Programowanie pod morphOS

@Atagi, post #1

1) kompilowac mozesz na amidevcpp pod windowsem, jesli uzyjesz makr to mozesz kompilowac binarki pod arosa i testowac pod arosem, potraktuj arosa jak ubogiego krewnego morphosa
2) pod pc amidevcpp, oparty o dev-cpp, pod linuxem kompilujesz gcc i debugujesz gdb
3) wszystko zalezy od tego co chcesz napisac, na ppa, mzonie i sieci jest wiele szkolek programowania pod morphosa/arosa/amigaos
[#3] Re: Programowanie pod morphOS

@Atagi, post #1

http://library.morphzone.org/Pierwsze_kroki_w_programowaniu_pod_MorphOS-em

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2012 22:24:32 przez krashan_
[#4] Re: Programowanie pod morphOS

@michal_zukowski, post #2

Dzięki za odpowiedz.

Zainstalowałem amidevcpp na windows 7 64 bit to nie chcial nawet kompilowac.
Teraz sprawdzam na 32 bitach kompiluje i odpala ale zamiast oczekiwania na enter w przykładowym hello world:

cout << "Hello MorphOS World!" << endl;
  cout << "Press ENTER to continue..." << endl;
  cin.get();
  return 0;


wyskakuje tylko okienko dosowe i znika.

Do tego opcja debug powoduje błąd gdb.exe.
[#5] Re: Programowanie pod morphOS

@Atagi, post #4

Nie uruchomisz MOSowego programu pod Windowsem, więc nie jest to zaskakujące.
[#6] Re: Programowanie pod morphOS

@Atagi, post #4

Pod czym uruchamiasz skompilowany program? Po uzupełnieniu go o niezbędne rzeczy:

#include <iostream>
using namespace std;

int main()
{
	cout << "Hello MorphOS World!" << endl;
	cout << "Press ENTER to continue..." << endl;
	cin.get();
	return 0;
}

skompilowałem go pod MorphOS-em. Uruchomiony z CLI czeka na enter i wraca do prompta. Po uruchomieniu dwuklikiem z listera otwiera okienko CLI, łyka entera i nie zamyka okna (czeka na zamknięcie). Czyli działa dokładnie jak trzeba.

BTW binarka ma ponad 800 kB, nie wiem co palili twórcy libstdc++... Ale to taka uwaga na marginesie .

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 21:25:50 przez krashan_
[#7] Re: Programowanie pod morphOS

@krashan_, post #6

Skompilowałem to na Maku używając i686-apple-darwin11-llvm-g++-4.2 rozmiar 9648 bajty binarka dla x86_64. Kompilowałem z konsoli i nie wiem jakie są domyślne ustawienia, może dałoby się jeszcze z wielkością zjechać. Tak więc to nie jest kwestia libstdc++ tylko coś dziwnego robi kompilator pod MOSem. Próbowałeś to zestripować?
[#8] Re: Programowanie pod morphOS

@smith, post #7

Próbowałeś to zestripować?

Zestripowana binarka ma 800 kB... Bez tego jest 2,6 MB. Nie to, żeby mi to jakoś przeszkadzało. Nie używam C++ na co dzień. Być może na maku libstdc++ nie jest linkowana statycznie.

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 05:58:32 przez krashan_
[#9] Re: Programowanie pod morphOS

@krashan_, post #8

roznica jest dlatego, ze pod morphosem binarka zawiera w sobie wszystko co bylo potrzebne z libstdc++ a pod osx ta biblioteka jest ladowana dynamicznie.
[#10] Re: Programowanie pod morphOS

@kiero, post #9

Fakt, w normalnej sytuacji nie zwraca się na to uwagi, a tutaj tak domyślnie linkuje, no i takich wyników nie ma co porównywać. Niemniej 800KB żeby było potrzebne do samego iostream to nadal jest dziwne. Jak będę miał chwilę to sprawdzę na jakimś innym środowisku/kompilatorze.
[#11] Re: Programowanie pod morphOS

@Atagi, post #1

Co do programowania pod mosem ten pdf może Ci się przydać :)
PDF
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem